Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
164 351
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki konwencjonalne

Nasz sklep ma w swojej ofercie prawie wszystkie rodzaje soczewek i akcesoriów. Wyjątkiem nie są również najstarsze miękkie szkła kontaktowe – soczewki konwencjonalne.

 Więcej

Szkła kontaktowe konwencjonalne

W wielu sklepach można ich już dziś nie spotkać, ze względu na wyparcie ich przez szkła częstszej wymiany i lepszej jakości materiałów. Jednakże przez wzgląd na swoją specyfikę, takie soczewki w niektórych przypadkach są wskazane. Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów, również tych z nietypowymi wadami wzroku, którzy potrzebują tego rodzaju soczewek kontaktowych.

Czym są soczewki konwencjonalne?

Soczewki konwencjonalne (roczne) to najstarszy rodzaj szkieł. Jest to opcja najtańsza, ale też wymagająca restrykcyjnej higieny. Zwykle potrzebne jest dodatkowe odbiałczanie za pomocą środków enzymatycznych. Używamy ich wyłącznie w trybie dziennym, zdejmujemy na noc. Okres ich trwałości to od 6 do 12 miesięcy. Ze względu na wykonanie z tradycyjnych materiałów, soczewki powoli wychodzą z użycia. Dzisiaj są wybierane tylko wtedy, gdy potrzebne są nietypowe parametry lub geometria soczewek i stanowią jedyną możliwość. 

Zalety soczewek konwencjonalnych

Największą zaletą soczewek rocznych jest niewątpliwie ich stosunkowo niski koszt. Szkła wymieniane są mniej więcej co rok, więc jest to inwestycja na długi czas. Nie trzeba wtedy zajmować się dokupowaniem kolejnych par soczewek, martwić o termin wymiany. Nie można również zapominać, że czasem to jedyna opcja, jeśli chodzi o wybór spośród różnych rodzajów soczewek. Nie znajdziemy alternatyw, wobec czego dla osób o nietypowych wadach wzroku są one niezastąpione. Konwencjonalne soczewki kontaktowe są wykonywane na specjalne zamówienie – zostaną idealnie dopasowane do naszych oczu i potrzeb, co zwiększa komfort użytkowania.

Dla kogo soczewki konwencjonalne?

Soczewki konwencjonalne są przede wszystkim przeznaczone dla osób, które nie mają możliwości wyboru innych soczewek. Osoby te zmagają się z nietypowymi bądź największymi wadami wzroku i nie są w stanie skorygować ich za pomocą innych soczewek. Służą również tym, dla których względy finansowe są bardzo istotne – są najtańsze. Jednak osoby, które ich używają, powinny odznaczać się wyjątkową dbałością o higienę, gdyż takie soczewki wymagają dokładnej pielęgnacji. Są również bardziej podatne na odkładanie się na nich osadów białkowych. Źle i niedokładnie pielęgnowane stanowią zagrożenie dla zdrowia i wymagają wcześniejszej wymiany.

Producenci soczewek konwencjonalnych

Posiadamy w swojej ofercie soczewki konwencjonalne sferyczne oraz toryczne. Ze względu na indywidualne dopasowanie czas oczekiwania na szkła jest nieco dłuższy niż w przypadku innych produktów. Jako że jest to zakup na cały rok, warto jednak poczekać. Aktualnie oferujemy produkty takie jak:

CooperVision:

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych