Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Jak dbać o swoje oczy podczas podróży samolotem

Kategoria: zdrowie oczu

Czy wiedziałeś, że powietrze w samolocie jest znacznie bardziej suche niż na ziemi? Może to powodować dyskomfort dla noszących soczewki kontaktowe. Choć pandemia koronawirusa spowodowała, że odwiedzamy lotniska rzadziej niż kiedykolwiek, jednak taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie i wtedy należy być przygotowanym do lotu, by Twoje oczy nie odczuły dyskomfortu. 

 

1. Pamiętaj o kroplach do oczu

 

W kabinie samolotu panuje niższa wilgotność powietrza, co jest szczególnie zauważalne podczas dłuższych lotów, sprawiając, że Twoje oczy mogą stać się suche i zaczerwienione. Pamiętaj, by Twoje oczy zawsze były odpowiednio nawilżone. Spakuj krople do swojego bagażu podręcznego. Parę kropel i poczujesz ulgę, dzięki czemu będziesz mógł wrócić do czytania ulubionej książki, oglądania filmu lub pracy na swoim laptopie. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment kropli do oczu, m.in. Hyal-Drop Multi o pojemności 10 ml, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy, występuje on naturalnie w komórkach ludzkiego oka, a Twoje oczy odczują natychmiastową ulgę.

 

2. Pij duże ilości wody

 

Kolejnym sposobem, by Twoje oczy nie były przesuszone i podrażnione podczas noszenia szkieł kontaktowych w czasie lotu samolotem jest prawidłowe nawodnienie organizmu. Pij dużo wody w czasie podróży, najlepiej około 250 ml wody na każdą godzinę lotu. Alkohol i napoje z kofeiną przynoszą odwrotny efekt i nie są zalecane.

 

3. Zaopatrz się w zestaw podróżny

 

Jeśli nie używasz jednodniowych soczewek kontaktowych, zaopatrz się w zestaw podróżny. Pamiętaj o tym, że na pokład samolotu nie możesz wnieść płynów o pojemności większej niż 100 ml. W soczewki365.pl znajdziesz wiele płynów o takiej lub mniejszej pojemności, m.in. evO2lution soft, który spełnia wiele funkcji. Przeznaczony jest do oczyszczania, dezynfekcji, nawilżania i przechowywania szkieł kontaktowych. Nowa formuła z wysoką skutecznością usuwa osady białkowe oraz chroni soczewki przed ich ponownym osadzeniem się na powierzchni. Przydatne podczas podróży może być również podręczne lustereczko, które pozwoli Ci prawidłowo zdjąć, czy założyć soczewki. 

 

Pamiętaj, higiena jest niezwykle istotna, jeśli mowa o użytkowaniu szkieł kontaktowych. Wrzuć do bagażu podręcznego niewielki płyn do dezynfekcji rąk. Z pewnością przyda się w wielu sytuacjach.

 

4. Bądź zawsze przygotowany

 

Nie możemy przewidzieć niektórych okoliczności. Pamiętaj o zabraniu dodatkowych soczewek lub pary okularów do bagażu podręcznego. Podróżując za granicę, nie zapomnij spakować recepty od specjalisty. Niektóre kraje wymagają jej, by kupić nowe szkła kontaktowe.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych