Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze płyny do soczewek - Ranking płynów pielęgnacyjnych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Przestrzeganie zasad higieny jest kluczowe podczas noszenia soczewek kontaktowych. Szczególne znaczenie ma to w przypadku soczewek wielorazowego użytku. Ich pielęgnację należy przeprowadzać codziennie - tylko wtedy będziemy mieli gwarancję bezpieczeństwa naszych oczu. Które preparaty do czyszczenia soczewek są najpopularniejsze?

O płynach do pielęgnacji soczewek

Płyny do soczewek to specjalistyczne preparaty, które pomagają utrzymać szkła kontaktowe w czystości. Na rynku największą popularnością cieszą się płyny wielofunkcyjne, które jednocześnie spełniają kilka funkcji, co eliminuje konieczność używania więcej niż 1 preparatu. Takie płyny znakomicie płuczą, usuwają osady białkowe i tłuszczowe, dezynfekują oraz nawilżają soczewki. Służą także do ich przechowywania - soczewki umieszcza się na noc w specjalnym pojemniczku wypełnionym takim płynem.

Pielęgnacja jest konieczna w przypadku wszystkich szkieł wielorazowego użytku, czyli np. miesięcznych lub dwutygodniowych (jednodniowe nie wymagają czyszczenia, ponieważ przed snem należy je zdjąć i wyrzucić, a następnego dnia założyć świeżą parę). Codzienne czyszczenie zwiększa bezpieczeństwo noszenia soczewek, ponieważ eliminuje wszelkie drobnoustroje i inne zanieczyszczenia, które mogłyby doprowadzić do infekcji oczu. Ponadto pozwala to odpowiednio nawilżyć soczewki, podnosząc komfort użytkowania.

Ranking płynów do soczewek

Płyny pielęgnacyjne są dostępne w ofercie praktycznie wszystkich znanych producentów soczewek kontaktowych. Można je nabyć w wariantach o różnej pojemności, często z dołączonym pojemniczkiem do przechowywania soczewek. Ich popularność w naszym sklepie przedstawia się w następująco:

1. miejsce: evO2lution soft

Zdecydowany lider wśród wielofunkcyjnych płynów do soczewek w naszym sklepie. Jest to produkt marki evO2lution, który łączy najwyższą jakość z bardzo atrakcyjną ceną. Dostępny jest w 3 pojemnościach (100 ml, 360 ml, 500 ml) oraz w zestawach promocyjnych z soczewkami.

2. miejsce: ReNu MultiPlus

Bardzo popularny płyn do codziennej pielęgnacji soczewek firmy Bausch&Lomb, który dzięki unikalnym składnikom wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu osadów białkowych. W naszym sklepie można go nabyć w opakowaniach 120 ml i 360 ml.

3. miejsce: Opti-free Express


Nasze podium najpopularniejszych płynów uzupełnia Opti-free Express produkowany przez Alcon. Preparat ma wyjątkowe właściwości nawilżające, które pozwalają użytkownikom soczewek kontaktowych zachować komfort przez cały dzień. Do wyboru buteleczki 120 ml lub 355 ml.

4. miejsce: ReNu MPS

Kolejny w tym zestawieniu płyn marki Bausch&Lomb. Jest to wysokiej jakości preparat opracowany specjalnie z myślą o osobach, które zmagają się z problemem wrażliwych oczu. Wszystkie zawarte w nim składniki są łagodne i nie powodują podrażnień. Dostępne pojemności to 120 ml i 360 ml.

5. miejsce: SoloCare Aqua

Płyn firmy Menicon o znakomitych właściwościach czyszczących i nawilżających. Dostępny wraz z nim pojemniczek na soczewki został wzbogacony w jony srebra, które pomagają skuteczniej zwalczać bakterie. Preparat dostępny jest w różnych wielkościach: 90 ml, 360 ml, a także w zestawie 2x360 ml.

6. miejsce: Horien Multi-Purpose Solution

Wielofunkcyjny płyn do czyszczenia i przechowywania wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych. Charakteryzuje się przystępną ceną oraz dobrymi właściwościami dezynfekującymi i nawilżającymi. Do wyboru 3 wielkości: 120 ml360 ml i 500 ml.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych