Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
9 154
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki całodobowe

Sklep Soczewki365.pl posiada szeroki asortyment soczewek kontaktowych oraz akcesoriów z nimi związanych. Wśród nich znajdują się między innymi szkła całodobowe (na dzień i na noc).

Soczewki kontaktowe całodobowe

Oferujemy jedynie oryginalne artykuły najlepszej jakości produkowane przez najlepsze firmy z całego świata. Szeroki wybór oraz krótki czas oczekiwania na przesyłkę to coś, co z pewnością nas wyróżnia na tle konkurencji. Błyskawiczna wysyłka zamówienia gwarantuje, że nie musisz z wyprzedzeniem kupować produktów, które będą ci potrzebne dopiero za jakiś czas.

Czym są szkła całodobowe?

Soczewki często występujące pod nazwą „night&day” służą do użytku w trybie ciągłym. To oznacza, że nie trzeba ich zdejmować nawet przez miesiąc (jeśli to soczewki miesięczne). Wyeliminowany jest również problem pielęgnacji szkieł, gdyż te z założenia jej nie wymagają. Możliwość używania tych soczewek przez całą dobę wynika z tego, że cechują się one dużo większą tlenoprzepuszczalnością oraz uwodnieniem. Na tle innych soczewek wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami, z reguły są wygodniejsze i niewyczuwalne na oku. Oczywiście nie istnieje żaden przymus niezdejmowania soczewek całodobowych na noc – to zależy jedynie od użytkowników.

Zalety soczewek całodobowych

Soczewki kontaktowe przeznaczone na dzień i noc są najwygodniejszą metodą korekcji wzroku. Nie dość, że nie wymagają porannego zakładania i wieczornego zdejmowania, to umożliwiają wyraźne widzenie nawet tuż po przebudzeniu. Pozwalają zapomnieć o uciążliwości, jaką było sięgnięcie po okulary, żeby wyraźnie zobaczyć godzinę na zegarze. Dużym plusem soczewek całodobowych jest brak konieczności ich codziennego pielęgnowania czy wkładania do płynu na noc. Specjaliści jednak zalecają, by od czasu do czasu zdjąć soczewki i je przepłukać, choćby dla większego spokoju i bezpieczeństwa. Ten rodzaj szkieł jest wygodny nie tylko ze względu na prostotę użytkowania, ale również za sprawą najlepszej jakości. To właśnie soczewki całodobowe są wykonywane z najnowocześniejszych materiałów o wysokiej tlenoprzepuszczalności.

Dla kogo soczewki całodobowe?

Soczewki noszone w trybie ciągłym to z pewnością najlepsza opcja dla osób, którym często zdarza się zasypiać w kontaktach. Pozwala to na uniknięcie poważnych konsekwencji, jakie mogą się pojawić, gdy zasypia się w soczewkach przeznaczonych do użytku dziennego. Ten rodzaj szkieł doskonale posłuży alergikom (ze względu na swoje właściwości), osobom, które nie mają możliwości na higieniczną zmianę szkieł. Wszelkie podróże, biwaki, wyjazdy z niepewnym noclegiem – dobrze jest się zabezpieczyć całodobową metodą korekcji wzroku. Oprócz tego ze względu na wysokie uwodnienie i tlenoprzepuszczalność, szkła przeznaczone są dla osób pracujących do późnych godzin nocnych. Jest to również świetna opcja na wszelkiego rodzaju imprezy.

Ważne o soczewkach całodobowych

Soczewki całodobowe możemy nosić bez przerwy przez miesiąc, nie ryzykując przy tym poważnych infekcji oczu. Jednak jako że soczewek nie ściąga się czasem nawet przez 30 dni, rogówka może być bardziej podatna na uszkodzenia. Wobec tego należy zaopatrzyć się w krople do oczu, a także częściej odwiedzać specjalistę na wizytach kontrolnych. Soczewki całodobowe trzeba chronić przed kontaktem z wodą, a także nie nakładać w nich makijażu. Szczególną uwagę zwracamy więc na higienę osobistą – zaleca się, aby w jej trakcie zdjąć soczewki, a następnie przepłukać.

Rodzaje i producenci soczewek całodobowych

Oferujemy soczewki korygujące krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię. Nasz asortyment składa się z produktów wytwarzanych przez najlepszych producentów, m.in.:

Alcon:

Air Optix® Aqua Night&Day

Bausch&Lomb:

PureVision® BC 8.6

PureVision® BC 8.3

PureVision2

PureVision2® for Astigmatism

PureVision® Toric

PureVision2® for Presbyopia

CooperVision:

Biofinity®

Biofinity® toric

Biofinity® multifocal

FAQ

Soczewki całodobowe – jakie wybrać?

Wybór szkieł kontaktowych zawsze powinien być skonsultowany z okulistą lub optometrystą - tym bardziej w przypadku soczewek całodobowych. Specjalista musi najpierw sprawdzić, czy w ogóle możemy takie soczewki nosić. Jeśli tak, to wtedy dopasuje odpowiedni produkt. Za najlepsze całodobowe soczewki miesięczne uważa się​ Air Optix Aqua Night&Day​. Możliwość noszenia bez zdejmowania na noc dają też m.in. soczewki ​PureVision 2​ i ​Biofinity​.

Soczewki całodobowe toryczne – jakie najlepsze?

Jakie soczewki toryczne całodobowe wybrać? To pytanie powinniśmy skierować do okulisty lub optometrysty, który na podstawie badania wzroku pomoże dobrać właściwy produkt. Soczewki miesięczne na astygmatyzm, które dopuszczają możliwość noszenia dzień i noc (po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą) to np. PureVision 2 for Astigmatism​ i ​Biofinity toric​.

Soczewki całodobowe progresywne – jakie najlepsze?

Jakie soczewki progresywne całodobowe wybrać? To pytanie powinniśmy skierować do okulisty lub optometrysty, który na podstawie badania wzroku pomoże dobrać właściwy produkt. Soczewki miesięczne multifokalne, które dopuszczają możliwość noszenia dzień i noc (po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą) to np. ​PureVision 2 for Presbyopia​ i ​Biofinity multifocal​.

Soczewki całodobowe – cena

Ile kosztują soczewki całodobowe? Bardzo wiele zależy od marki. Soczewki ​Air Optix Aqua Night&Day​, które są specjalnie przeznaczone do noszenia w trybie dzień i noc, kosztują więcej niż inne soczewki miesięczne - ok. 150 zł za opak. 6 szt. W niższej cenie (70-80 zł) można nabyć soczewki sferyczne ​PureVision 2​ i ​Biofinity​, które nosi się w trybie dziennym, ale dają też możliwość noszenia całą dobę. Cena będzie jednak wyższa, jeśli potrzebujemy soczewek całodobowych torycznych lub multifokalnych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych