Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze soczewki dwutygodniowe - Ranking soczewek kontaktowych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe są polecane osobom, które chcą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oczu, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Użytkowanie takich szkieł jest bowiem tańsze niż w przypadku jednodniowych, a także najbardziej higieniczne spośród soczewek wielorazowego użytku. Szkła 14-dniowe produkuje przede wszystkim firma Johnson & Johnson – na rynku funkcjonują one pod marką ACUVUE.

Ranking soczewek dwutygodniowych


Dla kogo soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe to szkła kontaktowe przeznaczone do użytku w trybie dziennym przez 14 dni. Oznacza to, że każdego dnia po ich zdjęciu należy wyczyścić je specjalnym płynem dezynfekującym i umieścić je na noc w specjalnym pojemniczku wypełnionym tym płynem. Codzienna pielęgnacja jest konieczna, aby zapewnić wyraźne widzenie i zdrowie oczu. Soczewki dwutygodniowe są chętnie wybierane ze względu na wysoki komfort oraz bezpieczeństwo, jakie zapewnia dość częsta wymiana. Zwolennicy komfortowych rozwiązań z pewnością docenią fakt, że soczewki dwutygodniowe ACUVUE można nosić także w trybie ciągłym (bez zdejmowania), ale wtedy należy je wymieniać po tygodniu.

Jakie są rodzaje soczewek dwutygodniowych?

Rodzajów soczewek dwutygodniowych jest kilka. Podstawowym kryterium podziału jest wada wzroku, którą korygują – wyróżniamy tutaj soczewki sferyczne (standardowe szkła dla krótko- lub dalekowidzów) lub toryczne (dla astygmatyków). Inną cechą, która może je odróżniać jest typ materiału, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są soczewki hydrożelowe (miękkie, delikatne, idealne dla osób o wrażliwych oczach) oraz silikonowo-hydrożelowe (materiał nowszej generacji, charakteryzujący się większą przepuszczalnością tlenu do rogówki).

Ranking soczewek dwutygodniowych

W naszym sklepie internetowym w kategorii dwutygodniowych soczewek kontaktowych dostępne są 3 produkty. Wszystkie z nich należą do marki ACUVUE. Ich zestawienie według popularności wygląda następująco:

1. miejsce: ACUVUE Oasys

ACUVUE Oasys

Soczewki silikonowo-hydrożelowe cieszące się zdecydowanie największą popularnością. Zastosowana podczas ich produkcji technologia HYDRACLEAR pomaga w stabilizacji filmu łzowego, zapewniając odpowiednie nawilżenie oczu. Soczewki mają gładką powierzchnię, dzięki czemu są prawie niewyczuwalne.

2. miejsce: ACUVUE Oasys for Astigmatism

ACUVUE Oasys for Astigmatism

Odmiana opisanych wyżej soczewek ACUVUE Oasys, ale w wersji torycznej. Charakteryzują się tą samą technologią nawilżającą, dzięki której soczewki się nie przesuszają. Wysoka tlenoprzepuszczalność powoduje, że czujemy komfort nawet pod koniec dnia.

3. miejsce: ACUVUE 2

ACUVUE 2

Soczewki hydrożelowe wykonane z materiału o wysokim uwodnieniu. Zawartość wody na poziomie 58% jest gwarancją maksymalnego komfortu przez cały dzień. Zapewniają odpowiednie nawilżenie oczu, nawet kiedy spędzamy dużo czasu przed ekranem komputera lub przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych