Filtruj według

Cena
23 45
Producent
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pojemność
więcej... mniej

Płyny do soczewek Alcon (Ciba Vision)

Soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku wymagają stosowania specjalnych środków pielęgnacyjnych, które pozwalają na higieniczne i bezpieczne dla naszych oczu użytkowanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele płynów do czyszczenia soczewek kontaktowych. Istnieją preparaty wielofunkcyjne, oksydacyjne, jednostopniowe i dwustopniowe. Płyny do soczewek oferuje m.in. firma Alcon.

Produkty kontaktologiczne produkowane przez Alcon (dawniej Ciba Vision) są doskonale znane na całym świecie. Oprócz soczewek Air Optix, Dailies i FreshLook są to również płyny do pielęgnacji szkieł kontaktowych marki Opti-Free oraz AOSept. Produkty te nieustannie cieszą się zaufaniem wśród użytkowników soczewek.

O płynach do soczewek Alcon

Płyny do soczewek Alcon nadają się nie tylko do pielęgnacji szkieł wielokrotnego użytku tego samego producenta (a więc soczewek miesięcznych Air Optix), ale można ich także używać do innych miękkich soczewek kontaktowych - zarówno hydrożelowych, jak i silikonowo-hydrożelowych. Płyny marki Opti-Free to klasyczne płyny wielofunkcyjne, doskonale oczyszczające i nawilżające szkła kontaktowe. Z kolei AOSept to środek, którego działanie opiera się na nadtlenku wodoru, dzięki czemu skuteczniej czyści i dezynfekuje soczewki (ze względu na skład należy go używać wyłącznie z pojemniczkiem wyposażonym w dysk neutralizujący, który dołączony jest do opakowania). Płyny do soczewek Alcon są wielofunkcyjne, a więc nie trzeba nabywać dodatkowych środków, aby zapewnić skuteczną pielęgnację soczewek.

Rodzaje płynów do soczewek Alcon

W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów płynów do soczewek Alcon. Sama marka Opti-Free składa się aż z 3 różnych wariantów: Opti-Free Express (wielofunkcyjny płyn do soczewek o trójskładnikowej formule, zapewniające świeżość, czystość i nawilżenie szkieł kontaktowych), Opti-Free Replenish (wielofunkcyjny płyn z systemem Tearglyde, który doskonale nawilża i regeneruje soczewki) oraz Opti-Free PureMoist (najnowszy produkt w rodzinie Opti-Free, zawiera substancję HydraGlyde Moisture Matrix, która zapewnia nawilżenie trwające nawet 16 godzin). Każdy z płynów Opti-Free dostępny jest w różnych rozmiarach. Firma Alcon produkuje również płyn do miękkich soczewek AOSept Plus HydraGlyde, którego działanie oparte jest na wodzie utlenionej.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą