Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kolorowe dla osób bez wady wzroku

Kategoria: soczewki kontaktowe

Kolorowe szkła kontaktowe oprócz korekcji wzroku umożliwiają także małą metamorfozę wizerunku poprzez zmianę barwy tęczówki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kolorowe soczewki można również kupić w wersji bez żadnej mocy (plano, czyli tzw. zerówki).


Czym są soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe to specjalny rodzaj soczewek kontaktowych, w których zamknięto kolorowy pigment. Umożliwia to całkowitą zmianę lub podkreślenie naturalnej barwy oczu - zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Możemy je podzielić na 2 podstawowe rodzaje: soczewki z mocą sferyczną (jednocześnie korygują wadę wzroku i umożliwiają zmianę wyglądu) oraz soczewki typowo kosmetyczne, które służą wyłącznie do zmiany koloru oczu. Dzięki temu na metamorfozę wizerunku mogą pozwolić sobie także osoby bez wady refrakcji.

Kolorowe soczewki dostępne są w różnych wariantach - można kupić zarówno miesięczne, jak i jednodniowe. Większość z nich jest wykonana z materiału hydrożelowego, jednak można spotkać również silikonowo-hydrożelowe. Dostępne są w wielu kolorach - od najbardziej popularnych (niebieski, zielony, piwny, szary) po bardziej oryginalne, takie jak chociażby fioletowy. W grupie soczewek kosmetycznych są także specjalne szkła, które optycznie powiększają oczy. Szeroki wybór sprawia, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.


Czy soczewki kolorowe są bezpieczne?

Przed zakupem takich soczewek często zastanawiamy się nad ich bezpieczeństwem. Soczewki kolorowe są tak samo bezpieczne w użyciu, jak te bezbarwne. Barwnik został umieszczony wewnątrz soczewki i nie ma bezpośredniego kontaktu z okiem, dlatego nie musimy obawiać się, że przyczyni się do powstania podrażnień. Bardzo ważne jest jednak, aby tego rodzaju soczewki kupować w sprawdzonych sklepach, które oferują produkty znanych firm z branży kontaktologii. Taką firmą jest np. Alcon - wyprodukowane przez nią kolorowe szkła znajdziecie w naszym sklepie.


Ile kosztują soczewki kolorowe?

Ceny soczewek kolorowych zależą od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Podobnie jak w przypadku bezbarwnych, najbardziej ekonomiczne będą soczewki miesięczne. Najpopularniejsze kolorowe zerówki w tej kategorii to koszt rzędu 65-90 zł z opakowanie 2 szt. Z kolei soczewki jednodniowe kosztują ok. 45 zł za 10 szt. Takie opakowanie wystarcza na 5 dni użytkowania, dlatego będzie idealne dla osób, które chcą używać kolorowych soczewek okazjonalnie.


Kolorowe soczewki dostępne w mocy zerowej

Poniżej przedstawiamy kolorowe soczewki kontaktowe dostępne w naszym sklepie internetowym, które występują w wersji plano (0,00).

  • FreshLook ColorBlends - soczewki miesięczne z hydrożelu, dostępne w aż 12 kolorach: błękitny, zielony, szary, kasztanowy, miodowy, turkusowy, ametystowy, szafirowy, piwny, tajemniczy szary, brylantowy błękit i kamienna zieleń.
  • FreshLook Colors - hydrożelowe soczewki miesięczne, delikatnie podkreślające naturalną barwę tęczówki. Dostępne w 6 kolorach: błękitnym, szafirowym, fioletowym, piwnym, zielonym i mglisto szarym.
  • Air Optix Colors - soczewki miesięczne z oddychającego materiału silikonowo-hydrożelowego. Dostępnych jest 9 kolorów: niebieski, brylantowy błękit, piwny, zielony, szary, brązowy, miodowy, tajemniczy szary i kamienna zieleń.
  • FreshLook One Day - jednodniowe soczewki hydrożelowe o bardzo wysokiej zawartości wody (aż 69%). Do wyboru mamy 4 klasyczne kolory: niebieski, zielony, szary i piwny.
  • FreshLook Dimensions - miesięczne soczewki z hydrożelu przeznaczone dla osób o jasnym odcieniu tęczówki. Dostępne w 3 niezwykłych kolorach: morska zieleń, oceaniczny błękit i karaibskie morze.
  • FreshLook Illuminate - jednodniowe soczewki hydrożelowe, które mają specjalny pierścień, optycznie powiększający oczy. Dostępne w kolorze czarnym (dla osób o ciemnych tęczówkach) lub brązowym (do jasnych tęczówek).

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych