Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
6 310
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Sklep internetowy Soczewki365 oferuje szeroki wybór soczewek sferycznych przeznaczonych do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Wszystkie produkty pochodzą od znanych i cenionych producentów z całego świata.

Szkła kontaktowe sferyczne

Soczewki sferyczne cechują się wysoką jakością, a także niską ceną. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i staramy się stale powiększać naszą ofertę o wszystkie nowości. Dodatkowo realizujemy zamówienia w ekspresowym czasie, więc bez wychodzenia z domu można zaopatrzyć się w nowe pary soczewek. 

Czym są soczewki sferyczne?

Soczewki sferyczne korygują takie wady wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Cechują się sferyczną budową, czyli posiadają taką samą moc we wszystkich płaszczyznach powierzchni. Budową przypominają wycinek kuli. Korygują wady od -25 D do +25 D. Każdy zakres korekcji wyrażany jest na opakowaniu soczewek parametrem PWR (moc sferyczna), dlatego przed każdym zakupem trzeba zwrócić na to uwagę. Należy pamiętać, że moc soczewek sferycznych nie jest identyczna z mocą okularów. Jeśli zmieniamy okulary na soczewki, musimy najpierw udać się do specjalisty, który wskaże nam prawidłowe parametry szkieł.

Zalety soczewek sferycznych

Soczewki sferyczne to idealne rozwiązanie dla krótkowidzów lub dalekowidzów, którzy nie chcą nosić okularów bądź potrzebują soczewek okazjonalnie. Jest to najpopularniejszy rodzaj szkieł kontaktowych i cechuje się najszerszym wyborem marek oraz rodzajów. Jest dużo wygodniejszą metodą korekcji niż okulary, gdyż zapewnia lepsze pole widzenia. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, uprawiamy sporty, podróżujemy, soczewki kontaktowe będą doskonałym wyborem. Jeśli zaś nie chcemy rozstawać się ze swoimi okularami, a okazjonalnie chcemy ich nie zakładać, szkła jednodniowe będą strzałem w dziesiątkę.

Dla kogo soczewki sferyczne?

Metoda korekcji wzroku sferycznymi soczewkami kontaktowymi przeznaczona jest dla osób zmagających się z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Znakomicie sprawdzą się u osób uprawiających sport oraz prowadzących aktywny tryb życia. Zalety soczewek docenią również ci, którym zależy na wyjątkowym komforcie, braku zaparowanych czy mokrych szkieł okularowych oraz znakomitej widoczności. Doskonale sprawdzą się również u osób, które pragną chwilowo zmienić swój wygląd lub wybierają się na przebieraną imprezę. Soczewki sferyczne kolorowe mogą nie tylko zmienić kolor oczu, ale także korygować wadę wzroku. Osoby, które zaś chcą jedynie uwydatnić swoje spojrzenie, mogą nosić soczewki podkreślające z mocą sferyczną.

Rodzaje soczewek sferycznych

Soczewki sferyczne możemy podzielić ze względu na tryb wymiany oraz tryb noszenia. Od indywidualnych potrzeb pacjentów zależy, który rodzaj wybiorą. Ze względu na tryb wymiany wyróżniamy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Najbardziej komfortowe oraz higieniczne, a zarazem najdroższe są soczewki jednodniowe – jednorazowego użytku. Najpopularniejsze i najbardziej korzystne finansowo, a jednocześnie higieniczne są szkła miesięczne. Ze względu na tryb noszenia soczewki dzielimy na dzienne oraz całodobowe (noszone przez określony czas w trybie ciągłym – bez zdejmowania). Wyróżniamy również soczewki kolorowe oraz podkreślające kolor oczu.

Producenci soczewek sferycznych

Soczewki365 mają w swojej ofercie produkty najlepszych producentów. Znajdziesz tutaj ogromny wybór szkieł – różnych marek i rodzajów. Jeśli dobrze się rozejrzysz, na pewno znajdziesz to, czego szukasz. Soczewki sferyczne, które oferujemy, to:

Alcon:

Air Optix® Aqua

Air Optix® Aqua Night&Day

Air Optix® Plus HydraGlyde

Air Optix® Colors

Dailies AquaComfort Plus

Dailies TOTAL 1

FreshLook® Dimensions

FreshLook ColorBlends

FreshLook® Colors

Barnaux:

Eyeye Bioxy

Eyeye Bioxy Daily

Bausch&Lomb:

PureVision® 6szt BC 8.6 mm

PureVision® 6szt BC 8.3 mm

PureVision2

BioTrue™ ONEDAY

Soflens59

SOFLENS 38

Soflens® Daily Disposable

CooperVision:

Biofinity®

Biofinity® XR

Biomedics 55 Evolution

clariti® 1 day

clariti® elite

MyDay

Proclear Sphere

Proclear 1 Day

Proclear Sphere RX

evO2lution:

evO2lution monthly lenses

Horien:

Horien Contact Lens 1 Day Disposable

Horien Disposable

Johnson & Johnson:

Acuvue® Oasys®

Acuvue® Oasys® with Transitions™

1 Day Acuvue® Trueye

Acuvue®2

1 Day Acuvue® Moist®

Acuvue® Oasys® 1-Day with HydraLuxe™

Menicon:

MIRU 1 day Flat Pack

MIRU 1 Month

Zeiss:

Contact Day 30 Compatic

Contact Day 1 Easy Wear

FAQ

Soczewki sferyczne? Co to właściwie znaczy?

Co to znaczy, że soczewki są sferyczne? Nazwa sferyczne soczewki kontaktowe używana jest w odniesieniu do soczewek jednoogniskowych, a więc tych najczęściej stosowanych. Soczewki sferyczne występują w mocach minusowych (dla krótkowidzów) i plusowych (dla dalekowidzów).

Soczewki sferyczne a asferyczne – różnica

Czym się różnią soczewki sferyczne od asferycznych? W tym przypadku określenie soczewki sferyczne dotyczy szkieł kontaktowych, które na obrzeżach mają wyższą moc niż w centrum. Natomiast w soczewkach asferycznych moce zostały rozłożone równomiernie na całej powierzchni, co wpływa na lepsze ogniskowanie światła. Więcej na ten temat na naszym blogu.

Soczewki sferyczne czy toryczne – które wybrać?

Czym się różnią soczewki sferyczne od torycznych? Przede wszystkim konstrukcją i przeznaczeniem. To, które wybierzemy, jest ściśle związane z posiadaną wadą wzroku. Soczewki sferyczne korygują krótkowzroczność lub nadwzroczność, z kolei soczewki toryczne są dla osób z astygmatyzmem. Więcej można się dowiedzieć z naszej strefy wiedzy.

Soczewki sferyczne – jaka jest ich cena?

Cena soczewek sferycznych zależy głównie od okresu wymiany. Im częściej wymieniane są soczewki, tym koszt użytkowania jest wyższy. Przedziały cenowe soczewek sferycznych przedstawiają się następująco: miesięczne ok. 35-100 zł za opak. 6 szt., dwutygodniowe ok. 65-100 zł za opak. 6 szt., jednodniowe ok. 45-100 zł za opak. 30 sztuk. Więcej na temat kosztów noszenia soczewek w naszej strefie wiedzy.

Soczewki sferyczne a cylindryczne – które lepsze?

Różnica między soczewkami sferycznymi a cylindrycznymi jest dokładnie taka sama jak między sferycznymi a torycznymi. Soczewki kontaktowe toryczne są często zwane cylindrycznymi ze względu na ich konstrukcję z cylindrem, która umożliwia korekcję astygmatyzmu.

Soczewki sferyczne – dla kogo są?

Soczewki kontaktowe sferyczne przeznaczone są dla osób zmagających się z takimi wadami wzroku, jak krótkowzroczność lub nadwzroczność. Krótkowidz wybierze soczewki sferyczne o mocach ujemnych (tzw. minusy), natomiast dalekowidz soczewki sferyczne o mocach dodatnich (tzw. plusy).

Sferyczne a progresywne – na które soczewki się zdecydować?

Jaka jest różnica między soczewkami sferycznymi a progresywnymi? Inna jest ich konstrukcja, a co za tym idzie przeznaczenie. Soczewki kontaktowe sferyczne są jednoogniskowe i korygują krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Natomiast soczewki kontaktowe progresywne (multifokalne) są wieloogniskowe, a więc na ich powierzchni znajdują się różne moce rozłożone w odpowiedni sposób. Korygują pojawiającą się wraz z wiekiem prezbiopię (tzw. starczowzroczność).

Soczewki sferyczne – jakie kolory są dostępne?

Soczewki kontaktowe sferyczne dostępne są też w wersjach kolorowych, dzięki czemu oprócz korekcji wzroku zapewniają zmianę koloru oczu. Dostępne są takie kolory, jak: niebieski, zielony, brązowy, szary, piwny, miodowy, fioletowy, szafirowy, turkusowy i wiele innych. Warto dodać, że wiele zwykłych soczewek korekcyjnych jest delikatne zabarwionych na jasnoniebiesko, co ułatwia zakładanie, ale nie ma wpływu na kolor oczu. Ranking soczewek kolorowych na naszym blogu.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą