Filtruj według

Cena
4 62
Marka
więcej... mniej
Pojemność
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej

Nawilżają, leczą stany zapalne i schorzenia, a także łagodzą podrażnienia - mowa o kroplach do oczu. Stosowane bez recepty krople nawilżające to często stały atrybut osób noszących soczewki kontaktowe.

Sklep Soczewki365 ma w swojej ofercie wiele rodzajów kropli do oczu i akcesoriów prosto od najlepszych producentów. Warto się zaopatrzyć w taki specyfik, jednak należy pamiętać, że jeśli problem się nasila, lepiej nie odkładać wizyty u specjalisty. Stosowanie kropli może bowiem opóźniać prawidłowe leczenie.

Co to są sztuczne łzy?

Sztuczne łzy to dość bezpieczne preparaty składające się głównie z wody i środków zatrzymujących ją na powierzchni oka. Jednak w zależności od składu produktu, różny jest czas działania kropli do oczu oraz poziom nawilżenia. Najlepsze preparaty zawierają kwas poliakrylowy lub hialuronowy. Większość preparatów ma postać kropli, rzadziej żelu. Jeśli nasze oczy mają skłonność do wysychania, potrzebujemy substancji o dużej lepkości, by mogła utrzymywać się na powierzchni oka. Takie właściwości ma żel, jednak podczas jego stosowania przez krótką chwilę możemy mieć zaburzoną ostrość widzenia.

Kiedy krople nawilżające?

Kiedy nasze oczy są zmęczone – pieką, łzawią czy bolą, konieczne jest zastosowanie kropli nawilżających. Nasza codzienność to często 8-godzinna praca przed komputerem przerywana seansem przed telewizorem, a także nieustannym korzystaniem ze smartfonów oraz tabletów. Także przebywanie w klimatyzowanych bądź ogrzewanych pomieszczeniach może powodować podrażnienia oczu. Krople przydadzą nam się, gdy jesteśmy narażeni na działanie słońca lub wiatru, kiedy cierpimy na schorzenia ogólne (jak cukrzyca, reumatyzm). Gdy przewlekle zmuszeni jesteśmy do stosowania leków przeciwbólowych, przeciwdepresyjnych czy antyalergicznych, wskazane jest używanie sztucznych łez. Kiedy nosimy soczewki kontaktowe, również może dochodzić do zaburzeń wydzielania łez, a przy suchym oku użytkowanie szkieł nie będzie komfortowe.

Dla kogo krople do oczu?

Osoby, które często skarżą się na zaczerwienione, piekące oczy, powinny używać kropli nawilżających. Najpierw jednak warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jesteśmy użytkownikami soczewek, a specjalista stwierdzi zespół suchego oka, będziemy musieć używać kropli regularnie. Zespół suchego oka to schorzenie polegające na zbyt małej ilości produkowanych łez bądź produkowanie łez złej jakości. Wbrew pozorom jest bardzo powszechną dolegliwością, stąd wysoka dostępność wszelkich kropli nawilżających do oczu. Niestety zespołu suchego oka nie da się wyleczyć i objawy będą utrzymywać się do końca życia.

Jak zakraplać oczy?

Zakraplanie oczu nie zawsze jest tak proste jak się wydaje, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy użytkownikami soczewek kontaktowych. Przede wszystkim należy przestrzegać terminu ważności preparatu oraz prawidłowej techniki zakraplania oczu. Jeśli nosimy soczewki, pamiętajmy, że krople mogą uszkodzić materiał naszych szkieł. Przed użyciem sztucznych łez trzeba sprawdzić ich skład oraz dokładnie zapoznać się z ulotką. Jeśli w preparacie występuje chlorek benzalkoniowy (BAC), istnieje poważne ryzyko odbarwienia naszych soczewek. Pamiętajmy o takich zasadach jak: niedotykanie zakraplaczem oka, używanie jednej butelki kropli przez jedną osobę oraz zakrapianie odpowiednią ilością płynu.

Producenci kropel do oczu

Nasz sklep internetowy oferuje krople do oczu znanych i najlepszych producentów z całego świata. Wszystkie preparaty cechują się wysoką jakością oraz 100% oryginalnością. Oferujemy produkty producentów takich jak:

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą