Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze soczewki kolorowe - Ranking soczewek kontaktowych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Soczewki kolorowe to znakomity pomysł na połączenie korekcji wzroku z metamorfozą wizerunku. Do tego mogą je nosić również osoby, które nie mają problemów ze wzrokiem. Po które produkty najchętniej sięgają nasi klienci?

Soczewki kolorowe - co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kolorowe zwane są często także kosmetycznymi. Są to szkła kontaktowe, które oprócz korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności, pozwalają pogłębić naturalną barwę tęczówki lub ją całkowicie zmienić. Z soczewek kolorowych nie muszą jednak korzystać wyłącznie osoby z wadą wzroku. Producenci stworzyli także szkła kosmetyczne w wersji “plano”, czyli o zerowej mocy. Pozwalają one bawić się swoim wizerunkiem również osobom dobrze widzącym. Soczewki kolorowe są świetnym rozwiązaniem nie tylko na specjalne okazje (np. bale karnawałowe), ale również na co dzień. Są całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że kupujemy produkty sprawdzonych firm z branży kontaktologicznej. Soczewki kolorowe, a nawet wzorzyste, oferowane np. przez producentów akcesoriów imprezowych są zdecydowanie odradzane przez okulistów i optometrystów. 

Jakie są rodzaje soczewek kolorowych?

Soczewki kolorowe, podobnie jak te tradycyjne, można nabyć w wariantach o różnym trybie wymiany. Soczewki jednodniowe świetnie sprawdzą się na specjalne okazje, a po zdjęciu wystarczy je po prostu wyrzucić. Natomiast jeśli komuś zależy na dłuższej zmianie wizerunku, powinien sięgnąć po soczewki miesięczne. Można je również rozróżnić ze względu na materiał. Wśród szkieł kosmetycznych zdecydowanie dominują dobrze uwodnione i miękkie soczewki hydrożelowe. Można jednak też spotkać bardziej oddychające soczewki kolorowe z materiału silikonowo-hydrożelowego.

Ranking soczewek kolorowych

Soczewki kolorowe dostępne w naszym sklepie pochodzą od firmy Alcon – producenta znanego głównie z marek Air Optix, Dailies oraz właśnie z serii szkieł kosmetycznych FreshLook. Popularność soczewek kolorowych wśród naszych klientów wygląda następująco:

1. miejsce: FreshLook ColorBlends

FreshLook ColorBlends
Hydrożelowe soczewki miesięczne. Dostępne w największej liczbie kolorów do wyboru: błękitne, zielone, szare, kasztanowe, miodowe, turkusowe, ametysowe, szafirowe, piwne, brylantowy błękit, tajemniczy szary i kamienna zieleń.

2. miejsce: FreshLook Colors

FreshLook Colors
30-dniowe soczewki hydrożelowe, które delikatnie podkreślają naturalną barwę tęczówki. Dostępne w następujących kolorach: błękitny, szafirowy, fioletowy, piwny, zielony i mglisto szary.

3. miejsce: FreshLook One Day

FreshLook One DayKolejne soczewki hydrożelowe marki FreshLook, ale tym razem o jednodniowym trybie wymiany. Charakteryzują się wysoką zawartością wody na poziomie aż 69%. Do wyboru 4 kolory: niebieski, zielony, szary i piwny.

4. miejsce: FreshLook Dimensions

FreshLook DimensionsMiesięczne soczewki z hydrożelu dedykowane osobom o jasnym odcieniu tęczówki. Do wyboru kolory, takie jak: morska zieleń, oceaniczny błękit i karaibskie morze. Dostępne w opakowaniach 2 szt. lub 6 szt.

5. miejsce: Air Optix Colors

Air Optix Colors

Jedyne kolorowe soczewki silikonowo-hydrożelowe w naszej ofercie. Przeznaczone do noszenia przez miesiąc. Można wybierać spośród 9 kolorów: niebieski, brylantowy błękit, piwny, zielony, szary, brązowy, miodowy, tajemniczy szary i kamienny zielony.

6. miejsce: FreshLook Illuminate

FreshLook Illuminate

Jednodniowe soczewki hydrożelowe ze specjalnym pierścieniem, który optycznie powiększa oczy. Dostępne w opakowaniu 10 szt. w kolorach czarnym (dla osób o ciemnych tęczówkach) lub brązowym (do jasnych tęczówek).

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych