Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
58 200
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki progresywne

Sklep Soczewki365 ma w swojej ofercie szereg soczewek progresywnych przeznaczonych do korygowania starczowzroczności (prezbiopii). Produkty, które sprzedajemy, pochodzą od najlepszych i najpopularniejszych na świecie producentów.

 Więcej

Szkła kontaktowe progresywne

Wszelkie nowości, które pojawiają się na rynku soczewek kontaktowych, trafiają błyskawicznie do naszej oferty. Szeroki wybór marek oraz rodzajów soczewek pozwoli Ci na znalezienie dokładnie tej pary szkieł, której potrzebujesz. Dodatkowo błyskawiczna wysyłka i profesjonalna pomoc sprawią, że zakupy staną się przyjemnością.

Czym są soczewki progresywne?

Soczewki kontaktowe progresywne, inaczej multifokalne, korygują starczowzroczność (prezbiopię). To schorzenie bardzo często występujące po 40. roku życia, kiedy to zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia. Umożliwiają widzenie z bliży, dali, a także z odległości pośrednich. Są to szkła wieloogniskowe, a moce rozłożone są koncentrycznie – centrum służy do widzenia bliskiego, a peryferia do dalekiego. Przejścia między mocami są łagodne, co umożliwia płynne widzenie przy zmianie punktów obserwacji.

Dla kogo soczewki progresywne?

Osoby powyżej 40. roku życia zaczynają borykać się z naturalnymi problemami ze wzrokiem związanymi ze starzeniem się. Wzrok jest jednym z najbardziej podatnych na starzenie się układów w naszym organizmie i niemalże wszyscy cierpią na jego pogorszenie. Wówczas soczewka traci swoją elastyczność i nie jest w stanie tak szybko dopasowywać się do zmian ostrości widzenia na różne odległości. To schorzenie nazywamy prezbiopią bądź starczowzrocznością. Charakteryzuje się trudnościami z widzeniem zarówno przedmiotów dalekich, jaki i bliskich. Soczewki progresywne pozwalają na widzenie z bliska i z daleka bez konieczności ich zmieniania (jak w przypadku okularów). Dostosowują się do odległości, z jakiej patrzymy na dany obiekt.

Soczewki progresywne – charakterystyka

Kiedy zaczynamy tracić zdolność widzenia przedmiotów z bliska, zazwyczaj pierwsze na co się decydujemy to okulary do czytania. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla osób, które wcześniej cierpiały na dalekowzroczność, gdyż są oni zmuszeni do ciągłego zmieniania okularów. Problemy pojawiają się np. w sklepie, kiedy trzeba sprawdzić cenę produktu – praktycznie zawsze trzeba nosić ze sobą dwie pary okularów. Soczewki progresywne eliminują ten problem – służą do widzenia zarówno w dali, jak i bliży. Potrzeba jednak trochę czasu, aby oczy przyzwyczaiły się do soczewek multifokalnych – na początku obraz może być nieostry lub powielać się. Takie problemy trwają od kilku godzin do kilku dni i jeśli nie ustaną po upływie 2 tygodni, należy udać się do specjalisty.

Rodzaje soczewek progresywnych

Mamy w swojej ofercie różne rodzaje soczewek kontaktowych korygujących prezbiopię. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to proponujemy szkła hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Oferujemy soczewki multifokalne w różnych trybach wymiany: miesięczne i jednodniowe. Dodatkowo posiadamy w swoim asortymencie z możliwością noszenia całodobowego, w trybie ciągłym. Osobom cierpiącym na astygmatyzm proponujemy szkła korygujące zarówno tę wadę, jak i starczowzroczność. Jesteśmy przekonani, że spośród naszej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.

Producenci soczewek progresywnych

Soczewki progresywne oferują najlepsi producenci z całego świata. Staramy się na bieżąco uaktualniać nasz asortyment, wprowadzając do niego wszelkie nowości. Obecnie posiadamy w swoich zasobach produkty korygujące starczowzroczność takie jak:

Alcon:

Bausch&Lomb:

CooperVision:

Johnson & Johnson:

Menicon:

Skonsultuj wybór soczewek progresywnych

Po 40. roku życia oprócz samego wzroku znacznie pogarsza się również jakoś filmu łzowego oraz spada jego ilość. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby multifokalne soczewki kontaktowe były odpowiednio uwodnione oraz tlenoprzepuszczalne, by nie sprawiały dyskomfortu. W celu najlepszego dopasowania soczewek do oczu, należy udać się do specjalisty: okulisty lub optometrysty. Wystrzegajmy się dobierania soczewek na własną rękę, zwłaszcza w przypadku soczewek progresywnych. Przyzwyczajanie się do nich może być dłuższym procesem, warto jednak wiedzieć, czy wszystko przebiega bez zarzutów.  

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych