Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
310 310
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki kontaktowe roczne (konwencjonalne) to pierwszy rodzaj szkieł, które pojawiły się na rynku. Obecnie dużą popularność zyskały szkła o częstszym trybie wymiany, ale atrakcyjna cena soczewek rocznych sprawia, że nadal znajdują zainteresowanie wśród niektórych Klientów. Roczne soczewki dobrze sprawdzają się także przy nietypowych wadach wzroku, ponieważ są produkowane w niestandardowych parametrach i geometrii. Szkła kontaktowe roczne przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym nawet do 12 miesięcy. Wymagają restrykcyjnego przestrzegania zasad higieny i prawidłowej pielęgnacji, ale (przy zachowaniu odpowiednich zasad) zapewniają dobre widzenie oraz są bezpieczne dla oczu. W sklepie internetowym Soczewki365.pl przygotowaliśmy soczewki roczne pochodzące od renomowanych producentów, którzy zdobywają pozytywne opinie użytkowników. Poznaj dostępne produkty i rozważ możliwość taniej korekcji za pomocą szkieł rocznych.

Czym są soczewki roczne?

Konwencjonalne soczewki kontaktowe na rok to szkła starej generacji, które zostały zaprojektowane jeszcze zanim powstały popularne obecnie soczewki miesięczne, jednodniowe i całodobowe. Przed laty ludzie, którzy chcieli korygować widzenie za pomocą szkieł kontaktowych, mieli do wyboru wyłącznie soczewki roczne. Można je użytkować od 6 do 12 miesięcy – w zależności od zachowania zasad prawidłowej pielęgnacji. Potencjalnie mogą narażać oczy w większym stopniu na infekcje. Przez długi czas użytkowania zbiera się na nich osad białkowy oraz inne zanieczyszczenia będące pożywką do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Regularne przepłukiwanie i dezynfekcja likwidują jednak ten problem.

Soczewki roczne – zalety

Miękkie soczewki kontaktowe roczne to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze. Pomagają także uniknąć konieczności pamiętania o dacie otwarcia blistra, terminie ostatecznej używalności oraz zakupie kolejnego opakowania, gdy zawartość poprzedniego szybko zostaje zużyta. Cena szkieł kontaktowych rocznych jest naprawdę niska w przeliczeniu na dzień użytkowania.

Główne zalety rocznych soczewek kontaktowych to:

  • niska cena użytkowania,
  • wygoda korekcji wady wzroku bez konieczności częstego kupowania szkieł częstej wymiany,
  • komfort noszenia – współczesne soczewki na rok wytwarza się z miękkich i odpowiednio nawodnionych materiałów (najczęściej producenci stosują tworzywa hydrożelowe), dlatego dobrze dopasowują się do oczu i ich nie przesuszają,
  • bezpieczeństwo stosowania – przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny,
  • nietypowe parametry (np. moc) i geometria – przy nietypowych i pogłębiających się wadach wzroku roczne soczewki kontaktowe mogą okazać się jedyną alternatywą dla okularów.

Soczewki roczne – dla kogo?

Soczewki kontaktowe na rok obecnie cieszą się mniejszym zainteresowaniem od szkieł o większej częstotliwości wymiany. Najczęściej produkowane są w wersji dla osób, które zmagają się z nietypowymi lub dużymi wadami wzroku. Roczne soczewki kontaktowe dostępne są z mocą sferyczną od -35.00 D – do +35.00 D. Takiej mocy nie mają popularne soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy całodobowe. Dodatkowo soczewki roczne można wybrać z wieloma różnymi średnicami i krzywiznami, co pozwala je perfekcyjnie dopasować do potrzeb każdego Pacjenta. Kolejną grupą użytkowników rocznych szkieł kontaktowych są osoby, którym zależy na niskiej cenie korekcji.

Soczewki roczne – rodzaje

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są roczne soczewki sferyczne przeznaczone do korekcji krótko- i dalekowzroczności. Zasięg ich mocy waha się od od -35 D do +35 D. Polecamy także soczewki toryczne roczne przeznaczone dla osób cierpiących na astygmatyzm. Doskonale wiemy, że szkła kontaktowe roczne są inwestycją na długi czas, dlatego do oferty dobieramy wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, którzy zdobywają znakomite opinie wśród wielu zadowolonych użytkowników na całym świecie.

Roczne soczewki kolorowe

Na rynku dostępne są także soczewki kontaktowe kolorowe roczne. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci podkreślić barwę Twoich oczu lub ją całkowicie zmienić. Soczewki roczne kolorowe to idealne rozwiązanie dla osób, które mają dość niekonwencjonalnego odcienia swoich źrenic lub po prostu lubią eksperymentować z wizerunkiem. Obecnie dostępne są kolorowe soczewki, które pozwolą Ci uzyskać efekt naturalny (np. niebieskie, zielone, szare czy brązowe) lub bardziej ekstremalny. Dużym zainteresowaniem cieszą się czerwone, różowe, czarne i fioletowe szkła kontaktowe. Nietypowe warianty powinny przypaść do gustu miłośnikom pop kultury, anime i mangi, ponieważ pozwalają zyskiwać filmowe, komiksowe lub kreskówkowe efekty.

Soczewki roczne – cena

Cena za soczewki kontaktowe roczne jest konkurencyjna na tle szkieł o większej częstotliwości wymiany. Za opakowanie zawierające 1 sztukę trzeba u nas zapłacić nieco ponad 200 zł. Roczne soczewki są jednak przeznaczone do noszenia w trybie dziennym od 6 nawet do 12 miesięcy (w zależności od pielęgnacji). To sprawia, że ostateczne ceny za każdy dzień użytkowania są naprawdę niewygórowane, a soczewki konwencjonalne należą do najtańszych metod korekcji.

Soczewki kontaktowe roczne – opinie

Soczewki kontaktowe roczne mają różne opinie wśród użytkowników. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań, potrzeb i stylu życia. Szkła konwencjonalne na rok chwalone są przede wszystkim ze względu na niskie ceny pozwalające poprawić ostrość widzenia i skorygować wady wzroku bez konieczności przepłacania. Cenione są również przez użytkowników z dużymi lub nietypowymi wadami, którzy nie znajdują dla siebie rozwiązania wśród popularnych soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych, a chcą zrezygnować z okularów. Opinie o soczewkach rocznych podkreślają także konieczność przestrzegania bardzo restrykcyjnych zasad pielęgnacji, dlatego raczej nie sprawdzają się dla osób zapominalskich, zabieganych czy prowadzących nieregularny tryb życia.

Soczewki roczne – sklep internetowy Soczewki365.pl

Sklep internetowy Soczewki365.pl oferuje roczne szkła kontaktowe dopasowane do potrzeb różnych grup Pacjentów. Polecamy szkła sferyczne oraz soczewki toryczne roczne na astygmatyzm. Oferowane soczewki pochodzą od renomowanych producentów, którzy zadbali o komfort ich aplikacji oraz noszenia. Są miękkie i elastyczne, dość dobrze przepuszczają tlen i oparte są o najnowsze technologie zwiększające bezpieczeństwo użytkowania.

Wśród asortymentu posiadamy soczewki kontaktowe roczne:

  • Proclear Sphere – przeznaczone do noszenia w trybie dziennym przez rok. Korygują wadę wzroku od -10 D do +10 D,
  • Proclear Tailor Made Toric – hydrożelowe soczewki roczne korygujące astygmatyzm. Cechują się bardzo dużym zakresem parametrów, dzięki czemu są idealnie dopasowywane do Pacjenta. Dostępne w mocach od -20 D do +20 D.
  • Proclear Sphere RX – roczne soczewki sferyczne dostępne w mocach od -35 D do +35 D. Charakteryzują się wysokim uwodnieniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rocznych soczewek kontaktowych? Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na każde pytanie i postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o soczewkach rocznych

Czy są soczewki roczne?

Tak, szkła konwencjonalne są przeznaczone do użytkowania nawet do roku. Jest to tradycyjna metoda korekcji wad wzroku, która pojawiła się na rynku jeszcze przed soczewkami dwutygodniowymi, miesięcznymi i jednodniowymi.

Soczewki roczne – co to znaczy?

Jako soczewki roczne określa się szkła kontaktowe, które można użytkować w trybie dziennym maksymalnie do 12 miesięcy. Wymagają codziennego zdejmowania przed snem i aplikacji o poranku. Niezbędna jest także bardzo dokładna pielęgnacja, aby przetrwały w doskonałym stanie przez cały rok.

Jak pielęgnować roczne soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe na rok wymagają restrykcyjnej higieny i przestrzegania zasad dokładnej pielęgnacji. Są to szkła długiego użytkowania, dlatego zbiera się na nich osad białkowy, są narażone na zanieczyszczenia i rozwój drobnoustrojów. Zaniechanie codziennych środków ostrożności mogłoby prowadzić do podrażniania gałek ocznych i skutkować infekcją. Codziennie ściągaj soczewki przed snem, przepłukuj je w płynie do dezynfekcji i przechowuj w dedykowanym pojemniczku wypełnionym płynem. Pamiętaj także o regularnej dezynfekcji samego pojemniczka.

Ile kosztują soczewki roczne?

Cena soczewek kontaktowych rocznych jest uzależniona od ich rodzaju, parametrów, którymi się wyróżniają, materiału oraz renomy producenta. Tańsze są soczewki sferyczne dla krótko- i dalekowidzów – ich ceny wahają się od około 170 do ponad 200 zł za opakowanie z jednym szkłem. Soczewki toryczne roczne są droższe, a ich ceny to około 320-350 zł za sztukę.

Jakie soczewki kontaktowe roczne wybrać?

Soczewki roczne to szkła długiego użytkowania, które muszą być perfekcyjnie dopasowane pod kątem mocy, średnicy i krzywizny oka. Soczewki na rok zawsze należy wybrać wraz z okulistą lub optometrystą, który wykona potrzebne badania. Warto podkreślić, że roczne soczewki kontaktowe często są wykorzystywane przy dużych i niestandardowych wadach wzroku, dlatego to specjalista powinien pomóc dobrać odpowiedni model. Dzięki temu nie tylko zapewnią one ostry obraz i dobre widzenie, ale i będą komfortowe w noszeniu.

Czy są soczewki toryczne roczne?

Tak, dostępne są soczewki toryczne roczne zaprojektowane specjalnie dla astygmatyków.

Czy są soczewki progresywne roczne?

Niestety w sprzedaży nie posiadamy soczewek progresywnych rocznych, dlatego osobom borykającym się z prezbiopią (starczowzrocznością) polecamy inne szkła kontaktowe (np. miesięczne).

Czy są soczewki kolorowe roczne?

Tak, obecnie producenci proponują soczewki kontaktowe kolorowe roczne, które pozwalają cieszyć się oryginalnym efektem nawet do 12 miesięcy. Możesz wybierać nie tylko odcienie standardowe, ale także bardziej nietuzinkowe – np. soczewki fioletowe, czerwone, różowe czy czarne. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także kolorowe soczewki roczne z motywami zwierzęcymi, świecące w ciemności, imitujące oczy wampira, węża, smoka czy innych postaci z pop kultury. Soczewki kolorowe zerówki roczne nie mają mocy sferycznej, dlatego nie poprawiają widzenia i nie korygują wzroku. Dają one jedynie efekt typowo kosmetyczny.

Pamiętaj jednak, że kolorowe soczewki roczne powinny być dopasowane do oczu, dlatego dobrze, gdy dobierze je specjalista. Wymagają one dokładnie takich samych zasad pielęgnacji jak standardowe szkła kontaktowe.

Czym są circle lens soczewki?

Soczewki circle lens (soczewki kołowe, duże soczewki lub tzw. „big eye”) to kosmetyczne soczewki kontaktowe, które powiększają tęczówkę oka. Pigment przy ich zewnętrznych krawędziach wykracza poza tęczówkę, która najczęściej u ludzi ma średnicę od 8 do 12 mm. Pozwalają zwiększyć tę średnicę do 13-15 mm, dlatego powszechnie traktuje się je jako szkła kontaktowe powiększające oczy. Nadają one twarzy bardziej młodzieńczego wyglądu, ponieważ duże tęczówki naturalnie występują u dzieci, a z wiekiem proporcje się zmieniają.

Azjatyckie circle lenses zostały zainspirowane światem mangi i błyskawicznie podbiły rynki azjatyckie, gdzie były promowane przez słynne modelki i największe gwiazdy muzyki oraz filmu (m.in. piosenkarkę J-pop Ayumi Hamasaki). Na ogromną skalę są produkowane w Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polska także zachwyciła się modą na soczewki circle lens, które stały się pożądanym gadżetem kosmetycznym. Dostępne są w wersjach jednokolorowych oraz bardziej oryginalnych (np. w cętki lamparta, wzorze imitującym oczy zombie, diabła czy kota), które doskonale sprawdzą się na Halloween, Andrzejki oraz inne imprezy kostiumowe. Nowością są soczewki circle lens UV, które świecą w ciemności (pod wpływem światła ultrafioletowego stosowanego np. w reflektorach dyskotekowych).

Czym są soczewki Restyle?

Soczewki Restyle to kolorowe szkła kontaktowe typu cirle lens oferowane przez polską markę Restyle. Pozwalają ukryć naturalną barwę tęczówki, pokreślić oko i optycznie go powiększyć. Dostępne są w wielu różnych odcieniach otoczonych czarną obwódką. Możesz wybrać soczewki fioletowe, czerwone, białe, błękitne, żółte, pomarańczowe czy całkowicie czarne i zyskać niesamowity efekt idealny na bale kostiumowe lub szalone imprezy.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą