Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
6 310
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Sklep internetowy Soczewki365 ma w swojej ofercie jedynie oryginalne soczewki kontaktowe. Wszystkie produkty pochodzą od znanych i szanowanych producentów. Są w 100% nowe oraz zgodne z opisem.

Soczewki kontaktowe z dużym powodzeniem zastępują okulary. Są one umieszczane na rogówce oka i służą do korygowania wad wzroku, pełnią również funkcje kosmetyczne oraz opatrunkowe. Soczewki stanowią idealny wybór dla osób aktywnych fizycznie lub dla tych, którzy ze względu na wykonywane czynności nie mogą korzystać z okularów korekcyjnych. W naszym sklepie internetowym znajdują się oryginalne soczewki kontaktowe, kierowane do astygmatyków, krótko i dalekowidzów, osób zmagających się ze starczowzrocznością oraz tych, chcących zmienić kolor oczu. Oferta obejmuje modele z jednodniowym, dwutygodniowym, miesięcznym, kwartalnym i rocznym trybem wymiany. W naszym asortymencie są szkła kontaktowe zapewniające wyraźne widzenie, bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Czym są soczewki kontaktowe?

Szkła kontaktowe są bardzo cienkie, zaokrąglone i odpowiednio dopasowane do kształtu rogówki. Soczewki są umieszczane na filmie łzowym, który pokrywa powierzchnię oka. Są przezroczyste, czasem delikatnie zabarwione, co ułatwia ich aplikację i ściąganie. W naszym sklepie z soczewkami znajdują się modele wykonane z materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych.

Jest to wyrób medyczny, a więc to okulista lub optometrysta dobiera rodzaj szkła, moc i określa wadę wzroku. Dokonuje tego przez sprawdzenie ostrości wzroku, ustalenie refrakcji, pomiar krzywizny rogówki, ocenę wydzielanych łez oraz sprawdzenie ostrości wzroku.

Wszystkie soczewki kontaktowe, poza jednodniowymi, muszą być właściwie czyszczone i przechowywane. Większość z nich jest noszona w trybie dziennym, a więc należy ściągać je na noc, dezynfekować w dedykowanym płynie. Cena szkieł kontaktowych zależy od trybu wymiany oraz rodzaju. Do najtańszych soczewek należą modele wielokrotnego użytku, a więc np. miesięczne, kwartalne i roczne. 

Soczewki kontaktowe – rodzaje

Podstawowy podział szkieł kontaktowych wyróżnia:

1. Soczewki kontaktowe sferyczne

Korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność. Zapewniają one lepsze pole widzenia niż tradycyjne okulary korekcyjne. Szkła sferyczne są najbardziej popularne spośród wszystkich dostępnych modeli, ponieważ mają duży zakres mocy: od -25 D do +25 D.

2. Soczewki kontaktowe toryczne

Korygują astygmatyzm, który objawia się niewłaściwą krzywizną rogówki lub soczewki oka, co w konsekwencji powoduje nieostre widzenie oraz trudności z dostrzeganiem szczegółów. Szkła toryczne mają specjalną budowę – w ich przekroju pionowym oraz poziomym są różne moce refrakcyjne, które są w stanie poddać korekcji nieostre widzenie w różnych kierunkach.

3. Soczewki kontaktowe progresywne

Korygują starczowzroczność, czyli prezbiopię. Przy pierwszych oznakach starzenia, widzenie przestaje być tak wyraźne, a soczewki progresywne pozwalają dostrzegać szczegóły w bliży, w dali oraz w odległości pośredniej. Moce w tych szkłach rozłożone są najczęściej koncentrycznie, a więc ich środek pozwala widzieć to, co jest blisko, a peryferia to, co jest daleko.

4. Soczewki kontaktowe kolorowe

Są to soczewki kosmetyczne, które pogłębiają naturalny kolor oczu lub zupełnie go zmieniają. Szkła te są dostępne w wersji korekcyjnej oraz plano (zerówki). Soczewki kolorowe produkowane są z materiałów miękkich o optymalnym nawodnieniu i odpowiedniej przepuszczalności tlenu. 

Soczewki kontaktowe różnią się również ze względu na czas noszenia:

  1. Szkła kontaktowe jednodniowe – są zakładane rano i zdejmowane przed snem. Nie wymagają żadnej pielęgnacji, ponieważ po całodniowym użytkowaniu wystarczy je wyrzucić.
  2. Szkła kontaktowe dwutygodniowe – te soczewki noszone są od rana do wieczora, czyszczone po każdym użyciu, przechowywane w odpowiednio zdezynfekowanym pojemniku i wymieniane dopiero po dwóch tygodniach stosowania.
  3. Szkła kontaktowe miesięczne – to najpopularniejszy rodzaj wśród soczewek. Stanowią idealne połączenie higieny i komfortu. Są to stosunkowo tanie soczewki i wymagają standardowej pielęgnacji, która zapewni im wysoką jakość przez cały miesiąc.
  4. Szkła kontaktowe kwartalne (3-miesięczne) – to soczewki noszone dziennie maksymalnie przez 90 dni. Są wykonywane z miękkich materiałów, zapewniają komfortowe nawilżenie i wymagają dokładnej, codziennej pielęgnacji, przy użyciu właściwych płynów do dezynfekcji.
  5. Szkła kontaktowe roczne – jest to najstarszy i jednocześnie najtańszy rodzaj soczewek kontaktowych. Jedna para wystarcza na rok użytkowania, jednak ich stosowanie wymaga codziennej pielęgnacji, która utrzyma ich odpowiedni stan.
  6. Szkła kontaktowe całodobowe – są to soczewki noszone w trybie ciągłym, przez noc i dzień. Nie trzeba ich zdejmować i pielęgnować przez cały okres, aż do momentu wymiany na nowe.

Dlaczego warto nosić szkła kontaktowe?

Szkła kontaktowe korekcyjne można nosić bez ograniczeń, stosując się do zaleceń producentów. Wielu ludzi decyduje się na soczewki nie tylko przez niedogodnienia, jakie dają okulary, ale również komfort i łatwość użytkowania soczewek. Dlaczego warto je nosić?

  • Wygoda – soczewki kontaktowe są dyskretne, nie ograniczają pola widzenia, nie parują, a jednocześnie dają komfort użytkowania.
  • Korygują wady – szkła kontaktowe poprawiają jakość widzenia i korygują wszystkie wady wzroku.
  • Duży wybór – w naszym sklepie z soczewkami znajdują się zróżnicowane modele, które łatwo dopasować do każdej niesprawności widzenia oraz indywidualnych preferencji.
  • Estetyka – szkła mają też funkcje kosmetyczne. Zmieniają lub podkreślają barwę soczewki, dając naturalny lub oryginalny efekt. 

Soczewki365 – sklep internetowy

W naszej ofercie znajdują się kontaktowe soczewki najpopularniejszych producentów. Posiadamy również szeroki wybór niezbędnych akcesoriów w atrakcyjnych cenach. Dzięki zastosowaniu filtrów w sklepie online można dopasować odpowiednią moc, krzywiznę, kolor, rodzaj, cenę i markę szkieł. W przypadku pojawienia się pytań lub trudności w wyborze chętnie Państwu pomożemy – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą