Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
9 243
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki jednodniowe

Nasz sklep oferuje najwyższej jakości soczewki kontaktowe oraz akcesoria z nimi związane. Proponujemy między innymi szkła jednodniowe – wszystkie pochodzące od najlepszych producentów z całego świata.

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki jednodniowe wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, o wysokim uwodnieniu i tlenoprzepuszczalności. Jednocześnie wszystkie produkty oferujemy w atrakcyjnych, przystępnych cenach. Mimo że ten rodzaj soczewek uchodzi za drogą metodę korekcji wzroku, w naszym sklepie znajdziesz godne uwagi oferty, które temu przeczą. Dodatkowo wyróżniamy się profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień – 24 h.

Czym są szkła jednodniowe?

Najnowocześniejsze, najbardziej komfortowe i higieniczne szkła kontaktowe to soczewki jednodniowe. Charakteryzują się tym, że nie wymagają żadnej pielęgnacji. Po prostu zakładamy je rano, zdejmujemy wieczorem i zużyte – wyrzucamy. Następnego dnia wyciągamy nową parę soczewek. W przypadku tego rodzaju szkieł ryzyko zakażenia drobnoustrojami jest najmniejsze. To zwykle osady białkowe na powierzchni soczewki powodują największe podrażnienia oczu. Codziennie wymieniane szkła eliminują to zagrożenie, gdyż po zużyciu są wyrzucane. To jedna z droższych metod korekcji wzroku, ale też najwygodniejsza. Idealnie sprawdzi się podczas podróży oraz uprawiania aktywności fizycznej.

Zalety soczewek jednodniowych

Największą zaletą tych soczewek jest ich jednorazowość. Można ich użyć w ramach testu, okazjonalnie, na specjalną potrzebę, czy w wyjątkowej sytuacji. Kupno takich soczewek do niczego nie zobowiązuje – dopóki nie minął termin ważności, możemy je zakładać co dwa dni, co tydzień. Mogą być używane nieregularnie, na zmianę z okularami. Jeśli ktoś ceni sobie wygodę oraz higienę, na pewno doceni walory zdrowotne tego rodzaju szkieł. Nie bez przyczyny uchodzą one za najmniej infekcyjne – podczas ich używania nie dochodzi do zabrudzeń czy gromadzenia się osadów białkowych.

Dla kogo szkła kontaktowe jednodniowe?

Soczewki jednodniowe są idealnym rozwiązaniem dla osób na co dzień noszących okulary, lecz pragnących jednorazowo z nich zrezygnować. Są doskonałą okazjonalną metodą korekcji – ślub, ważna uroczystość, urlop, trening, wyjazd na narty – tam się sprawdzą. Od innych soczewek różnią się przede wszystkim tym, że nie wymagają pielęgnacji, czyli również zakupienia płynu ani pojemnika do soczewek. Jeśli ktoś nie wyrobił w sobie nawyku czyszczenia szkieł, powinien zaopatrzyć się w te jednorazowe. Jego oczy na pewno na tym nie ucierpią – badania wykazują, że użytkownicy soczewek najwięcej błędów popełniają w trakcie pielęgnacji. Z racji swojej wygody i czystości soczewki jednodniowe służą również alergikom, gdyż nie wywołują reakcji uczuleniowych.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe jak każde inne miękkie szkła kontaktowe możemy podzielić ze względu na materiał tworzywa, z którego są wykonane. Oferujemy zarówno szkła hydrożelowe, jak i nowocześniejsze – silikonowo-hydrożelowe. Soczewki silikonowo-hydrożelowe cechują się większą tlenoprzepuszczalnością, zaś hydrożelowe są bardziej uwodnione. Szkła jednodniowe mogą również korygować różne wady wzroku: krótkowzroczność i dalekowzroczność (sferyczne), astygmatyzm (toryczne) oraz prezbiopię (progresywne). Oprócz jednodniowych soczewek korekcyjnych dysponujemy również soczewkami kosmetycznymi – kolorowymi. Jednorazowa zmiana koloru oczu czy szaleństwo na Halloween – do tego posłużą idealnie. 

Producenci soczewek jednodniowych

Nasz sklep oferuje soczewki jednodniowe od najlepszych i najbardziej cenionych producentów. Stawiamy tylko na oryginał oraz jakość – nie znajdziesz u nas podrobionych produktów. Mamy w swoim asortymencie soczewki takie jak:

Alcon:

Barnaux:

Bausch&Lomb:

CooperVision:

evO2lution:

Horien:

Johnson&Johnson:

Menicon:

Zeiss:

FAQ

Soczewki jednodniowe – co to?

Co to znaczy soczewki jednodniowe? Określenie to używane jest w stosunku do szkieł kontaktowych jednorazowego użytku, które po 1 dniu noszenia należy zdjąć i wyrzucić, a następnego dnia założyć nowe. Takie rozwiązanie jest bardzo higieniczne i nie wymaga stosowania jakichkolwiek środków do czyszczenia soczewek.

Jak długo nosić soczewki jednodniowe?

Czy soczewki jednodniowe można nosić kilka dni? Zdecydowanie nie! Jak mówi sama nazwa, soczewki te przeznaczone są do noszenia maksymalnie przez 1 dzień. W praktyce oznacza to, że są to soczewki jednorazowe, które zakładamy najczęściej rano, a wieczorem tego samego dnia zdejmujemy i wyrzucamy. Ile godzin można nosić soczewki jednodniowe? Maksymalnie do kilkunastu, ale to zależy od ich właściwości, kondycji naszych oczu, otoczenia itd. Najlepiej stosować się do zaleceń specjalisty i producenta danych soczewek.

Które soczewki są lepsze – jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki jednodniowe czy miesięczne - które lepsze? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań pacjenta. Soczewki miesięczne są tańsze w użytkowaniu, ale wymagają codziennego czyszczenia. Natomiast soczewki jednodniowe nie wymagają takiej pielęgnacji i są bardziej higieniczne, ale wiążą się z wyższym kosztem użytkowania. Więcej różnic między soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi na ​blogu​.

Soczewki jednodniowe – cena

Ile kosztują soczewki jednodniowe? To zależy od rodzaju, marki itd. Koszt noszenia soczewek jednodniowych jest wyższy niż dwutygodniowych i miesięcznych - zaczyna się od ok. 3 zł dziennie. Standardowe opakowanie 30 soczewek jednodniowych sferycznych kupimy w przedziale cenowym między 45 a 100 zł. Soczewki jednodniowe toryczne i multifokalne będą jednak trochę droższe. Więcej o cenach soczewek miesięcznych na naszym ​blogu​.

Jak aplikować soczewki jednodniowe?

Jak założyć soczewki jednodniowe? Czynność ta wygląda dokładnie tak samo jak w soczewkach o innym okresie wymiany np. miesięcznych. Podczas aplikacji należy przestrzegać zasad higieny i wskazówek specjalisty. Konieczne też będzie sprawdzenie, czy po wyjęciu z blistra soczewka nie jest wywinięta na drugą stronę. Można to ocenić po kształcie lub znacznikach strony, stosowanych w niektórych soczewkach. Więcej o zakładaniu soczewek w naszej ​strefie wiedzy​. 

Jak zdjąć soczewki jednodniowe?

Jak zdjąć soczewki jednodniowe? Dokładnie tak samo jak każde inne miękkie soczewki kontaktowe np. dwutygodniowe czy miesięczne. Trzeba przy tym stosować się do zaleceń specjalisty i przestrzegać zasady higieny (np. pamiętać o wcześniejszym umyciu i wysuszeniu rąk). Zdejmowanie soczewek kontaktowych zostało opisane krok po kroku na naszym ​blogu​.

Soczewki jednodniowe – które wybrać?

Jakie soczewki jednodniowe wybrać? Doborem soczewek zawsze zajmuje się okulista lub optometrysta, ponieważ soczewki muszą mieć ściśle określone parametry, odpowiadające za dobre dopasowanie. Soczewki jednodniowe mogą się różnić np. ze względu na rodzaj korygowanej wady wzroku, markę, rodzaj materiału itd. Wybór powinien zależeć m.in. od kondycji naszego wzroku i trybu życia. Polecamy nasz ​ranking​ soczewek jednodniowych, który pomoże podjąć decyzję.

Soczewki jednodniowe – czy można w nich spać?

Czy można zasypiać w soczewkach kontaktowych? Nie, specjaliści jednogłośnie odradzają takie postępowanie. Spanie w soczewkach może powodować nie tylko dyskomfort, pieczenie, zaczerwienienie i ból oczu, lecz także groźniejsze infekcje. Przed snem nie trzeba zdejmować jedynie soczewek całodobowych, których właściwości pozwalają na bezpieczne zasypianie. Więcej na ten temat w naszej strefie wiedzy​.

Jakie są różnice między poszczególnymi rodzajami soczewek jednodniowych?

Czym się różnią soczewki jednodniowe? Istnieją różne kryteria podziału. Najważniejszym jest rodzaj wady wzroku, którą dane soczewki korygują. Wyróżnia się tu soczewki sferyczne (na krótkowzroczność i dalekowzroczność), toryczne (na astygmatyzm) i multifokalne (wieloogniskowe, na prezbiopię). Miękkie soczewki jednodniowe można też podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane, a więc hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe.

Soczewki jednodniowe a dwutygodniowe – różnice

Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe - które lepsze? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań pacjenta. Soczewki dwutygodniowe są tańsze w użytkowaniu, ale wymagają codziennego czyszczenia. Z kolei soczewki jednodniowe nie wymagają takiej pielęgnacji i są bardziej higieniczne, ale ich koszt użytkowania jest wyższy. Więcej różnic między soczewkami jednodniowymi a dwutygodniowymi na naszym ​blogu​.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych