Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Czy soczewki kontaktowe z wzorkami są bezpieczne dla oczu?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Zbliżający się Sylwester i okres karnawałowy skłonił nas do pochylenia się nad tematem kolorowych i wzorzystych soczewek kontaktowych. Dla wielu mogą one wydawać się świetnym pomysłem na element stylizacji lub przebrania. Co z bezpieczeństwem naszych oczu? Czy decydując się na tego rodzaju soczewki, mamy się czego obawiać? Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę.

Ozdobne soczewki kontaktowe 

Soczewki kontaktowe, które zmieniają wygląd naszej tęczówki, nazywamy kosmetycznymi. Wśród nich można spotkać zarówno soczewki korygujące wzrok, jak i zerówki, które wykorzystywane są tylko dla efektu wizualnego np. pogłębienia naturalnego koloru oczu lub jego całkowitej zmiany. Do kupienia są nie tylko szkła o standardowych barwach (niebieskie, zielone, brązowe itd.), ale również bardziej nietypowe np. fioletowe lub czerwone. W sprzedaży dostępne są też soczewki, które optycznie powiększają oczy. Zwolenników eksperymentowania z wizerunkiem jest sporo, co przekłada się na dość dużą popularność tego typu szkieł kontaktowych.

Wzorzyste soczewki a bezpieczeństwo oczu

Soczewki kosmetyczne mogą wyglądać bardzo efektownie, co możemy podziwiać np. w niektórych filmach. Wiele osób chce uzyskać podobny efekt w prawdziwym życiu np. na potrzeby halloweenowego lub karnawałowego przebrania. W trosce o bezpieczeństwo naszych oczu musimy jednak uważać na to, co kupujemy. Z racji tego, że soczewki bezpośrednio dotykają tak wrażliwego narządu, jakim jest oko, w przypadku zakupu nieodpowiedniego produktu możemy narazić się na niebezpieczeństwo w postaci infekcji oka, stanu zapalnego czy urazów. Dlatego właśnie odradzamy używanie szkieł kontaktowych z fantazyjnymi wzorami. W sprzedaży możemy bowiem spotkać tego typu szkła wyprodukowane przez firmy niezwiązane z kontaktologią, ale akcesoriami imprezowymi, co nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. 

Kosmetyczne soczewki kontaktowe - o czym pamiętać?

Wybierając kosmetyczne soczewki kontaktowe, musimy sprawdzić, kto jest ich producentem. Najlepiej wybrać soczewki renomowanych marek, znanych z rynku kontaktologicznego np. FreshLook lub Air Optix Colors, których producentem jest znana firma Alcon. Musimy też być pewni, że miejsce, w którym kupujemy takie soczewki, sprzedaje produkty w 100% oryginalne. Po kolorowe szkła kontaktowe warto wybrać się do salonu optycznego lub kupić je w sprawdzonym sklepie internetowym z soczewkami. Zakup na rynku azjatyckim będzie w tym przypadku złym pomysłem. 

Pamiętajmy też, że zakup u sprawdzonego producenta to nie wszystko. Musimy także przestrzegać wszelkich zaleceń związanych z noszeniem soczewek, które dotyczą zarówno szkieł korekcyjnych, jak i kosmetycznych. Przede wszystkim nie należy przekraczać czasu noszenia określonego przez producenta. Jeśli są to soczewki jednodniowe, to znaczy, że możemy założyć je tylko raz (po zdjęciu musimy je wyrzucić). W soczewkach nie wolno też zasypiać, gdyż możemy narazić nasze oczy na poważne problemy. Na uwadze trzeba mieć też zasady bezpiecznego i higienicznego zakładania i zdejmowania soczewek.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych