Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Maksymalne moce soczewek kontaktowych

Kategoria: soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe mogą korygować większość wad wzroku, również tych dużych. Sprawdź, jakie są zakresy mocy w popularnych soczewkach i które produkty mają znacznie wyższe moce od pozostałych.


Soczewki kontaktowe o dużych mocach

Osoby, które posiadają dużą wadę wzroku często zastanawiają się, czy zamiast okularów mogą nosić soczewki kontaktowe. Na szczęście wiele soczewek dostępnych jest też w wyższych mocach, czasami wynoszących nawet powyżej 10 dioptrii. Szerszy zakres dostępny jest najczęściej dla “minusów”, czyli szkieł dla krótkowidzów. Przykładowo w popularnych soczewkach Acuvue Oasys maksymalna moc dodatnia wynosi +8,00 D, a ujemna aż -12,00 D. Podobna sytuacja jest z soczewkami innych marek np. PureVisionPureVision 2 (zakres mocy od -12,00 D do +6,00 D), Air Optix plus HydraGlyde (od -12,00 D do +8,00 D) lub evO2lution monthly lenses (od -13,00 D do +6,00 D).

Niezależnie od dostępności danych mocy musimy jednak pamiętać o ważnej kwestii. Decyzję o możliwości noszenia soczewek kontaktowych przez osoby zarówno z głębokimi, jak i tymi niewielkimi wadami wzroku zawsze podejmuje okulista lub optometrysta. Jest to spowodowane tym, że nie wszyscy mogą nosić soczewki, a nawet jeśli nie ma przeciwwskazań, to szkła muszą być idealnie dopasowane do oka pacjenta. Przy wyższych mocach pojawia się jeszcze jeden problem - powyżej 3,25 D występują różnice w mocach okularów i soczewek kontaktowych. Dlatego właśnie kupowanie soczewek na podstawie parametrów szkieł okularowych będzie nietrafionym pomysłem (więcej na ten temat tutaj).


Soczewki kontaktowe - maksymalna wada wzroku

Niektóre firmy stworzyły specjalne odpowiedniki swoich soczewek kontaktowych, które mają wyższe moce niż ich podstawowe wersje. W przypadku firmy CooperVision takie produkty rozpoznamy po dopisku XR na opakowaniu. Przykładem są soczewki Biofinity XR dostępne w mocach od -12,50 D do -20,00 D oraz od +8,50 D do +15,00 D. Oznacza to, że nawet osoby z bardzo zaawansowaną krótkowzrocznością lub nadwzrocznością mogą znaleźć soczewki kontaktowe, które skorygują ich wadę. Szeroki zakres mocy oraz innych parametrów dostępny jest także dla pacjentów z astygmatyzmem lub prezbiopią. W naszym sklepie można zamówić np. toryczne soczewki Biofinity XR toric lub wieloogniskowe Proclear XR multifocal.

Najszerszy zakres mocy spośród dostępnych u nas produktów mają soczewki roczne Proclear Sphere RX (od -35,00 D do +35,00 D). Produkt ten cechuje również dużo większy wybór innych parametrów, takich jak promień krzywizny i średnica soczewki. Występuje również w wersji torycznej, gdzie mamy więcej niż zazwyczaj możliwości, jeśli chodzi o wybór cylindra i osi. Wysokie moce znajdziemy również w innych rocznych soczewkach kontaktowych - Zero 6 (od -20,00 D do +20,00 D, a wersji RX z rozszerzeniem zakresu aż do -30,00 D i +30,00 D). 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych