Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kontaktowe do codziennych zadań

Kategoria: soczewki kontaktowe

Masz wadę wzroku, ale uważasz, że soczewki nie są dla Ciebie? Jesteś w błędzie! Producenci szkieł kontaktowych dokładają wszelkich starań, aby zapewniać korekcję wzroku na miarę XXI wieku i sprostać wymaganiom osób prowadzących intensywny tryb życia i ceniących sobie komfort w każdej sytuacji. Wybór soczewek jest dzisiaj tak bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wierzysz? Przeczytaj i przekonaj się!

Tryb życia a wybór soczewek kontaktowych

Rodzaj soczewek, na jaki powinniśmy się zdecydować, zależy przede wszystkim od naszej wady wzroku. Podstawowy i najpopularniejszy rodzaj to szkła kontaktowe sferyczne (do korekcji krótkowzroczności bądź dalekowzroczności), ale w sprzedaży dostępne są też toryczne (na astygmatyzm) i multifokalne (na prezbiopię). Po dostosowaniu przez specjalistę soczewek do wady wzroku stajemy przed wyborem okresu wymiany. Na rynku mamy szkła jednodniowe oraz takie, które można używać przez dłuższy czas np. 2 tygodnie, miesiąc, a nawet kwartał czy cały rok. 

W przypadku wątpliwości, które soczewki sprawdzą się w naszym przypadku, najlepiej zastanowić się, jak wygląda nasz dzień. Jeżeli jesteś osobą wiecznie zapracowaną, a do tego aktywną, niepotrafiącą usiedzieć długo w jednym miejscu, to z pewnością najbardziej będą Ci odpowiadać soczewki jednorazowe. Ich największą zaletą jest to, że każdego dnia zakładamy nową parę, a więc nie musimy tracić czasu na codzienną pielęgnację. Soczewki jednodniowe doskonale sprawdzą się również w przypadku początkujących użytkowników. Z kolei osoby, które nie mają problemu z codziennym czyszczeniem soczewek i cenią sobie ekonomiczne rozwiązania, z pewnością wybiorą soczewki wielokrotnego użytku. 

Kiedy soczewki sprawdzą się najlepiej?

Dzisiejszy świat stawia przed nami wiele wyzwań. Zaletą soczewek kontaktowych jest to, że sprawdzą się w różnych zadaniach i w różnych sytuacjach, czego nie zawsze można powiedzieć o okularach. 

Praca przy komputerze

Dla naszych oczu dużym wyzwaniem jest z pewnością wielogodzinna praca przed komputerem czy ciągłe wpatrywanie się w ekran smartfona, z którym praktycznie nie rozstajemy się w ciągu dnia. Tu przychodzą nam z pomocą soczewki o wysokiej przepuszczalności tlenu z technologiami nawilżającymi, które zapewniają długotrwałe uczucie komfortu. Obecnie dostępne są nawet specjalne soczewki światłoczułe Acuvue Oasys with Transitions, które blokują nie tylko promieniowanie ultrafioletowe, lecz także światło niebieskie emitowane przez ekrany tego typu urządzeń.

Życie w ciągłym biegu

Nieustanny pośpiech jest znakiem naszych czasów. Na szczęście soczewkom jednodniowym nie musimy poświęcać wiele czasu i uwagi poza prawidłowym założeniem rano oraz ściągnięciem i wyrzuceniem ich do śmieci pod koniec dnia. Mało tego, są też specjalne rozwiązania, które sprzyjają jeszcze większej oszczędności czasu. Jednym z nich jest technologia SmartTouch™, którą znajdziemy w soczewkach evO2lution one day premium. Dzięki innowacyjnemu blistrowi soczewka ta po otwarciu opakowania zawsze znajduje się we właściwej pozycji, znacznie ułatwiając i przyspieszając zakładanie. 

Aktywność fizyczna

Oprócz korekcji wzroku jednym z zadań soczewek kontaktowych jest zapewnienie jak największej wygody, również osobom aktywnym fizycznie. Dobrze dobrane szkła kontaktowe powinny być praktycznie niewyczuwalne i nie mogą przeszkadzać miłośnikom różnych dyscyplin sportu. Możliwość trenowania w soczewkach to jeden z głównych powodów, dla których okulary coraz częściej zamieniane są na kontakty.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych