Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kontaktowe do komputera - jakie wybrać?

Kategoria: soczewki kontaktowe , zdrowie oczu

Wielogodzinna praca przed komputerem stanowi prawdziwe wyzwanie dla naszych oczu. Podpowiadamy, które soczewki kontaktowe sprawdzą się najlepiej w takich warunkach.


Wpływ komputera na oczy

Spędzanie czasu przed ekranem bywa męczące dla naszych oczu, co szczególnie odczuwają osoby, które z komputerem mają do czynienia przez wiele godzin (np. w pracy). Co jest tego powodem? Cyfrowy obraz składa się z pikseli, przez co ma mniejszy kontrast. Oznacza to, że podczas czytania tego tekstu nasz układ wzrokowy musi wykonać większą pracę, aby uzyskać odpowiednią ostrość, niż ma to miejsce np. w czasie lektury drukowanej książki.

Pracując przed komputerem, znacznie rzadziej mrugamy. Nasze oczy są przez to gorzej nawilżone, powodując nieprzyjemne uczucie suchości i pieczenia. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do zespołu suchego oka, czyli schorzenia, które polega na wydzielaniu niedostatecznej ilości łez lub nieprawidłowości w ich składzie.

Warto również pamiętać, że ekrany urządzeń cyfrowych, takich jak monitor komputerowy, tablet, smartfon czy telewizor, emitują światło niebieskie. Jest ono potrzebne naszemu organizmowi do regulowania rytmu dobowego (jego naturalnym źródłem jest Słońce), jednak w nadmiarze może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem.


Jak chronić oczy przed komputerem?

Aby choć trochę zmniejszyć negatywny wpływ komputera na nasze oczy, warto zaplanować przerwy w pracy przed ekranem np. 5-minutowe co godzinę. Co kilkanaście minut można też przerzucić na chwilę wzrok z komputera na obiekt znajdujący się w dużej odległości (np. za oknem). Koniecznie należy zadbać o dodatkowe nawilżenie w postaci kropli do oczu, które pomogą zniwelować uczucie suchości. Możemy też zastanowić się nad zakupem okularów z powłoką Blue Control, która chroni przed światłem niebieskim.

Natomiast w przypadku osób noszących soczewki kontaktowe, liczy się też ich właściwy dobór, aby dodatkowo nie przyczyniały się do dyskomfortu. Do pracy przy komputerze specjaliści polecają soczewki silikonowo-hydrożelowe - szkła nowej generacji, które przepuszczają znacznie większą ilość tlenu niż tradycyjne soczewki hydrożelowe. Warto też zwrócić uwagę na poziom zawartości wody. Pamiętajmy także o kroplach do oczu, oczywiście przystosowanych do użytkowników soczewek kontaktowych.


Jakie soczewki kontaktowe do pracy przy komputerze?

Poniżej przedstawiamy soczewki, które najczęściej polecamy naszym klientom do wielogodzinnej pracy przed ekranem komputerowym:

  • Ultra - miesięczne soczewki kontaktowe, które zostały stworzone z myślą o użytkownikach komputerów. Dzięki zastosowaniu technologii MoistureSeal soczewki jednocześnie mają wysoką tlenotransmisyjność i bardzo dobre uwodnienie.
  • Acuvue Oasys with Transitions - innowacyjne dwutygodniowe soczewki kontaktowe, które regulują dopływ światła do oczu. Filtrują m.in. światło niebieskie emitowane przez ekrany, dlatego polecane są również dla użytkowników komputerów.
  • Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe - jednodniowe soczewki z rodziny Acuvue Oasys. Polecane dla osób korzystających z urządzeń elektronicznych ze względu na dobrą przepuszczalność tlenu i nawilżającą technologię Zintegrowanej Łzy.
  • evO2lution monthly lenses - miesięczne soczewki kontaktowe o bardzo dobrych parametrach przepuszczalności tlenu i uwodnienia. Technologia Nanogloss sprawia, że powierzchnia soczewek jest ultra-gładka i prawie niewyczuwalna.
  • Biofinity Energys - soczewki miesięczne z technologią nawilżającą AQUAFORM i unikalną konstrukcją Digital Zone Optics™, która zmniejsza obciążenie wzroku nawet podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych