Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
40 85
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Sklep Soczewki365.pl ma w swojej ofercie szeroki wybór szkieł kontaktowych, a wśród nich niebieskie, błękitne, zielone, czerwone, czarne czy brązowe soczewki kolorowe. Są to szkła kosmetyczne, których mogą używać osoby zarówno bez wad wzroku, jak i z wadami.

SZKŁA KONTAKTOWE KOLOROWE

Mnogość producentów, marek oraz rodzajów – do wyboru, do koloru. Znajdziesz u nas soczewki kolorowe:

 • - niebieskie,
 • - brązowe,
 • - błękitne,
 • - czarne,
 • - czerwone.

Oferujemy tanie kolorowe szkła kontaktowe, lecz w 100% oryginalne, pochodzące od najpopularniejszych producentów. Dzięki niemalże natychmiastowej wysyłce zakupy stają się przyjemnością. Zamówienia są realizowane szybko i profesjonalnie, a nasi specjaliści na bieżąco odpowiadają na wasze pytania oraz rozwiązują problemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie udzielić jakiejś odpowiedzi, odsyłamy w miejsce, gdzie tę odpowiedź na pewno otrzymacie.

CZYM SĄ SOCZEWKI KOLOROWE – CZERWONE, BRĄZOWE, NIEBIESKIE, ZIELONE ?

Soczewki do oczu powodujące zmianę lub pogłębienie naszego naturalnego koloru oczu to kolorowe soczewki (czerwone, błękitne, brązowe). Występują w wersjach zarówno korekcyjnych, jak i plano (0,00 D, czyli tzw. zerówki). Są wykonane z materiałów najwyższej jakości, o optymalnej przepuszczalności powietrza. Początkowo przeznaczone były jedynie dla krótkowidzów lub dalekowidzów. Gdy okazało się, że soczewki mogą stanowić modny dodatek, zaczęto je produkować również w wersji plano. Teraz nie tylko podkreślają i uwydatniają nasz kolor oczu (jak np. soczewki brązowe), lecz są idealnym przebraniem np. na Halloween (soczewki ozdobne lub soczewki czarne).

ZALETY SOCZEWEK KOLOROWYCH

Największą zaletą, jaką posiadają kolorowe soczewki korekcyjne, jest ich podwójna funkcjonalność. Jednocześnie możemy skorygować wzrok oraz uwydatnić nasze oczy. Szkła cechują się podobną przepuszczalnością tlenu co inne soczewki sferyczne, nie wpływają więc negatywnie na nasz wzrok. Kolejną zaletą tego rodzaju soczewek jest możliwość używania ich jednorazowo przez osoby bez wady wzroku. To doskonały sposób na przebranie lub okazjonalną zmianę wizerunku.

DLA KOGO SOCZEWKI KOLOROWE?

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą być używane przez krótkowidzów, dalekowidzów, ale również przez osoby niezmagające się z żadną wadą wzroku. O ile nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek, a okulista lub optometrysta zatwierdzi nasz wybór, możemy je śmiało zamówić. Dla osób chcących użyć tych szkieł jednorazowo, jako przebranie – najlepszą opcją będą soczewki jednodniowe. Ci, którzy chcą jedynie powiększyć optycznie oczy bądź pogłębić spojrzenie, również znajdą coś dla siebie. Kolorowe soczewki (niebieskie, brązowe, czerwone, zielone) na pewno są doskonałym wyborem dla kobiet, jednak i mężczyźni mogą przekonać się do tego rodzaju szkieł.

RODZAJE SOCZEWEK KOLOROWYCH

W zależności od czasu noszenia, kolorowe szkła kontaktowe można podzielić na:

 • soczewki jednodniowe kolorowe (sprawdzą się u osób, które chcą zmienić kolor swoich oczu jednorazowo – okazjonalnie. Po zużyciu wystarczy wyrzucić soczewki i nie trzeba martwić się ich pielęgnacją.);
 • soczewki kolorowe miesięczne (odpowiedni wybór, dla tych, którzy soczewek używają na co dzień, a nie chcą kupować rocznych, które po pierwsze są droższe, a po drugie ze względu na długi czas użytkowania mogą po pewnym czasie wywoływać dyskomfort);
 • soczewki roczne kolorowe (są wykonane z materiałów o wysokim stopniu przepuszczalności tlenu. Zakłada się je i nosi tak samo jak jednodniowe czy soczewki miesięczne kolorowe).

Jeśli chodzi o podział ze względu na efekt, wyróżniamy soczewki:

 • - zmieniające kolor oczu,
 • - wzmacniające naturalny kolor oczu,
 • - rozświetlające spojrzenie,
 • - pogłębiające spojrzenie,
 • - powiększające oczy,
 • - soczewki ozdobne ze wzorami (np. soczewki-krzyżyki).

CZY SOCZEWKI KOLOROWE SĄ BEZPIECZNE?

Barwnik zawarty w soczewce jest zamknięty w jej wnętrzu. Nie ma zatem możliwości, by zetknął się z powierzchnią naszego oka i szkodził naszemu wzrokowi. Materiał wykonania oraz tlenoprzepuszczalność jest taka sama, jak w przypadku zwykłych soczewek, komfort noszenia jest również taki sam. Soczewki kolorowe są całkowicie bezpieczne również dla osób bez wady wzroku. Muszą jednak pielęgnować je tak, jak robią to osoby z wadą wzroku. Warto jednak uważać na artykuły importowane z Azji – kupujmy je jedynie u optyka. Szkła typu „Lady Gaga” często oprócz źrenicy i tęczówki obejmują również część białka, co może być zagrożeniem dla wzroku

PRODUCENCI SOCZEWEK KOLOROWYCH

Oferujemy soczewki różnych producentów, takich jak:

Alcon:

FAQ

CZY SOCZEWKI KOLOROWE PSUJĄ WZROK?

Czy szkła kolorowe są bezpieczne? Jeśli są to soczewki kontaktowe pochodzące od znanych producentów i kupione w sprawdzonym miejscu, to tak. W soczewkach kolorowych barwnik jest umieszczony wewnątrz soczewki i nie ma kontaktu z okiem. W naszym sklepie dostępne są m.in. brązowe, czerwone, błękitne soczewki firmy Alcon, specjalizującej się w kontaktologii. Dzięki temu możemy mieć pewności, że spełniają wszystkie normy i można je bezpiecznie nosić.

SOCZEWKI KOLOROWE JEDNORAZOWE – CZY SĄ DOSTĘPNE?

Wielu osobom zależy na jednorazowej zmianie koloru oczu na specjalną okazję. Na szczęście dostępne są soczewki kolorowe jednodniowe (jednorazowe), które po 1 dniu noszenia po prostu się zdejmuje i wyrzuca. Natomiast dla osób, które chcą zmienić wizerunek na nieco dłużej, polecane są kolorowe soczewki miesięczne, również dostępne w naszym sklepie.

CZY SOCZEWKI KOREKCYJNE MOGĄ BYĆ KOLOROWE?

Tak, kolorowe soczewki kontaktowe mogą być korekcyjne. Są to soczewki sferyczne, które w zależności od mocy korygują krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Zakres mocy większości dostępnych w naszym sklepie soczewek kolorowych wynosi od -8,00 do +6,00 dioptrii. Kolorowe soczewki (błękitne, zielone, brązowe) występują też w wersji kosmetycznej (tzw. zerówki), co jest dobrą informacją dla osób bez wady wzroku (więcej na blogu​​).

KONTAKTOWE SOCZEWKI KOLOROWE – ILE KOSZTUJĄ?

Ile kosztują soczewki kontaktowe kolorowe? To oczywiście zależy od konkretnego produktu. Podobnie jak w przypadku zwykłych soczewek, im częstsza wymiana, tym dzienny koszt użytkowania będzie wyższy. Cena soczewek kolorowych miesięcznych wynosi ok. 67-87 zł za opak. 2 szt., natomiast soczewki kolorowe jednodniowe w opak. 10 szt. kosztują ok. 45 zł.

JAK DŁUGO MOŻNA NOSIĆ SOCZEWKI KOLOROWE?

Na ile starczają soczewki kolorowe? Można je nosić dokładnie tyle, na ile pozwala producent. A zatem 1 para soczewek kolorowych jednodniowych nadaje się do użytkowania jednorazowego - maksymalnie przez 1 dzień. Z kolei soczewki kolorowe roczne (1 para) wystarczą na rok, a miesięczne na maksymalnie 30 dni, co oczywiście będzie wymagać codziennego zdejmowania przed snem i czyszczenia.

JAK NOSIĆ SOCZEWKI KOLOROWE?

Jak nosić i jak zakładać soczewki kolorowe? Dokładnie tak samo, jak każde inne szkła kontaktowe, a więc z zachowaniem zasad higieny i stosując się do instrukcji producenta oraz zaleceń specjalisty. Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika dotyczącego zakładania i zdejmowania soczewek, który znajduje się w ​strefie wiedzy​​.

JAK DOBRAĆ SOCZEWKI KOLOROWE?

Jakie soczewki kolorowe wybrać? Oferta soczewek kolorowych jest dość spora - w sprzedaży są zarówno jednodniowe, jak i miesięczne, a także hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. W sumie dostępnych jest ponad 20 kolorów (m.in. niebieskie soczewki, czerwone, czarne, soczewki zielone) , a więc każdy znajdzie odpowiednie dla siebie.

Warto wziąć pod uwagę, że najłatwiej kolor oczu zmienią osoby o jasnych tęczówkach, jak niebieskie czy szare, niezależnie czy wybiorą jasne, niebieskie soczewki kontaktowe czy ciemniejsze brązowe soczewki, osiągną oczekiwane efekty. Osoby o ciemnych oczach mają trudniejsze zadanie. Kiedy wybiorą jasne odcienie jak np. zielone soczewki, efekt może być niewidoczny, mają więc ograniczone możliwości – mogą wybrać np. soczewki kolorowe brązowe, aby podkreślić swój naturalny kolor lub czarne soczewki zerówki, aby go zmienić. Przy wyborze koloru soczewek kontaktowych warto wziąć również pod uwagę swój typ urody. Osoby z ciemnym kolorem włosów oraz o ciemniejszej karnacji powinny wybierać jaśniejsze soczewki. Niebieski lub zielony kolor będzie w tym przypadku idealny. Natomiast osoby o blond włosach powinny postawić na soczewki koloryzujące w ciemniejszych barwach jak np. brązowe.

Zachęcamy do przeczytania naszego ​​rankingu soczewek kolorowych. Jeśli to pierwsze soczewki, należy najpierw skonsultować się z okulistą lub optometrystą.

SOCZEWKI KOLOROWE – GDZIE JE MOŻNA KUPIĆ?

Gdzie kupić soczewki kolorowe? Najlepiej w sprawdzonych miejscach, które specjalizują się w sprzedaży szkieł kontaktowych. Dostępność soczewek kolorowych w stacjonarnych salonach optycznych jest jednak bardzo ograniczona, dlatego lepiej skorzystać ze sklepu internetowego z soczewkami. Ze względów bezpieczeństwa odradza się kupowanie soczewek kolorowych lub ze wzorkami na niesprawdzonych aukcjach lub w sklepach z akcesoriami imprezowymi. Więcej na ten temat na​ blogu.

CZY SOCZEWKI KOLOROWE MOŻNA NOSIĆ Z OKULARAMI KOREKCYJNYMI?

Czy można nosić soczewki kolorowe i okulary jednocześnie? Można, jeśli szkła kontaktowe to tzw. soczewki 0, a więc nieposiadające żadnej mocy. Jeśli jesteśmy krótkowidzami lub dalekowidzami, wygodniejszym rozwiązaniem będzie kupić soczewki korekcyjne kolorowe i zrezygnować z okularów. Takiej możliwości niestety nie mają osoby z astygmatyzmem ani prezbiopią, ponieważ tego rodzaju soczewki kolorowe korekcyjne nie są dostępne.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą