Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Wiele osób zanim zdecyduje się na noszenie soczewek kontaktowych, chce się dowiedzieć, ile będzie kosztowało ich użytkowanie. W naszym artykule odpowiadamy na pytanie, jaki jest koszt noszenia soczewek w zależności od ich rodzaju.


Jakie są rodzaje soczewek?

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów soczewek, które różnią się właściwościami, co również wpływa na ich cenę. Ze względu na wadę wzroku, do której są przystosowane wyróżniamy soczewki sferyczne (dla krótkowidzów i dalekowidzów), toryczne (dla astygmatyków) i multifokalne (dla osób z prezbiopią). Nie bez znaczenia jest także rodzaj materiału - hydrożelowy (miękki i dobrze uwodniony) lub silikonowo-hydrożelowy (nowocześniejszy, bardziej oddychający). Każdy z tych typów szkieł kontaktowych może mieć inną częstotliwość wymiany - najczęściej 1 miesiąc, 2 tygodnie lub 1 dzień, co też przekłada się na ich cenę.

Ile kosztują soczewki?

Soczewki kontaktowe nie muszą być drogą inwestycją (oczywiście w zależności od tego, który produkt będzie odpowiedni dla naszych oczu). Przyjrzyjmy się, ile kosztują poszczególne rodzaje soczewek.

Soczewki sferyczne

Zdecydowanie najtańsze są szkła sferyczne. Najbardziej opłacalne będą te o dłuższej częstotliwości wymiany, czyli miesięczne. Ich ceny zaczynają się już od ok. 35 zł za 6 szt. (w tej grupie cenowej znajdziemy m.in. hydrożelowe soczewki evO2fit i SofLens 59). Oznacza to, że koszt użytkowania takich soczewek (wliczając w to cenę płynu do ich pielęgnacji) wynosi zaledwie ok. 70-80 groszy dziennie. Natomiast za 6 szt. miesięcznych soczewek silikonowo-hydrożelowych musimy zapłacić nieco więcej - pomiędzy 50 a 100 zł. Przykładowo, dzienny koszt noszenia soczewek evO2lution monthly lenses wynosi około 1 zł, a szkieł Air Optix plus HydraGlyde ok. 1,40 zł.

Soczewki jednodniowe są najbardziej higieniczne, a także wygodniejsze w użyciu niż miesięczne. Niestety koszt ich noszenia jest zdecydowanie wyższy. Ceny wahają się najczęściej między 50 a 90 zł za standardowe opakowanie 30 szt. (wystarcza na 15 dni). Daje to kwotę od 3,30 zł dziennie. Niektórzy decydują się na kompromis między szkłami jednodniowymi a miesięcznymi i wybierają dwutygodniowe. Popularne soczewki 14-dniowe Acuvue Oasys kosztują ok. 60 zł za 6 szt., co z kosztem pielęgnacji daje mniej niż 2 zł za dzień.

Soczewki toryczne

Soczewki toryczne to szkła kontaktowe o specjalnej budowie przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Są droższe od sferycznych - opakowanie 6 szt. soczewek miesięcznych (takich jak np. Air Optix for Astigmatism, Miru 1 month for Astigmatism, PureVision Toric) kosztuje średnio 130-160 zł (z kosztami codziennej pielęgnacji to ok. 2 zł dziennie). Z kolei soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys for Astigmatism dostępne są w naszym sklepie w cenie 92 zł za 6 szt. (2,50 zł za dzień). Jednodniowe soczewki toryczne kosztują powyżej 80 zł na 30 szt, co daje dzienną kwotę od 5,50 zł.

Soczewki multifokalne

Soczewki multifokalne (zwane także progresywnymi) pozwalają widzieć wyraźnie z różnych odległości, co wpływa na ich wyższą cenę. Podobnie jak w przypadku wymienionych wyżej typów soczewek najbardziej opłacalne będą miesięczne. Ich ceny są zróżnicowane - za 6 szt. zapłacimy najczęściej 150-200 zł (od 2 zł do 2,60 zł za dzień użytkowania). Natomiast  jednodniowe soczewki multifokalne to koszt ok. 100 zł za standardowe opakowanie 30 szt. (ponad 6 zł dziennie). Obecnie na rynku nie ma dwutygodniowych soczewek progresywnych, dlatego pacjenci mają wybór tylko pomiędzy tymi dwoma rodzajami.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą