Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
65 351
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki toryczne

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór tanich i dobrych soczewek torycznych, przeznaczonych dla osób z wadami wzroku, związanymi z astygmatyzmem. Nasze szkła kontaktowe wyróżnia wysoka jakość i niskie ceny.

 Więcej

Szkła kontaktowe toryczne

Wszystkie toryczne soczewki kontaktowe dostępne w naszym sklepie są sprawdzone i bezpieczne, w 100% oryginalne, pochodzące od znanych producentów. Już teraz, bez wychodzenia z domu, możesz zamówić drogą online soczewki toryczne, idealnie dostosowane do twoich potrzeb. Zakupy w naszym sklepie to najlepszy wybór soczewek w najkorzystniejszych cenach! Nie czekaj, zamów teraz i zobacz wyraźnie, jak łatwo pokonać uciążliwy astygmatyzm.

Czym są soczewki toryczne?

Soczewki toryczne to szkła kontaktowe służące do korygowania jednej z najczęściej występujących wad wzroku – astygmatyzmu. Wada ta spowodowana jest niewłaściwą krzywizną rogówki lub soczewki oka. W zależności od tego, w jakim elemencie budowy oka występuje defekt, wyróżniamy astygmatyzm regularny, astygmatyzm soczewkowy bądź astygmatyzm rogówkowy.

Nieprawidłowe zakrzywienie soczewki lub rogówki powoduje, że promienie świetlne załamują się z różną siłą w pionowej i poziomej płaszczyźnie układu optycznego oka. Konsekwencją jest nieostre widzenie i problemy z dostrzeganiem szczegółów. Soczewka toryczna posiada specjalną konstrukcję, dzięki której w przekroju pionowym i poziomym wykazuje różne moce refrakcyjne, korygujące nieprawidłowości wynikające z astygmatyzmu.

Zalety soczewek torycznych

Ogromną zaletą soczewek torycznych jest ich przystosowanie do podwójnej wady wzorku – dalekowzroczności lub krótkowzroczności połączonej z astygmatyzmem. Dzięki nim osoby obciążone złożonymi wadami nie są zmuszone używać okularów korekcyjnych. Soczewki toryczne zapewniają komfort i wygodę, są bezpieczne i łatwe w użyciu. Prosta pielęgnacja, polegająca jedynie na systematycznym czyszczeniu i stosowaniu specjalnych płynów do soczewek, to kolejna zaleta, przemawiająca za ich stosowaniem. Soczewki toryczne dostępne są też w wersji jednodniowej, która nie wymaga żadnej pielęgnacji.

Dla kogo soczewki toryczne?

Soczewki toryczne to idealne rozwiązanie dla dalekowidzów i krótkowidzów, którzy dodatkowo obciążeni są astygmatyzmem. Jest ono dostępne od niedawna, wcześniej astygmatycy nie mogli korzystać ze szkieł kontaktowych i byli zmuszeni stosować okulary. Jednak rozwijające się technologie umożliwiły zaprojektowanie specjalistycznych soczewek, które oprócz korekcji wzroku, niwelują nieprawidłowe widzenie związane z astygmatyzmem. Soczewki toryczne są zatem dedykowane astygmatykom z dodatkowymi wadami, którzy nie chcą nosić okularów i którym szkła w oprawkach utrudniają codzienne czynności czy realizowanie pasji.

Rodzaje soczewek torycznych

Soczewki toryczne oferowane są w wersjach dla krótkowidzów i dalekowidzów. Te specjalistyczne szkła kontaktowe różnią się także trybem noszenia – można wybierać spośród jednodniowych soczewek torycznych oraz soczewek torycznych do okresowej wymiany. Mogą być wykonane z miękkich tworzyw, sztywnych tworzyw gazoprzepuszczalnych (RGP) lub twardych tworzyw. Miękkie soczewki toryczne są wygodne i łatwe w użytkowaniu, jednak w ich przypadku należy bardzo starannie je dopasowywać, tak by soczewka pozostała w prawidłowej pozycji. Soczewki wykonane z sztywnych tworzyw gazoprzepuszczalnych z reguły lepiej utrzymują się we właściwym położeniu, jednak okres przystosowania do nich oka jest dłuższy.

Producenci soczewek torycznych

Soczewki toryczne dedykowane astygmatykom oferowane przez wielu znanych producentów soczewek kontaktowych. Wśród nich można wymienić:

Johnson & Johnson:

Alcon:

Barnaux:

Bausch&Lomb:

CooperVision:

Menicon:

Wybór torycznych soczewek kontaktowych

Odpowiednie parametry soczewek torycznych określa lekarz. Nie powinno się kupować soczewek korygujących astygmatyzm na własną rękę – zawsze rodzaj szkieł powinien być skonsultowany ze specjalistą. Należy pamiętać, że soczewki toryczne, aby dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być utrzymane w odpowiedniej orientacji (pozycji na oku). Dlatego przed wyborem należy dowiedzieć się jakie cechy konstrukcji sprawdzą się w Twoim przypadku. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich idealne dopasowanie do oka.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych