Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
15 240
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Sklep internetowy Soczewki365 oferuje dobre i tanie soczewki toryczne, przeznaczone dla osób z wadami wzroku, związanymi z astygmatyzmem. Nasze szkła kontaktowe wyróżnia wysoka jakość i niskie ceny.

SZKŁA KONTAKTOWE TORYCZNE

Wszystkie toryczne soczewki kontaktowe dostępne w naszym sklepie są sprawdzone i bezpieczne, w 100% oryginalne, pochodzące od znanych producentów. Już teraz bez wychodzenia z domu, możesz zamówić drogą online soczewki cylindryczne. Sklep soczewki365 dobierze produkty dostosowane do Twoich potrzeb. Zakupy w naszym sklepie to najlepszy wybór soczewek w najkorzystniejszych cenach! Nie czekaj, zamów teraz i zobacz wyraźnie, jak łatwo pokonać uciążliwy astygmatyzm.

CZYM SĄ SOCZEWKI TORYCZNE?

Soczewki toryczne (cylindryczne soczewki) to szkła kontaktowe służące do korygowania jednej z najczęściej występujących wad wzroku – astygmatyzmu. Wada ta spowodowana jest niewłaściwą krzywizną rogówki lub soczewki oka. W zależności od tego, w jakim elemencie budowy oka występuje defekt, wyróżniamy astygmatyzm regularny, astygmatyzm soczewkowy bądź astygmatyzm rogówkowy.

Nieprawidłowe zakrzywienie soczewki lub rogówki powoduje, że promienie świetlne załamują się z różną siłą w pionowej i poziomej płaszczyźnie układu optycznego oka. Konsekwencją jest nieostre widzenie i problemy z dostrzeganiem szczegółów. Soczewka toryczna posiada specjalną konstrukcję, dzięki której w przekroju pionowym i poziomym wykazuje różne moce refrakcyjne, korygujące nieprawidłowości wynikające z astygmatyzmu.

ZALETY SOCZEWEK TORYCZNYCH

Ogromną zaletą soczewek torycznych jest ich przystosowanie do podwójnej wady wzorku – dalekowzroczności lub krótkowzroczności połączonej z astygmatyzmem. Dzięki nim osoby obciążone złożonymi wadami nie są zmuszone używać okularów korekcyjnych. Soczewki toryczne zapewniają komfort i wygodę, są bezpieczne i łatwe w użyciu. Prosta pielęgnacja, polegająca jedynie na systematycznym czyszczeniu i stosowaniu specjalnych płynów do soczewek, to kolejna zaleta, przemawiająca za ich stosowaniem. Na rynku dostępne są też soczewki toryczne jednodniowe, które nie wymagają żadnej pielęgnacji.

SOCZEWKI - ASTYGMATYZM

Soczewki toryczne to idealne rozwiązanie dla dalekowidzów i krótkowidzów, którzy dodatkowo obciążeni są astygmatyzmem. Jest ono dostępne od niedawna, wcześniej astygmatycy nie mogli korzystać ze szkieł kontaktowych i byli zmuszeni stosować okulary. Jednak rozwijające się technologie umożliwiły zaprojektowanie specjalistycznych soczewek, które oprócz korekcji wzroku, niwelują nieprawidłowe widzenie związane z astygmatyzmem. Soczewki toryczne są zatem dedykowane astygmatykom z dodatkowymi wadami, którzy nie chcą nosić okularów i którym szkła w oprawkach utrudniają codzienne czynności czy realizowanie pasji.

RODZAJE SOCZEWEK TORYCZNYCH

Szkła toryczne oferowane są w wersjach dla krótkowidzów i dalekowidzów. Różnią się trybem noszenia – można zdecydować się zarówno na jednodniowe soczewki toryczne, jak i te do okresowej wymiany. Mogą być wykonane z miękkich tworzyw, sztywnych tworzyw gazoprzepuszczalnych (RGP) lub twardych tworzyw. Miękkie soczewki toryczne są wygodne i łatwe w użytkowaniu, jednak w ich przypadku należy bardzo starannie je dopasowywać, tak by soczewka pozostała w prawidłowej pozycji. Soczewki wykonane ze sztywnych tworzyw gazoprzepuszczalnych z reguły lepiej utrzymują się we właściwym położeniu, jednak okres przystosowania do nich oka jest dłuższy.

PRODUCENCI SOCZEWEK TORYCZNYCH

Soczewki kontaktowe z cylindrem dedykowane astygmatykom oferowane są przez wielu znanych producentów. Wśród nich można wymienić:

Johnson & Johnson:

Alcon:

Barnaux:

Bausch&Lomb:

CooperVision:

Menicon:

WYBÓR TORYCZNYCH SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Odpowiednie parametry soczewek torycznych określa lekarz. Nie powinno się kupować soczewek korygujących astygmatyzm na własną rękę – zawsze rodzaj szkieł powinien być skonsultowany ze specjalistą. Należy pamiętać, że soczewki toryczne, aby dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być utrzymane w odpowiedniej orientacji (pozycji na oku). Dlatego przed wyborem należy dowiedzieć się jakie cechy konstrukcji sprawdzą się w Twoim przypadku. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich idealne dopasowanie do oka.

FAQ

CZYM SĄ SOCZEWKI TORYCZNE?

Co to są soczewki toryczne? Nazwa soczewki kontaktowe toryczne używana jest w odniesieniu do soczewek na astygmatyzm, czyli wadę wzroku związaną z nieprawidłową krzywizną rogówki lub soczewki oka. Takie soczewki mają specjalną konstrukcję z cylindrem, co pozwala uzyskać astygmatykom obraz o odpowiedniej ostrości.

JAKIE SOCZEWKI TORYCZNE WYBRAĆ?

Doborem soczewek kontaktowych o odpowiednich parametrach zajmuje się okulista lub optometrysta. Soczewki kontaktowe z cylindrami dostępne są w różnych wariantach, dzielimy je np. ze względu na markę, rodzaj materiału i częstotliwość wymiany:

  • soczewki jednodniowe toryczne,
  • dwutygodniowe soczewki z cylindrami,
  • soczewki kontaktowe toryczne miesięczne,
  • kwartalne szkła kontaktowe cylindryczne,
  • roczne szkła kontaktowe z cylindrem.

Wybrany rodzaj soczewek powinien zależeć m.in. od kondycji naszego wzroku i trybu życia.

SOCZEWKI NA ASTYGMATYZM – CZY SĄ DOSTĘPNE?

Soczewki korygujące astygmatyzm są dostępne w sprzedaży i można je nabyć bez problemu. Często jednak czas oczekiwania na wysyłkę jest nieco dłuższy niż w przypadku soczewek sferycznych i należy je zamówić z większym wyprzedzeniem. Powodem są dodatkowe parametry i ogromna ilość ich możliwych kombinacji. W niektórych przypadkach wykonujemy również soczewki toryczne na zamówienie.

SOCZEWKI KONTAKTOWE CYLINDRYCZNE - CENA

Ile kosztują soczewki na astygmatyzm? To zależy głównie od ich okresu wymiany, ale również od marki. Im częściej wymieniane są soczewki, tym koszt użytkowania jest wyższy, dlatego najtańsze soczewki toryczne to te roczne. Przedziały cenowe soczewek torycznych przedstawiają się następująco:

  • soczewki toryczne miesięczne - cena ok. 130-170 zł (opak. 6 szt.),
  • dwutygodniowe soczewki kontaktowe toryczne - cena ok. 95 zł (opak. 6 szt.),
  • jednodniowe soczewki kontaktowe cylindryczne - cena ok. 80-90 zł (opak. 30 szt.).

Szkła kontaktowe dla astygmatyków – cena - więcej informacji na ten temat znajdziesz na ​blogu​.

JAK DOBRAĆ SOCZEWKI TORYCZNE?

Jak dobrać soczewki na astygmatyzm? Na szczęście nie musimy się tym przejmować! To zadanie należy już do okulisty lub optometrysty. Soczewki toryczne, podobnie jak każde inne szkła kontaktowe, dobiera specjalista. Ważne jest tutaj wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do noszenia soczewek, przeprowadzenie badania wzroku i dopasowanie soczewek o odpowiednich parametrach. Więcej na temat badania wzroku pod kątem soczewek na ​​blogu​​.

CZY SĄ SOCZEWKI KOLOROWE TORYCZNE NA ASTYGMATYZM?

Obecnie soczewki kontaktowe toryczne występują wyłącznie w wersji korekcyjnej. Oznacza to, że w przypadku astygmatyzmu nie ma możliwości jednoczesnej korekcji soczewkami kontaktowymi i zmiany koloru oczu. Dostępne są jedynie soczewki kolorowe sferyczne (dla krótkowidzów i dalekowidzów) lub “zerówki”, czyli soczewki kosmetyczne, nieposiadające żadnej mocy.

SOCZEWKI TORYCZNE – GDZIE WARTO KUPIĆ?

Soczewki toryczne, podobnie jak inne rodzaje szkieł kontaktowych, dostępne są w wielu salonach optycznych, a także w sprzedaży internetowej. Ta druga opcja jest korzystniejsza ze względu na niższe ceny niż w punktach stacjonarnych. Zamawiając soczewki online w sprawdzonych sklepach, takich jak Soczewki365.pl, również możemy liczyć na profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo. Więcej na temat miejsc zakupu soczewek na blogu.

SOCZEWKI TORYCZNE NA ASTYGMATYZM – JAKIE JEST ICH DZIAŁANIE?

Toryczne soczewki kontaktowe działają w ten sposób, że niwelują nieprawidłową krzywiznę rogówki lub soczewki oka, która odpowiada za astygmatyzm. Dzięki specjalnej konstrukcji soczewek i specyficznemu kształtowi (przypomina przeciętego wzdłuż obwarzanka) promienie światła wpadające do oka ogniskowane są prawidłowo i umożliwiają widzenie obrazu o odpowiedniej ostrości.

JAK PRAWIDŁOWO APLIKOWAĆ SOCZEWKI TORYCZNE?

Jak zakładać soczewki toryczne? Wygląda to podobnie jak w przypadku soczewek sferycznych i wymaga tych samych zasad higieny. Szkła kontaktowe toryczne posiadają jednak specjalny znacznik, na który musimy zwrócić uwagę. Oznacza on ustawienie osi cylindra względem oka. Więcej na temat zakładania i zdejmowania soczewek w naszej​ strefie wiedzy​.

SOCZEWKI TORYCZNE A CYLINDRYCZNE – KTÓRE WYBRAĆ?

W przypadku szkieł kontaktowych określenia soczewki toryczne i soczewki cylindryczne (z cylindrem) oznaczają dokładnie to samo, a więc soczewki korygujące astygmatyzm. Mogą być stosowane zamiennie, chociaż ich częściej spotykana nazwa to soczewki toryczne. Termin „cylindryczne soczewki” używany jest raczej w odniesieniu do szkieł okularowych na astygmatyzm.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą