Filtruj według

Cena
15 195
Producent
więcej... mniej

Soczewki miesięczne toryczne (astygmatyzm)

Soczewki miesięczne, cieszące się największą popularnością wśród użytkowników, występują w różnych wariantach. Na rynku bez problemu znajdziemy szkła miesięczne silikonowo-hydrożelowe, hydrożelowe, sferyczne, toryczne, czy multifokalne. Materiały, z których wykorzystywane są kontakty, ulegają stałym modyfikacjom i unowocześnieniom. Szkła z roku na rok stają się coraz wygodniejsze, jeszcze bardziej bezpieczne oraz odporne na zabrudzenia. Nie inaczej jest w przypadku soczewek torycznych, korygujących astygmatyzm

, które jeszcze nie tak dawno uznawane były za produkt złożony. Pacjenci często słyszeli od okulisty lub optometrysty, że astygmatyzm nie powinien być korygowany kontaktami, czy że trudno je dopasować. Dziś te argumenty odeszły w zapomnienie, bo rynek zapełnił się szeregiem soczewek torycznych, umożliwiających dopasowanie niemalże każdemu pacjentowi.

Soczewki dla astygmatyków

Wszystkie wątpliwości dotyczące tego rodzaju korekcji dla tego rodzaju wady wzroku wynikają z bardziej zawiłej konstrukcji soczewek torycznych. Astygmatyzm objawia się nieostrym widzeniem oraz problemami z dostrzeganiem szczegółów. Przez nieprawidłowe zakrzywienie soczewki lub rogówki astygmatyków promienie świetlne załamują się z różną siłą w płaszczyznach układu optycznego oka. Szkła toryczne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia skorygowanie tej wady wzroku. Niezbędna jest ich prawidłowa stabilizacja na oczach, dzięki której soczewki się nie obracają i utrzymują właściwą pozycję. Z tego powodu dopasowywanie, zakładanie, a nawet noszenie szkieł torycznych jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku szkieł sferycznych. Kluczową rolę odgrywa tu prawidłowy dobór soczewek, którym zajmuje się specjalista – pacjent nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie.

Zalety soczewek miesięcznych torycznych

Soczewki toryczne niezależnie od okresu noszenia, do którego zostały przystosowane, są droższe niż szkła dla krótko- i dalekowidzów. Z tego względu soczewki miesięczne wydają się być jedną z rozsądniejszych opcji. Zwykle występują w opakowaniach 6-sztukowych, które wystarczają na 3 miesiące użytkowania, co jest dość komfortowe i nie wymaga częstych zakupów. Jeśli chodzi o soczewki toryczne, to największy wybór produktów znajdziemy właśnie wśród kontaktów o miesięcznym okresie noszenia. Zwiększa to prawdopodobieństwo dobrego dopasowania szkieł do pacjenta – nawet już za pierwszym razem. Oprócz zalet finansowych soczewki miesięczne toryczne cechują się 100% bezpieczeństwem, a także higienicznością. Przy prawidłowej pielęgnacji szkieł będą nam one towarzyszyć przez cały miesiąc, bez żadnych zarzutów.

Dla kogo soczewki toryczne miesięczne?

Ten rodzaj szkieł przeznaczony jest oczywiście dla wszystkich astygmatyków. Rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy do pacjenta „nie da się” dopasować soczewki. Istnieją co prawda bardziej skomplikowane wady wzroku, większe wartości wady, ale nawet w odpowiedzi na nie również powstały specjalne szkła. Czasem prawidłowe dopasowanie soczewek korygujących astygmatyzm wymaga czasu, lecz jeśli pacjentowi zależy na tym rodzaju korekcji wzroku, specjalista z pewnością weźmie to pod uwagę. Należy jednak pamiętać, że istnieją poważne przeciwwskazania do noszenia soczewek w ogóle, nie tylko torycznych. Jest to między innymi cukrzyca, zaburzenia hormonalne, alergie, problemy z tarczycą, zespół suchego oka oraz infekcje oczu.

Popularne soczewki miesięczne korygujące astygmatyzm

W naszym sklepie posiadamy soczewki miesięczne toryczne czterech producentów: firmy Alcon, Bausch&Lomb, CooperVision oraz Barnaux. Niektórzy producenci wprowadzili na rynek kilka marek i w obrębie każdej z nich można znaleźć interesujący nas rodzaj szkieł. Soczewki różnych linii jednego producenta będą różniły się między sobą np. materiałem wykonania, właściwościami lub przeznaczeniem.

Alcon:

Air Optix® For Astigmatism – silikonowo-hydrożelowe soczewki przeznaczone do użytku w trybie dziennym bądź przedłużonym do 6 dni i nocy bez zdejmowania. Skraca to jednak czas użytkowania szkieł.

Bausch&Lomb:

PureVision2® For Astigmatism – silikonowo-hydrożelowe soczewki przeznaczone do użytku w trybie dziennym, elastycznym, a także całodobowym. W ich konstrukcji zastosowano optykę HD.

PureVision® Toric – starsza wersja soczewek PureVision2 For Astigmatism, jednak niezmiennie ciesząca się popularnością. Soczewki wykonane są z materiału Betafilcon A, który za sprawą wyjątkowo wysokiej przepuszczalności tlenu umożliwia noszenie szkieł także w trybie całodobowym.

CooperVision:

Biofinity® Toric – silikonowo-hydrożelowe soczewki o wysokim uwodnieniu oraz tlenoprzepuszczalności.

Clariti® Toric 3 – soczewki korygujące astygmatyzm. Zawierają filtr UV oraz posiadają konstrukcję zapewniającą komfort noszenia. Cienka i zaokrąglona krawędź szkieł uniemożliwia ich wchodzenie w reakcję z powieką.

Clariti® Toric XR – silikonowo-hydrożelowe soczewki o uwodnieniu wynoszącym aż 56%. Dostępne w szerszych parametrach niż Clariti Toric.

Proclear Toric – hydrożelowe soczewki toryczne charakteryzujące się bardzo wysokim stopniem uwodnienia.

Frequency Xcel Toric – soczewki toryczne zapewniające stabilną rotację, a co za tym idzie – idealną jakość widzenia. Wysoko uwodnione oraz tlenoprzepuszczalne.

Frequency Xcel Toric XR – hydrożelowe soczewki toryczne o cienkich krawędziach i wysokim uwodnieniu.

Biomedics Toric 3 Szt. - komfortowe szkła korygujące astygmatyzm, składające się w 55% z wody. Zapewniają stabilność na oku, wyraźne widzenie oraz wygodę użytkowania. Soczewki są niewyczuwalne nawet pod koniec dnia.

Barnaux:

Eyeye Bioxy Toric – soczewki toryczne wykonane z hipoalergicznego materiału. Wysokotlenoprzepuszczalne, niepodrażniające oczu. Przeznaczone do użytku w trybie dziennym.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą