Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
29 198
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki dwutygodniowe

Sklep Soczewki365.pl oferuje soczewki oraz akcesoria z nimi związane. Jednym z produktów, które posiadamy w swoim asortymencie, są szkła kontaktowe dwutygodniowe.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Wszystkie soczewki kontaktowe w naszym sklepie pochodzą od najlepszych i najbardziej znanych producentów z całego świata. Są w 100% oryginalne oraz świetnej jakości. Oprócz szerokiego wyboru oferujemy błyskawiczną realizację zamówienia. Jesteśmy profesjonalistami, więc na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadamy i staramy się rozwiązywać wszelkie problemy. U nas kupisz soczewki wygodnie, szybko i tanio.

Czym są szkła dwutygodniowe?

Pośrednie rozwiązanie pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi to soczewki dwutygodniowe. Stosunkowo krótki czas użytkowania zapobiega nagromadzeniu się na powierzchni soczewki osadów i bakterii. Są bardziej higieniczne niż szkła miesięczne ze względu na krótszy czas użytkowania, ale też nieco droższe. Uchodzą za jedne z najbardziej komfortowych i wygodnych. Istnieje możliwość noszenia niektórych soczewek tego rodzaju w trybie ciągłym, należy je jednak wymieniać już po tygodniu (7 dniach i 7 nocach). Soczewki noszone w trybie dziennym wymienia się co 2 tygodnie – najlepiej zapisywać sobie gdzieś daty pierwszego założenia.

Zalety soczewek dwutygodniowych

Przede wszystkim soczewki dwutygodniowe są tańsze od jednodniowych, lecz zachowują czystość przez cały okres ich użytkowania. 14-dniowy okres noszenia jest na tyle krótki, że gwarantuje higienę i brak zanieczyszczeń, a na tyle długi, że jest ekonomiczny. Jeśli soczewka ulegnie przez przypadek zniszczeniu, nie będzie to aż tak wielką stratą jak np. w przypadku soczewki kwartalnej. Znakomitą możliwością jest również noszenie niektórych soczewek 2-tygodniowych w trybie ciągłym. Sprawdzi się to, kiedy wyjeżdżamy w podróż i wiemy, że przez pewien czas nie będziemy mieć możliwości na sterylne zmienianie soczewek. Jeśli w takich szkłach zdarzy nam się przysnąć czy zdrzemnąć, nic się nie stanie, musimy tylko skrócić czas noszenia tych soczewek o określoną noc. Prawidłowo pielęgnowane szkła są wygodne, higieniczne i łatwe w użyciu.

Dla kogo soczewki dwutygodniowe?

Soczewki 14-dniowe są bardzo dogodną możliwością dla osób dotychczas noszących okulary. Są przeznaczone do raczej krótkiego okresu użytkowania, a ponadto mogą na początek być swego rodzaju testem. Jeśli pierwszy raz nosiłeś soczewki i nie wytrzymałeś w nich nawet dwóch tygodni – przeanalizujesz sprawę ze swoim specjalistą i zastanowisz się, co dalej. Jeśli ci się spodobały – świetnie, jesteś we właściwym miejscu. Z czasem możesz rozważyć noszenie soczewek miesięcznych, a jeśli zależy ci na jeszcze większej higienie – jednodniowych. Szkła dwutygodniowe sprawdzą się również idealnie dla osób, które tylko w trakcie jakiegoś wyjazdu zamierzają używać soczewek. Jest to przydatne zwłaszcza latem, na urlopie, kiedy osoby z wadą wzroku zmuszone są zakładać okulary przeciwsłoneczne korekcyjne.

Rodzaje i producenci soczewek dwutygodniowych

Oferujemy soczewki dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz astygmatyków. Mamy w swojej ofercie soczewki dwutygodniowe najwyższej jakości, wysoko uwodnione, z filtrem UV. Sprawdzą się u osób pracujących do późnych godzin nocnych, w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach. W naszym asortymencie znajdują się między innymi produkty takie jak:

Johnson & Johnson:

Acuvue®2

Acuvue® Oasys®

Acuvue® Oasys® for Astigmatism

Acuvue® Oasys® with Transitions

Sprawdź wszystkie soczewki dwutygodniowe Acuvuesoczewki dwutygodniowe Acuvue Oasyssoczewki dwutygodniowe sferyczne i soczewki dwutygodniowe toryczne (astygmatyzm).

Podobne tematy na blogu:

Ile kosztują soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe dzień&noc

Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne?

FAQ

Ile można nosić soczewki dwutygodniowe?

Jak długo można nosić soczewki dwutygodniowe? Czy soczewki dwutygodniowe można nosić np. miesiąc? Aby zachować maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas noszenia szkieł kontaktowych, powinniśmy pamiętać o ich wymianie tak często, jak nakazuje producent. Soczewki dwutygodniowe można nosić zatem maksymalnie przez 14 dni, a po tym czasie wymienić na nowe. Więcej na ten temat na ​blogu​.

Soczewki dwutygodniowe – cena

Ile kosztują soczewki dwutygodniowe? To zależy, który produkt wybierzemy. Najpopularniejsze dwutygodniowe soczewki sferyczne ​Acuvue Oasys​ kosztują nieco powyżej 70 zł za opakowanie 6 szt. Wersja toryczna tych soczewek, a więc ​Acuvue Oasys for Astigmatism​  to koszt. ok. 92 zł. Z kolei cena nowych dwutygodniowych soczewek światłoczułych ​Acuvue Oasys with Transitions​ wynosi ok. 100 zł za 6 szt. (obecnie dostępne jedynie w odmianie sferycznej).

Soczewki dwutygodniowe – pielęgnacja

Jak dbać o soczewki dwutygodniowe? Podobnie jak o inne szkła kontaktowe wielorazowego użytku. Powinniśmy zadbać o codzienne czyszczenie soczewek poprzez pocieranie z użyciem odpowiedniego płynu, płukanie, a następnie przechowywanie soczewek w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem pielęgnacyjnym (np. ​evO2lution soft​). Więcej o pielęgnacji soczewek dwutygodniowych na naszym ​blogu​.

Jak nosić soczewki dwutygodniowe?

Jak używać soczewek dwutygodniowych? Podobnie jak np. soczewek miesięcznych. Należy przestrzegać zasad higieny, terminów wymiany i opanować czynność zakładania i zdejmowania soczewek. Przed aplikacją należy upewnić się, czy soczewka nie została wywinięta na drugą stronę - pomoże w tym nie tylko ocena kształtu, lecz także znacznik strony w postaci cyfr 123 stosowany w produktach Acuvue. Więcej o używaniu soczewek dwutygodniowych na ​blogu​.

Które soczewki wybrać – dwutygodniowe czy miesięczne?

Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne - które lepsze? Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań danego pacjenta. Jedne i drugie wymagają codziennego czyszczenia. Dwutygodniowe z uwagi na częstszą wymianę będą bardziej higieniczne, ale niestety droższe w użytkowaniu niż miesięczne. Więcej różnic między soczewkami dwutygodniowymi a miesięcznymi na naszym ​blogu​

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych