Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
25 240
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Sklep Soczewki365 ma w swojej ofercie szereg soczewek progresywnych przeznaczonych do korygowania starczowzroczności (prezbiopii). Produkty, które sprzedajemy, pochodzą od najlepszych i najpopularniejszych na świecie producentów.

SZKŁA KONTAKTOWE PROGRESYWNE

Wszelkie nowości, które pojawiają się na rynku soczewek kontaktowych, trafiają błyskawicznie do naszej oferty. Szeroki wybór marek oraz rodzajów soczewek pozwoli Ci na znalezienie dokładnie tej pary szkieł, której potrzebujesz. Dodatkowo błyskawiczna wysyłka i profesjonalna pomoc sprawią, że zakupy staną się przyjemnością.

SOCZEWKI PROGRESYWNE – CO TO?

Soczewka progresywna, inaczej soczewka multifokalna, koryguje starczowzroczność (prezbiopię). To schorzenie bardzo często występujące po 40. roku życia, kiedy to zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia. Umożliwia widzenie z bliży, dali, a także z odległości pośrednich. Wyróżnia się dwuogniskowe soczewki kontaktowe inaczej soczewki bifokalne posiadające dwie różne moce w jednej soczewce - jedna służy do czytania z bliska, druga umożliwia normalne widzenie w dali (mają wyraźną granicę oddzielającą strefę z mocą do bliży od strefy z mocą do dali) oraz popularniejsze szkła wieloogniskowe, które różnią się tym, że przejścia między mocami są łagodne, co umożliwia płynne widzenie przy zmianie punktów obserwacji.

DLA KOGO SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Osoby powyżej 40. roku życia zaczynają borykać się z naturalnymi problemami ze wzrokiem związanymi ze starzeniem się. Wzrok jest jednym z najbardziej podatnych na starzenie się układów w naszym organizmie i niemalże wszyscy cierpią na jego pogorszenie. Wówczas soczewka traci swoją elastyczność i nie jest w stanie tak szybko dopasowywać się do zmian ostrości widzenia na różne odległości. To schorzenie nazywamy prezbiopią bądź starczowzrocznością. Charakteryzuje się trudnościami z widzeniem zarówno przedmiotów dalekich, jak i bliskich. Soczewki progresywne pozwalają na widzenie z bliska i z daleka bez konieczności ich zmieniania (jak w przypadku okularów). Dostosowują się do odległości, z jakiej patrzymy na dany obiekt.

SOCZEWKI PROGRESYWNE – CHARAKTERYSTYKA

Kiedy zaczynamy tracić zdolność widzenia przedmiotów z bliska, zazwyczaj pierwsze, na co się decydujemy to okulary do czytania. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla osób, które wcześniej cierpiały na dalekowzroczność, gdyż są oni zmuszeni do ciągłego zmieniania okularów. Problemy pojawiają się np. w sklepie, kiedy trzeba sprawdzić cenę produktu – praktycznie zawsze trzeba nosić ze sobą dwie pary okularów. Szkła kontaktowe do czytania eliminują ten problem – służą do widzenia zarówno w dali, jak i bliży. Potrzeba jednak trochę czasu, aby oczy przyzwyczaiły się do soczewek multifokalnych – na początku obraz może być nieostry lub powielać się. Takie problemy trwają od kilku godzin do kilku dni i jeśli nie ustaną po upływie 2 tygodni, należy udać się do specjalisty.

RODZAJE SOCZEWEK PROGRESYWNYCH

Mamy w swojej ofercie różne rodzaje soczewek kontaktowych korygujących prezbiopię. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to proponujemy szkła hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Oferujemy soczewki multifokalne jednodniowe lub miesięczne. Dodatkowo posiadamy w swoim asortymencie soczewki z możliwością noszenia całodobowego, w trybie ciągłym. Osobom cierpiącym na astygmatyzm proponujemy szkła korygujące zarówno tę wadę, jak i starczowzroczność. Jesteśmy przekonani, że spośród naszej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.

PRODUCENCI SOCZEWEK PROGRESYWNYCH

Soczewki progresywne kontaktowe oferują najlepsi producenci z całego świata. Staramy się na bieżąco uaktualniać nasz asortyment, wprowadzając do niego wszelkie nowości. Obecnie posiadamy w swoich zasobach produkty korygujące starczowzroczność takie jak:

Alcon:

Bausch&Lomb:

CooperVision:

Johnson & Johnson:

Menicon:

SKONSULTUJ WYBÓR SOCZEWEK PROGRESYWNYCH

Po 40. roku życia oprócz samego wzroku znacznie pogarsza się również jakoś filmu łzowego oraz spada jego ilość. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby multifokalne soczewki kontaktowe były odpowiednio uwodnione oraz tlenoprzepuszczalne, by nie sprawiały dyskomfortu. W celu najlepszego dopasowania soczewek do oczu należy udać się do specjalisty: okulisty lub optometrysty. Wystrzegajmy się dobierania soczewek na własną rękę, zwłaszcza w przypadku soczewek progresywnych. Przyzwyczajanie się do nich może być dłuższym procesem, warto jednak wiedzieć, czy wszystko przebiega bez zarzutów.

FAQ

CZYM SĄ SOCZEWKI KONTAKTOWE PROGRESYWNE?

Co to znaczy soczewki progresywne? Nazwa ta używana jest w odniesieniu do szkieł wieloogniskowych, które w przeciwieństwie do szkieł sferycznych (jednoogniskowych) mają na swojej powierzchni różne moce rozłożone w odpowiedni sposób. Określenie soczewki progresywne dotyczy najczęściej okularów, ale nazywa się w ten sposób również multifokalne soczewki kontaktowe.

CZY WARTO KUPIĆ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Czy progresywne szkła kontaktowe są dobre? Wiele osób uważa, że zdecydowanie warto się na nie zdecydować, gdy mamy objawy prezbiopii. Soczewki progresywne zapewniają świetną jakość obrazu z różnych odległości, dzięki czemu nie trzeba stosować oddzielnych rozwiązań do korekcji bliży i dali. Soczewki jednodniowe progresywne uznawane za wygodniejsze od okularów. Dodatkowo dla osób, które chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, dostępne są na rynku soczewki kontaktowe progresywne kolorowe.

JAKĄ FUNKCJĘ PEŁNIĄ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Jak działają progresywne soczewki kontaktowe? Soczewki kontaktowe multifokalne wyróżniają się wieloogniskową konstrukcją, co oznacza, że na jednej soczewce rozmieszczone są różne moce. Najczęściej ułożone są w sposób koncentryczny, a więc na kształt pierścieni. Wtedy centralna część soczewki służy do widzenia bliskiego, a jej obrzeża do dalekiego. Więcej na ten temat na blogu​.

ILE KOSZTUJĄ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Ze względu na charakter zastosowania, specyficzną budowę i użyte technologie soczewki „multifocal” są droższym rozwiązaniem niż standardowe szkła kontaktowe. Ceny soczewek progresywnych zależą od wybranego producenta, a przede wszystkim od czasu ich użytkowania. Na rynku dostępne są:

  • soczewki kontaktowe progresywne jednodniowe - cena ok. 90-140 zł za opak. 30 szt.
  • soczewki kontaktowe progresywne miesięczne – cena od 120 do 200 zł za opak. 6 szt.

Szkła kontaktowe progresywne – ceny – więcej na ten temat znajdziesz na ​blogu.

JAK DOBRAĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE PROGRESYWNE?

Jak dobrać soczewki multifokalne? Na pewno nie samodzielnie! Soczewki progresywne jednodniowe, miesięczne, podobnie jak każde inne szkła kontaktowe, dobiera okulista lub optometrysta. Specjalista musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do noszenia soczewek, przeprowadzić badanie wzroku i dopasować soczewki o właściwych parametrach. Więcej na temat badania wzroku pod kątem soczewek na blogu​.

SOCZEWKI PROGRESYWNE – JAK ZAŁOŻYĆ?

Jak założyć soczewki progresywne? Aplikacja wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku zwykłych soczewek kontaktowych. Podczas tej czynności należy zadbać o jak najwyższy poziom higieny, przestrzegać zaleceń specjalisty i postępować zgodnie z instrukcją. Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika dotyczącego zakładania i zdejmowania soczewek, który znajduje się w strefie wiedzy

KTO POWINIEN NOSIĆ SOCZEWKI PROGRESYWNE?

Dla kogo są soczewki kontaktowe progresywne? Przede wszystkim dla pacjentów po ok. 40-45. roku życia, zmagających się z prezbiopią. Jest to wada związana z utratą elastyczności soczewki oka, pojawiającą się wraz z wiekiem. Następstwem tego są problemy w dostosowaniu ostrości do odległości, z której patrzymy. Soczewki kontaktowe dwuogniskowe lub multifokalne polecane są dla osób aktywnych i ceniących wygodę.

KIEDY ZACZĄĆ NOSIĆ SZKŁA PROGRESYWNE?

Kiedy zdecydować się na soczewki multifokalne? Najlepiej zapytać o to swojego okulistę lub optometrystę. Szkła progresywne są potrzebne najczęściej po przekroczeniu 40-45. roku życia, kiedy soczewka oka staje się mniej elastyczna, powodując problemy z widzeniem. Pogarsza się wtedy widzenie z bliska (objawem jest oddalanie tekstu podczas czytania), a także widzimy niewyraźnie, przerzucając wzrok z różnych odległości.

JAK KORZYSTAĆ Z SOCZEWEK PROGRESYWNYCH?

Jak patrzeć przez soczewki progresywne? Ze względu na specyficzną konstrukcję tego rodzaju szkieł kontaktowych, musimy pamiętać, w jaki sposób rozłożone są moce. Jeśli koncentrycznie (jak pierścienie), wtedy środkowa część soczewki będzie służyć do widzenia bliskiego, a peryferia do dalekiego. Korzystanie z soczewek progresywnych może być początkowo trudne, a adaptacja wymaga trochę czasu i cierpliwości.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą