Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
34 179
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Szukasz wygodniejszej alternatywy dla okularów korekcyjnych, ale konieczność regularnej pielęgnacji szkieł kontaktowych skutecznie zniechęca Cię do wypróbowania szerokich możliwości, które dają? Doskonałym rozwiązaniem będą soczewki całodobowe. W sklepie internetowym Soczewki365.pl znajdziesz wysokiej jakości soczewki dzień i noc, które możesz nosić bez konieczności każdorazowego ściągania przed snem i przechowywania w specjalnym płynie. Szkła kontaktowe na noc są wykonane z odpowiednio przetestowanych materiałów, które dobrze przepuszczają tlen i wyróżniają się wysokim nawodnieniem. Dzięki temu można je nosić w trybie ciągłym nawet przez 30 dni (gdy wybierzesz soczewki kontaktowe miesięczne całodobowe).

Poznaj soczewki dzień i noc sferyczne, toryczne oraz multifialne pochodzące od sprawdzonych producentów. Sięgnij po rozwiązanie, które pozwoli Ci skutecznie korygować swoją wadę wzroku, a jednocześnie cieszyć się pełną swobodą na co dzień.

Czym są soczewki kontaktowe całodobowe?

Soczewki całodobowe (często określane także jako soczewki dzień noc lub z ang. „night&day”) to szkła kontaktowe zaprojektowane do noszenia całodobowo. Są produkowane z materiałów, które zapewniają rogówce odpowiedni dopływ tlenu (nawet do 6 razy więcej niż w modelach typowo dziennych) i dobre nawilżenie. Dzięki temu gwarantują wysoki komfort użytkowania w trybie ciągłym. Soczewki miesięczne całodobowe można bezpiecznie nosić bez ściągania nawet przez 30 dni. Nie ma potrzeby ich codziennej pielęgnacji i przechowywania w specjalnym płynie. Oczywiście gdy tylko chcesz, możesz zdjąć takie szkła na noc (nie ma ku temu przeciwwskazań). Co jakiś czas warto je także przepłukać płynem, aby zapewnić sobie poczucie jeszcze wyższego bezpieczeństwa użytkowania.

Producenci dbają, aby soczewki całodobowe były perfekcyjnie dopasowane do krzywizny oka i dawały najwyższy komfort podczas ich noszenia. Soczewki na dzień i noc nie prowadzą do przemęczenia oczu nawet podczas wielu godzin pracy przy komputerze czy czytania. Pozwalają swobodnie uprawiać sport i cieszyć się ulubioną aktywnością.

Soczewki całodobowe - zalety

Wysokiej klasy soczewki kontaktowe miesięczne dzień i noc to jedna z najbardziej komfortowych metod korekcji wad wzroku. Wyeliminowany został tutaj podstawowy problem, który dotychczas zniechęcał użytkowników do sięgnięcia po szkła kontaktowe, czyli konieczność ich codziennego ściągania na noc i zakładania o poranku. Ludzkie oczy w czasie snu przepuszczają mniej tlenu do rogówki. Tradycyjne szkła kontaktowe jeszcze bardziej blokują jego przepływ, dlatego zaśnięcie w soczewkach, które nie są przystosowane na dzień i noc, może zwiększać ryzyko powikłań wzroku (w skrajnych przypadkach grozi to nawet bolesnymi owrzodzeniami rogówki i powstaniem blizn).

Nowoczesne soczewki na dzień i na noc wyróżniają się szerokim wachlarzem zalet. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ:

 • nie wymagają codziennego zdejmowania na noc i porannej aplikacji, co pomaga zaoszczędzić wiele cennego czasu,
 • pozwalają uniknąć konieczności regularnego przepłukiwania i przechowywania w specjalnym płynie,
 • pozwalają dobrze widzieć tuż po przebudzeniu,
 • dają możliwość swobodnego sprawdzania godziny o poranku,
 • są doskonale dopasowane do oka i niemal niewyczuwalne,
 • zapewniają najwyższy komfort użytkowania, ponieważ są cienkie, dobrze nawilżone i odpowiednio zaokrąglone,
 • do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie i najwyższej jakości materiały, które gwarantują pełne bezpieczeństwo noszenia,
 • dobrze przepuszczają tlen i nie prowadzą do przesuszania rogówki, którego efektem mogą być nieprzyjemne objawy (zespół suchego oka),
 • dostępne są w wielu różnych wersjach - pozwalają korygować wszystkie najczęstsze wady wzroku,
 • wyróżniają się atrakcyjną ceną - soczewki miesięczne dzień i noc przekładają się na niewielki koszt w przeliczeniu za noc i za dzień użytkowania.

Soczewki całodobowe - dla kogo?

Soczewki kontaktowe całodobowe to świetny wybór dla osób aktywnych, które chcą niemal niezauważenie korygować swoją wadę wzroku. Doskonale sprawdzą się dla krótko- i dalekowidzów, astygmatyków oraz osób borykających się z prezbiopią. Soczewki na noc i dzień mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla nieco zapominalskich – dzięki nim zaśnięcie w soczewkach przestaje być problemem. Często są wykorzystywane podczas wyjazdów wakacyjnych i weekendowych (zwłaszcza na biwaki i kempingi), podróży służbowych oraz wyjść na imprezy. Młodzież może zastosować soczewki na dzień i noc w czasie wycieczek szkolnych, obozów czy kolonii, aby uniknąć problemów związanych z koniecznością codziennego rytuału pielęgnacyjnego i aplikowania szkieł.

Zalety całodobowych soczewek kontaktowych typu dzień i noc doceniają m.in.:

 • osoby prowadzące nieregularny tryb życia (np. pracujące na zmiany),
 • alergicy,
 • osoby, które dużo podróżują i mają problem z codzienną pielęgnacją szkieł,
 • użytkownicy, którym zależy na oszczędności czasu potrzebnego na codzienne zdejmowanie, odkażanie i aplikację szkieł,
 • osoby pracujące do późnych godzin nocnych - soczewki na noc i dzień dobrze przepuszczają tlen i wyróżniają się wysokim nawodnieniem, dlatego oczy nawet po wielu godzinach spędzonych przy komputerze nie powinny być nadmiernie zmęczone,
 • sportowcy - świetnie sprawdzają się np. w górach, gdy prawidłowa pielęgnacja szkieł kontaktowych jest utrudniona.

Warto wiedzieć, że całodobowa korekcja wzroku za pomocą soczewek dzień i noc nie sprawdzi się, gdy masz problem z nadmiernym przesuszeniem oczu lub ich bardzo dużą wrażliwością. Wtedy poszukaj innej metody, aby uniknąć podrażnień oczu i pogłębiania się dolegliwości.

Soczewki całodobowe - rodzaje

W sklepie internetowym Soczewki365.pl znajdziesz szkła całodobowe, które można nosić nawet do 30 dni (są to wygodne soczewki kontaktowe miesięczne całodobowe). Polecamy modele o różnej mocy i krzywiźnie, które pozwalają korygować:

  • krótkowzroczność (soczewki sferyczne),
  • dalekowzroczność (soczewki sferyczne),
  • astygmatyzm (soczewki toryczne),
  • prezbiopię (soczewki multifokalne).

Wśród asortymentu posiadamy soczewki noc i dzień pochodzące od renomowanych producentów. Polecamy m.in. soczewki kontaktowe całodobowe:

Alcon:

Air Optix® Aqua Night&Day

Bausch&Lomb:

PureVision® BC 8.6

PureVision® BC 8.3

PureVision2

PureVision2® for Astigmatism

PureVision® Toric

PureVision2® for Presbyopia

CooperVision:

Biofinity®

Biofinity® toric

Biofinity® multifocal

Soczewki całodobowe Air Optix

Soczewki całodobowe miesięczne Air Optix to modele o sferycznej budowie dopasowane do korekcji krótko- i dalekowzroczności. Air Optix® Aqua Night&Day przepuszczają tlen i są dobrze nawilżone, dlatego skutecznie chronią rogówkę przed przesuszeniem lub infekcjami (nawet przy noszeniu w trybie ciągłym).

Soczewki całodobowe Pure Vision

Soczewki kontaktowe miesięczne całodobowe Pure Vision produkowane są z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Technologia ta zapewnia doskonałą tlenoprzepuszczalność i dobry poziom nawilżenia. Są to cieniutkie soczewki na dzień i noc, które doskonale dopasowują się do naturalnej krzywizny oka i są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia. W ofercie marki znajdziesz komfortowe soczewki całodobowe sferyczne, toryczne oraz multifokalne.

Soczewki całodobowe Biofinity

Soczewki miesięczne dzień i noc Biofinity powstają z miękkiego materiału silikonowo-hydrożelowego, który wyróżnia się wysokim nawodnieniem oraz tlenoprzepuszczalnością. Są bardzo komfortowe i praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia, dlatego doskonale sprawdzą się nawet dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi. W ofercie marki dostępne są soczewki dzień noc sferyczne, toryczne oraz multifokalne.

Soczewki całodobowe - cena

Ile kosztują soczewki całodobowe? Ceny są uzależnione od rodzaju soczewek i wybranej marki. Potrzebujesz korekcji dalekowzroczności lub krótkowzroczności? Sferyczne soczewki dzień i noc kupisz już w przedziale cenowym od około 50 do 100 zł za opakowanie (6 sztuk). Droższe będą soczewki toryczne korygujące astygmatyzm oraz multifokalne dla osób cierpiących na starczowzroczność. Soczewki miesięczne całodobowe możesz jednak nosić 30 dni i 29 nocy, dlatego ostateczna cena korekcji wady wzroku (w przeliczeniu na dzień użytkowania) nie jest wygórowana.

Soczewki kontaktowe miesięczne całodobowe – sklep internetowy Soczewki365.pl

Soczewki365.pl to sklep internetowy z soczewkami i akcesoriami do ich pielęgnacji oraz przechowywania. W naszej ofercie znajdziesz starannie dobrane soczewki miesięczne całodobowe (soczewki a dzień i na noc) pochodzące od renomowanych producentów. Powstają one z najlepszych materiałów (przechodzących szereg badań i posiadających odpowiednie certyfikaty) i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu oferowane soczewki noc i dzień sferyczne, toryczne i multifokalne zapewniają najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Nie wiesz, jak dobrać soczewki kontaktowe na dień i na noc lub masz inne pytania dotyczące naszego asortymentu? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – nasi eksperci rozwieją Twoje wątpliwości.

FAQ - najczęściej zadawane pytania na temat soczewek całodobowych typu dzień i noc

Soczewki całodobowe – jak wybrać?

Soczewki kontaktowe dzień i noc powinny zostać dobrane przez lekarza okulistę lub optometrystę. Specjalista sprawdzi wrażliwość Twoich oczu na konkretny typ szkieł kontaktowych i oceni, czy możesz je bezpiecznie nosić. Kolejnym krokiem jest dopasowanie najlepszych soczewek kontaktowych, które skutecznie skorygują wadę wzroku, a jednocześnie będą komfortowe i bezpieczne dla oczu podczas codziennego noszenia. Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami dzień i noc, konieczna jest kilkudniowa kontrola, czy szkła całodobowe nie szkodzą Twojej rogówce.

Soczewki całodobowe – jakie wybrać?

Jako soczewki na noc i dzień świetnie sprawdzają się Air Optix Aqua Nigh&Day. W trybie ciągłym można nosić także soczewki całodobowe miesięczne Pure Vision czy Bionifity.

Jakie soczewki całodobowe na astygmatyzm?

Do korekcji astygmatyzmu służą soczewki toryczne. Chcesz nosić szkła kontaktowe na noc i dzień? Skontaktuj się z okulistą lub optometrystą, który wykona badanie wzroku i pomoże Ci dobrać najlepszy model soczewek całodobowych. Dla astygmatyków, którzy chcą nosić soczewki na noc i na dzień, przeznaczone są m.in. PureVision 2 for Astigmatism i Biofinity toric.

Jakie soczewki całodobowe na prezbiopię (starczowzroczność)?

Starczowzroczność (prezbiopia) to problem z widocznością na bliskich odległościach. Najczęściej pojawia się po 40. roku życia i stanowi naturalny proces fizjologiczny związany ze starzeniem się organizmu. Do korekcji prezbiopii służą soczewki multifokalne. Lekarz okulista lub optometrysta wykona badanie wzroku i na jego podstawie pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe miesięczne całodobowe, które pozwolą na lepsze widzenie. Całodobowo można nosić m.in. soczewki PureVision 2 for Presbyopia i Biofinity multifocal.

Jak pielęgnować soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe miesięczne możesz nosić w trybie ciągłym przez miesiąc (na dzień i na noc) bez obaw o dyskomfort, niedotlenienie rogówki czy poważne infekcje oczu. Pamiętaj jednak, że rogówka może stać się nieco bardziej podatna na uszkodzenia, dlatego dbaj o aplikację kropli do oczu i częściej wykonuj kontrolne badanie wzroku w gabinecie okulisty lub optometrysty. Soczewki kontaktowe na noc i dzień chroń jednak przed wodą i kosmetykami. Podczas kąpieli i nakładania makijażu najbezpieczniej jest zdjąć szkła, a następnie przepłukać je płynem do soczewek.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą