Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
9 351
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

SOCZEWKI KONTAKTOWE

Sklep internetowy Soczewki365 ma w swojej ofercie jedynie oryginalne soczewki kontaktowe. Wszystkie produkty pochodzą od znanych i szanowanych producentów. Są w 100% nowe oraz zgodne z opisem.

 Więcej

Nasz sklep wyróżniają niskie ceny oraz profesjonalna obsługa – nie tylko sprzedajemy i wysyłamy soczewki. Bardzo często rozmawiamy z klientami na temat użytkowania oraz rodzajów szkieł, wizyt u specjalistów; staramy się doradzać i rozwiązywać problemy. Tam gdzie nie jesteśmy w stanie pomóc, odsyłamy do odpowiedniego miejsca. Ponadto możemy pochwalić się jednym z największych na rynku wyborem rodzajów, marek i producentów soczewek kontaktowych.

Czym są soczewki kontaktowe?

Są to cienkie soczewki umieszczane bezpośrednio na rogówce. Poruszają się razem z ruchem gałki ocznej oraz są niemalże niewyczuwalne na oku. Najczęściej są przezroczyste. Soczewki kontaktowe służą do korygowania wad wzroku takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopia (starczowzroczność). Są świetną alternatywą dla okularów, przeznaczoną dla prawie wszystkich osób borykających się z wadami wzroku. Soczewki kontaktowe to metoda korekcji wzroku niezauważalna na ulicy, umożliwiająca ukrycie schorzenia przed ludźmi, a także pozwalająca na swobodę ruchu.  

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są bardzo wygodne w użyciu. Wiele osób przed pierwszym założeniem soczewek nieco się obawia dyskomfortu bądź trudności z ich zakładaniem i pielęgnacją. Jednak po krótkim czasie rytuały związane z noszeniem soczewek stają się kolejną czynnością higieniczną, którą wykonujemy machinalnie. Szkła kontaktowe są w wielu aspektach dużo wygodniejsze od okularów. Po pierwsze – nie są widoczne, po drugie – dają lepsze pole widzenia. W okularach można patrzeć jedynie przez centrum szkieł, soczewki, jako że poruszają się razem z okiem, dają pełne pole widzenia. Po trzecie – w soczewkach kontaktowych można bez problemu uprawiać sport, nawet ten wyczynowy, a także – zmienić kolor oczu.

Kto powinien używać soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, którym noszenie okularów utrudniałoby codzienność oraz intensywny tryb życia. Szkła przeznaczone są także dla tych, którzy wielką wagę przywiązują do swojego wyglądu i nie chcą by był on uzależniony od wady wzroku. Użytkownikami soczewek są również ci, którzy okazjonalnie chcą zmienić swój wizerunek i zakładają kolorowe bądź podkreślające naturalny kolor soczewki. Ta metoda korekcji nie wymaga wyłączności – soczewki możemy zakładać na zmianę z okularami bądź jedynie na specjalne okazje. Niemal każdy może być potencjalnym użytkownikiem szkieł kontaktowych, o ile specjalista nie stwierdził przeciwwskazań.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe dzielimy ze względu na tryb wymiany, tryb noszenia oraz wadę wzroku, którą korygują. Wyróżniamy również soczewki kosmetyczne – kolorowe, których można używać zarówno w wersji plano (0 D) jak i korekcyjnej. Szkła kontaktowe dzielą się się również według materiału, z którego są wykonane. Wyróżniamy soczewki twarde i miękkie (hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe). Ze względu na tryb wymiany możemy wyodrębnić szkła kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Ze względu na tryb wymiany: dzienne i całodobowe. Soczewki mogą korygować takie wady jak krótko- i dalekowzroczność (sferyczne), astygmatyzm (toryczne) oraz starczowzroczność (progresywne).

Producenci soczewek kontaktowych

Soczewki365 oferują produkty różnych producentów, aby każdy z naszych klientów mógł znaleźć coś dla siebie. Dobór szkieł kontaktowych jest sprawą bardzo indywidualną. Wobec tego soczewki nawet o pozornie tych samych parametrach, lecz różnych marek, inaczej będą leżeć na oku. Nasz sklep stawia na uznanych i sprawdzonych producentów soczewek kontaktowych, takich jak:

Johnson&Johnson:

Alcon (Ciba Vision):

Bausch&Lomb:

Cooper Vision:

evO2lution

Menicon:

Zeiss

Horien

Barnaux:

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Dobór soczewek kontaktowych jest dziś o wiele prostszą i krótszą procedurą niż kiedyś. Na rynku jest tak wiele dostępnych rodzajów soczewek, że niemalże każdy znajdzie „swoje” szkła. Najważniejsza zasada, to aby nie dobierać soczewek samodzielnie, lecz udać się do specjalisty: okulisty lub optometrysty. To on za pomocą profesjonalnego badania doradzi nam, jaki rodzaj soczewek jest dla nas odpowiedni. Sami nie mamy możliwości określenia parametrów potrzebnej pary szkieł. Specjalistę trzeba odwiedzać co 6-12 miesięcy, w przypadku jakichś nieprawidłowości należy niezwłocznie się z nim skontaktować.  

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych