Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
40 186
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Sklep Soczewki365 oferuje soczewki oraz akcesoria z nimi związane. Jednym z produktów, które posiadamy w swoim asortymencie, są dwutygodniowe szkła kontaktowe. Krzywizna, moc soczewek oraz ich rodzaj – to wszystko decyduje o doborze odpowiedniego produktu dla Twoich oczu. Soczewki Johnson 2-tygodniowe, to obecnie najpopularniejsza dostępna na rynku opcja. Sprawdź dostępne modele i zamów ten, który najbardziej Ci odpowiada.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DWUTYGODNIOWE

Wszystkie soczewki kontaktowe w naszym sklepie pochodzą od najlepszych i najbardziej znanych producentów z całego świata. Są w 100% oryginalne oraz świetnej jakości. Oprócz szerokiego wyboru oferujemy błyskawiczną realizację zamówienia. Jesteśmy profesjonalistami, więc na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadamy i staramy się rozwiązywać wszelkie problemy. U nas kupisz soczewki wygodnie, szybko i tanio.

CZYM SĄ SZKŁA DWUTYGODNIOWE?

Pośrednie rozwiązanie pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi to soczewki dwutygodniowe. Stosunkowo krótki czas użytkowania zapobiega nagromadzeniu się na powierzchni soczewki osadów i bakterii. Są bardziej higieniczne niż szkła miesięczne ze względu na krótszy czas użytkowania, ale też nieco droższe. Uchodzą za jedne z najbardziej komfortowych i wygodnych. Istnieje możliwość noszenia niektórych soczewek tego rodzaju w trybie ciągłym, należy je jednak wymieniać już po tygodniu (7 dniach i 7 nocach). Soczewki noszone w trybie dziennym wymienia się co 2 tygodnie – najlepiej zapisywać sobie gdzieś daty pierwszego założenia.

ZALETY SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

Przede wszystkim szkła kontaktowe dwutygodniowe są tańsze od jednodniowych, lecz zachowują czystość przez cały okres ich użytkowania. 14-dniowy okres noszenia jest na tyle krótki, że gwarantuje higienę i brak zanieczyszczeń, a na tyle długi, że jest ekonomiczny. Jeśli soczewka ulegnie przez przypadek zniszczeniu, nie będzie to aż tak wielką stratą jak np. w przypadku soczewki kwartalnej. Znakomitą możliwością jest również noszenie niektórych soczewek 2-tygodniowych w trybie ciągłym. Sprawdzi się to podczas podróży, kiedy nie masz warunków na sterylne zmienianie soczewek. Jeśli w takich szkłach zdarzy się przysnąć czy zdrzemnąć, nic się nie stanie, należy tylko skrócić czas noszenia tych soczewek o określoną noc. Prawidłowo pielęgnowane szkła są wygodne, higieniczne i łatwe w użyciu.

DLA KOGO SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Soczewki 14-dniowe są bardzo dogodną możliwością dla osób dotychczas noszących okulary. Są przeznaczone do raczej krótkiego okresu użytkowania, a ponadto mogą na początek być swego rodzaju testem. Jeśli pierwszy raz nosiłeś soczewki i nie wytrzymałeś w nich nawet dwóch tygodni – przeanalizujesz sprawę ze swoim specjalistą i zastanowisz się, co dalej. Jeśli ci się spodobały – świetnie, jesteś we właściwym miejscu. Z czasem możesz rozważyć noszenie soczewek miesięcznych, a jeśli zależy Ci na jeszcze większej higienie – jednodniowych. Szkła dwutygodniowe sprawdzą się również idealnie dla osób, które tylko w trakcie jakiegoś wyjazdu zamierzają używać soczewek. Jest to przydatne zwłaszcza latem, na urlopie, kiedy osoby z wadą wzroku zmuszone są zakładać okulary przeciwsłoneczne korekcyjne.

RODZAJE I PRODUCENCI SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

Oferujemy soczewki dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz astygmatyków. Mamy w swojej ofercie soczewki dwutygodniowe najwyższej jakości, wysoko uwodnione, z filtrem UV. Sprawdzą się u osób pracujących do późnych godzin nocnych, w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach.

W naszym asortymencie znajdują się między innymi produkty takie jak:

Soczewki 2-tygodniowe Johnson & Johnson:

Sprawdź wszystkie: soczewki Acuvue dwutygodniowe, soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys, soczewki dwutygodniowe sferyczne i soczewki toryczne dwutygodniowe (astygmatyzm).

FAQ − NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

ILE MOŻNA NOSIĆ SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Jak długo można nosić soczewki dwutygodniowe? Czy soczewki dwutygodniowe można nosić np. miesiąc? Aby zachować maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas noszenia szkieł kontaktowych, powinniśmy pamiętać o ich wymianie tak często, jak nakazuje producent. Soczewki dwutygodniowe można nosić zatem maksymalnie przez 14 dni, a po tym czasie wymienić na nowe. Więcej na ten temat na ​blogu​.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DWUTYGODNIOWE – CENA

Ile kosztują soczewki dwutygodniowe? Cena zależy od wybranego produktu i jego specyfikacji. Za soczewki kontaktowe Acuvue®2 zapłacisz około 60 złotych, natomiast za najpopularniejsze soczewki Acuvue Oasys dwutygodniowe – około 70 złotych za opakowanie 6 szt. Wersja toryczna tych soczewek, a więc ​Acuvue Oasys for Astigmatism​ to koszt. ok. 92 zł. Z kolei cena nowych dwutygodniowych soczewek światłoczułych ​Acuvue Oasys with Transitions​ wynosi ok. 100 zł za 6 szt. (obecnie dostępne jedynie w odmianie sferycznej).

SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE – PIELĘGNACJA

Jak dbać o soczewki dwutygodniowe? Podobnie jak o inne szkła kontaktowe wielorazowego użytku. Powinniśmy zadbać o codzienne czyszczenie soczewek poprzez pocieranie z użyciem odpowiedniego płynu, płukanie, a następnie przechowywanie soczewek w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem pielęgnacyjnym (np. ​evO2lution soft​). Więcej o pielęgnacji soczewek dwutygodniowych na naszym ​blogu​.

JAK NOSIĆ SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Jak używać soczewek dwutygodniowych? Podobnie jak np. soczewek miesięcznych. Należy przestrzegać zasad higieny, terminów wymiany i opanować czynność zakładania i zdejmowania soczewek. Przed aplikacją należy upewnić się, czy soczewka nie została wywinięta na drugą stronę − pomoże w tym nie tylko ocena kształtu, lecz także znacznik strony w postaci cyfr 123 stosowany w produktach Acuvue. Więcej o używaniu soczewek dwutygodniowych na ​blogu​.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE CZY DWUTYGODNIOWE – KTÓRE WYBRAĆ?

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań danego pacjenta. Jednodniowe szkła kontaktowe sprawdzą się u osób, które mają wrażliwe oczy, cierpią na alergie lub mają problemy z suchością oczu. Świeża para szkieł wymieniana codziennie nie pogłębi tych problemów. Soczewki tygodniowe, a dokładnie soczewki kontaktowe 2-tygodniowe będą natomiast rozwiązaniem dla osób, których wspomniane problemy nie dotyczą, a które szukają rozwiązań bardziej ekonomicznych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą