Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Cena
9 198
Producent
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pojemność
więcej... mniej

PŁYNY DO SOCZEWEK

Płyny do soczewek 

Nosząc soczewki kontaktowe, musisz przede wszystkim pamiętać o prawidłowej higienie i pielęgnacji szkieł. Problem znika, gdy używa się soczewek jednodniowych, jednakże zazwyczaj ze względów ekonomicznych wybieramy szkła dłuższego użytku czasowego. Aby na naszych soczewkach nie gromadziły się osady oraz bakterie, konieczne jest codzienne stosowanie płynu do pielęgnacji soczewek.

 Więcej

Rodzaje płynów do soczewek:

- wielofunkcyjne (jednostopniowe) – najpopularniejsze płyny do soczewek ze względu na prostotę ich użytkowania. Płyny wielofunkcyjne nawilżają, czyszczą, dezynfekują powierzchnię soczewek kontaktowych. Można je również w nich przechowywać.

- dwustopniowe – kupowane coraz rzadziej; zawierające osobno płyn do czyszczenia i do przechowywania szkieł

- oksydacyjne – jedno- lub dwustopniowe płyny do soczewek. Wyróżniają się brakiem chemicznych dodatków i konserwantów w składzie, dlatego są najlepszym rozwiązaniem dla alergików lub osób posiadających wrażliwe oczy.

- żelowe preparaty czyszczącedo czyszczenia soczewek twardych i miękkich

Przed kupnem płynu należy jednak skonsultować swój wybór ze specjalistą oraz dokładnie zapoznać się z zaleceniami podanymi na ulotce, gdyż nie każdy płyn może być stosowany do każdego rodzaju soczewek.

Pamiętaj by:

- codziennie czyścić soczewki

- nie mieszać płynów do soczewek miękkich z płynami do soczewek twardych

- zamykać butelkę płynu po użyciu

- przed użyciem sprawdzać datę ważności

- nie używać wody do czyszczenia soczewek

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych