Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Jak wybrać odpowiednie krople do oczu?

Kategoria: soczewki kontaktowe , zdrowie oczu

Krople do oczu są świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu suchych lub podrażnionych oczu. Na rynku istnieje wiele produktów tego rodzaju, jednak często różnią się one właściwościami i przeznaczeniem. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając krople do oczu.


Zastosowanie kropli do oczu

Krople do oczu to specjalne preparaty, których podstawową funkcją jest nawilżanie gałki ocznej oraz łagodzenie podrażnień i innych dolegliwości. Krople nawilżające (zwane czasami “sztucznymi łzami”) polecane są osobom, które cierpią na tzw. zespół suchego oka. Doskonale niwelują związane z tym pieczenie i uczucie dyskomfortu. Takie preparaty będą również dobrym rozwiązaniem dla zmęczonych oczu np. na skutek wielogodzinnego spędzania czasu przed ekranem komputera lub przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Z kropli do oczu często korzystają użytkownicy soczewek kontaktowych. Sięgają po nie także osoby chore na reumatyzm, cukrzycę lub długotrwale przyjmujące środki farmakologiczne. Istnieją również krople lecznicze (najczęściej dostępne jedynie na receptę), które stosuje przy niektórych schorzeniach, takich jak bakteryjne zapalenie spojówek. 

Na co zwrócić uwagę?

Właściwości poszczególnych kropli do oczu mogą się od siebie różnić. Przede wszystkim należy sprawdzić ich przeznaczenie. Największą popularnością cieszą się krople ogólnie nawilżające, które przynoszą ulgę suchym i podrażnionym oczom. Specjalny rodzaj kropli przeznaczony jest dla użytkowników soczewek kontaktowych. Minimalizują one dyskomfort związany z noszeniem szkieł. Istnieją także krople przeciwalergiczne oraz lecznicze. Te ostatnie najczęściej przepisuje lekarz - są to specjalne preparaty, które mogą zwalczać np. infekcje bakteryjne oczu.

W przypadku kropli bez recepty, które kupujemy na własną rękę, warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Krople w większości składają się z wody, jednak bardzo ważne są składniki, które będą w stanie zatrzymać ją na oku jak najdłużej. Jednym z nich jest hialuronian sodu, obecny także w naturalnych ludzkich łzach. Substancja ta ma zdolność wiązania cząsteczek wody, co poprawia właściwości nawilżające kropli.

Oprócz składu należy sprawdzić termin ważności kropli po otwarciu (nie mylić z datą ważności na opakowaniu, która dotyczy produktu fabrycznie zamkniętego). Termin ten oznacza czas działania konserwantów, które zapobiegają rozwojowi bakterii, umożliwiając bezpieczne użytkowanie. Można też spotkać produkty ze specjalnymi aplikatorami. Nie tylko ułatwiają one zakrapianie, lecz także dodatkowo chronią przed zanieczyszczeniami.

Jakie krople wybrać?

Warto pamiętać, że apteka nie jest jedynym miejscem, gdzie możemy nabyć krople do oczu. Te dostępne bez recepty dostaniemy także w sklepach internetowych, często w niższych cenach. Nasz sklep oferuje szeroki wybór kropli do oczu od znanych, sprawdzonych producentów. Oto kilka najpopularniejszych produktów w tej kategorii:

  • AVIZOR Lacrifresh Cleaning – krople nawilżające dla użytkowników wszystkich  soczewek kontaktowych. Mają doskonałe właściwości oczyszczające. Nie wymagają zdejmowania soczewek.
  • AVIZOR Lacrifresh Moisture – krople dla użytkowników soczewek o wysokiej zawartości hialuronianu sodu. Po aplikacji tworzą powłokę ochronną na rogówce, zmniejszającą tarcie.
  • Blink intensive – krople znanego producenta - firmy Johnson & Johnson. Mają wysoką zawartość hialuronianu sodu oraz glikol, dzięki czemu znakomicie nawilżają i łagodzą podrażnienia
  • Blink contacts – krople tego samego koncernu, przystosowane do użytkowników soczewek kontaktowych. Przynoszą natychmiastową ulgę suchym i zmęczonym oczom
  • Hyal-Drop Multi – krople firmy Bausch&Lomb, które nawilżają i odświeżają oczy; nadają się także do soczewek kontaktowych. Specjalny mechanizm z pompką ułatwia użycie i wydłuża termin przydatności.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych