Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
63 115
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki dwutygodniowe

Sklep Soczewki365 oferuje soczewki oraz akcesoria z nimi związane. Jednym z produktów, które posiadamy w swoim asortymencie, są dwutygodniowe szkła kontaktowe. Krzywizna, moc soczewek oraz ich rodzaj – to wszystko decyduje o doborze odpowiedniego produktu dla Twoich oczu. Soczewki Johnson 2-tygodniowe, to obecnie najpopularniejsza dostępna na rynku opcja. Sprawdź dostępne modele i zamów ten, który najbardziej Ci odpowiada.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DWUTYGODNIOWE

Wszystkie soczewki kontaktowe w naszym sklepie pochodzą od najlepszych i najbardziej znanych producentów z całego świata. Są w 100% oryginalne oraz świetnej jakości. Oprócz szerokiego wyboru oferujemy błyskawiczną realizację zamówienia. Jesteśmy profesjonalistami, więc na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadamy i staramy się rozwiązywać wszelkie problemy. U nas kupisz soczewki wygodnie, szybko i tanio.

CZYM SĄ SZKŁA DWUTYGODNIOWE?

Pośrednie rozwiązanie pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi to soczewki dwutygodniowe. Stosunkowo krótki czas użytkowania zapobiega nagromadzeniu się na powierzchni soczewki osadów i bakterii. Są bardziej higieniczne niż szkła miesięczne ze względu na krótszy czas użytkowania, ale też nieco droższe. Uchodzą za jedne z najbardziej komfortowych i wygodnych. Istnieje możliwość noszenia niektórych soczewek tego rodzaju w trybie ciągłym, należy je jednak wymieniać już po tygodniu (7 dniach i 7 nocach). Soczewki noszone w trybie dziennym wymienia się co 2 tygodnie – najlepiej zapisywać sobie gdzieś daty pierwszego założenia.

ZALETY SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

Przede wszystkim szkła kontaktowe dwutygodniowe są tańsze od jednodniowych, lecz zachowują czystość przez cały okres ich użytkowania. 14-dniowy okres noszenia jest na tyle krótki, że gwarantuje higienę i brak zanieczyszczeń, a na tyle długi, że jest ekonomiczny. Jeśli soczewka ulegnie przez przypadek zniszczeniu, nie będzie to aż tak wielką stratą jak np. w przypadku soczewki kwartalnej. Znakomitą możliwością jest również noszenie niektórych soczewek 2-tygodniowych w trybie ciągłym. Sprawdzi się to podczas podróży, kiedy nie masz warunków na sterylne zmienianie soczewek. Jeśli w takich szkłach zdarzy się przysnąć czy zdrzemnąć, nic się nie stanie, należy tylko skrócić czas noszenia tych soczewek o określoną noc. Prawidłowo pielęgnowane szkła są wygodne, higieniczne i łatwe w użyciu.

DLA KOGO SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Soczewki 14-dniowe są bardzo dogodną możliwością dla osób dotychczas noszących okulary. Są przeznaczone do raczej krótkiego okresu użytkowania, a ponadto mogą na początek być swego rodzaju testem. Jeśli pierwszy raz nosiłeś soczewki i nie wytrzymałeś w nich nawet dwóch tygodni – przeanalizujesz sprawę ze swoim specjalistą i zastanowisz się, co dalej. Jeśli ci się spodobały – świetnie, jesteś we właściwym miejscu. Z czasem możesz rozważyć noszenie soczewek miesięcznych, a jeśli zależy Ci na jeszcze większej higienie – jednodniowych. Szkła dwutygodniowe sprawdzą się również idealnie dla osób, które tylko w trakcie jakiegoś wyjazdu zamierzają używać soczewek. Jest to przydatne zwłaszcza latem, na urlopie, kiedy osoby z wadą wzroku zmuszone są zakładać okulary przeciwsłoneczne korekcyjne.

RODZAJE I PRODUCENCI SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

Oferujemy soczewki dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz astygmatyków. Mamy w swojej ofercie soczewki dwutygodniowe najwyższej jakości, wysoko uwodnione, z filtrem UV. Sprawdzą się u osób pracujących do późnych godzin nocnych, w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach.

W naszym asortymencie znajdują się między innymi produkty takie jak:

Soczewki 2-tygodniowe Johnson & Johnson:

Sprawdź wszystkie: soczewki Acuvue dwutygodniowe, soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys, soczewki dwutygodniowe sferyczne i soczewki toryczne dwutygodniowe (astygmatyzm).

FAQ − NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT SOCZEWEK DWUTYGODNIOWYCH

ILE MOŻNA NOSIĆ SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Jak długo można nosić soczewki dwutygodniowe? Czy soczewki dwutygodniowe można nosić np. miesiąc? Aby zachować maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas noszenia szkieł kontaktowych, powinniśmy pamiętać o ich wymianie tak często, jak nakazuje producent. Soczewki dwutygodniowe można nosić zatem maksymalnie przez 14 dni, a po tym czasie wymienić na nowe. Więcej na ten temat na ​blogu​.

SOCZEWKI KONTAKTOWE DWUTYGODNIOWE – CENA

Ile kosztują soczewki dwutygodniowe? Cena zależy od wybranego produktu i jego specyfikacji. Za soczewki kontaktowe Acuvue®2 zapłacisz około 60 złotych, natomiast za najpopularniejsze soczewki Acuvue Oasys dwutygodniowe – około 70 złotych za opakowanie 6 szt. Wersja toryczna tych soczewek, a więc ​Acuvue Oasys for Astigmatism​ to koszt. ok. 92 zł. Z kolei cena nowych dwutygodniowych soczewek światłoczułych ​Acuvue Oasys with Transitions​ wynosi ok. 100 zł za 6 szt. (obecnie dostępne jedynie w odmianie sferycznej).

SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE – PIELĘGNACJA

Jak dbać o soczewki dwutygodniowe? Podobnie jak o inne szkła kontaktowe wielorazowego użytku. Powinniśmy zadbać o codzienne czyszczenie soczewek poprzez pocieranie z użyciem odpowiedniego płynu, płukanie, a następnie przechowywanie soczewek w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem pielęgnacyjnym (np. ​evO2lution soft​). Więcej o pielęgnacji soczewek dwutygodniowych na naszym ​blogu​.

JAK NOSIĆ SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE?

Jak używać soczewek dwutygodniowych? Podobnie jak np. soczewek miesięcznych. Należy przestrzegać zasad higieny, terminów wymiany i opanować czynność zakładania i zdejmowania soczewek. Przed aplikacją należy upewnić się, czy soczewka nie została wywinięta na drugą stronę − pomoże w tym nie tylko ocena kształtu, lecz także znacznik strony w postaci cyfr 123 stosowany w produktach Acuvue. Więcej o używaniu soczewek dwutygodniowych na ​blogu​.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE CZY DWUTYGODNIOWE – KTÓRE WYBRAĆ?

Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań danego pacjenta. Jednodniowe szkła kontaktowe sprawdzą się u osób, które mają wrażliwe oczy, cierpią na alergie lub mają problemy z suchością oczu. Świeża para szkieł wymieniana codziennie nie pogłębi tych problemów. Soczewki tygodniowe, a dokładnie soczewki kontaktowe 2-tygodniowe będą natomiast rozwiązaniem dla osób, których wspomniane problemy nie dotyczą, a które szukają rozwiązań bardziej ekonomicznych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych