Filtruj według

Cena
45 91
Producent
więcej... mniej

Soczewki miesięczne kolorowe

Soczewki kontaktowe posiadają wiele podrodzajów. Dzielą się ze względu na rodzaj korygowanej wady, materiał wykonania, tryb i czas noszenia, a także przeznaczenie. Ta ostatnia zależność wbrew pozorom nie ogranicza się jedynie do korekcji wzroku. W pewnym momencie na rynku zrobiło się zapotrzebowanie na soczewki kolorowe w wersji plano (0.0D).

Ich przeznaczenie ma charakter wyłącznie kosmetyczny – służą upiększaniu, zmienianiu wyglądu, czy próbie upodobnienia się do kogoś. Szkła kontaktowe kolorowe stały się dodatkiem – jak buty, czy torebka. Oczywiście w takim celu również należy używać ich z rozwagą i według tych samych zasad co wszystkich innych soczewek. Najpopularniejsze i najbardziej korzystne cenowo szkła kolorowe mają miesięczny okres wymiany.

Kolorowe soczewki miesięczne korekcyjne i plano

Dostępne są zarówno w wersji korekcyjnej, jak i plano (0.0D). Pacjenci, którzy zmuszeni są do korekcji wzroku, też mogą przecież chcieć upiększyć swój kolor oczu. Użytkownicy soczewek często zastanawiają się, czy szkła kosmetyczne będą dla nich tak samo bezpieczne jak te zwykłe, korekcyjne. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od producenta kontaktów, ich materiału wykonania, przepuszczalności tlenu. Jeszcze do niedawna na rynku dostępne były jedynie soczewki kolorowe wykonane ze słabo przepuszczającego tlen materiału hydrożelowego. Dziś najlepsi producenci wytwarzają je z nowoczesnych, wysoko tlenoprzepuszczalnych tworzyw – silikonowego hydrożelu. Dla większości pacjentów są one bardziej komfortowe, choć nie należy zapominać, że to bardzo indywidualna kwestia.

Zalety soczewek miesięcznych kolorowych

Największym plusem tego rodzaju szkieł jest możliwość ich wielokrotnego użytku. Oczywiście nie jest przymusem noszenie ich codziennie, lecz w ciągu miesiąca sami decydujemy o tym, jak często będziemy je zakładać. Soczewki miesięczne są o wiele tańsze od jednodniowych – dzienny koszt użytkowania kolorowych szkieł to ok. 2,57 zł (z pielęgnacją – więcej o dodatkowych wydatkach przeczytasz w artykule Ile kosztują soczewki miesięczne?). Natomiast na noszenie kolorowych kontaktów jednodniowych musielibyśmy wydawać dziennie ok. 7,30 zł. Dla osób borykających się z wadą wzroku taki rodzaj szkieł to swoiste 2 w 1 – jednocześnie korygują wzrok i upiększają. Ciekawą opcją jest także stosowanie soczewek podkreślających naturalny kolor oczu bądź powiększających oczy – efekt jest wtedy naturalniejszy.

Dla kogo miesięczne soczewki kontaktowe kolorowe?

To soczewki przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, choć nierzadko zdarza się, że także i mężczyźni chcą zmienić swój kolor oczu. Najczęściej ten rodzaj szkieł kupowany jest przed różnymi imprezami przebieranymi typu Halloween. Ze względu na właściwości nie ustępujące innym soczewkom korekcyjnym szkła kolorowe mogą być używane codziennie, jako podstawowy rodzaj korekcji wzroku. Możemy wtedy cieszyć się zmianą wizerunku przez cały miesiąc od otwarcia blistra. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest pozytywna opinia specjalisty pod kątem noszenia konkretnych soczewek kolorowych. Wszystkie produkty w zależności od producenta różnią się od siebie i może zdarzyć się sytuacja, że pacjentowi przypasuje tylko jeden rodzaj. Warto także zaznaczyć, że soczewki miesięczne kolorowe najczęściej korygują jedynie sferyczne wady wzroku.

Wybór miesięcznych soczewek kolorowych

FreshLook ColorBlends® - kolorowe soczewki hydrożelowe o wysokim uwodnieniu 55%. W ich konstrukcji została użyta technologia barwienia 3 w 1, dzięki czemu kolor szkieł wygląda naturalniej i ciekawiej.

FreshLook® Colors – hydrożelowe soczewki kolorowe przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Dostępne w następujących kolorach:

  • błękitny (blue)

  • szafirowy (sapphire blue)

  • fioletowe (violet)

  • piwne (hazel)

  • mglisto szary (misty gray)

  • zielony (green)

FreshLook® Dimensions – hydrożelowe soczewki kolorowe przeznaczone dla osób o bardzo jasnych tęczówkach. Dostępne w kolorach:

  • lazurowy caribbean (carribean aqua)

  • oceaniczny błękit (pacific blue)

  • morska zieleń (sea green)

Air Optix® Colors – ultra-nowoczesne soczewki kolorowe silikono-hydrożelowe. Dzięki wysokiej przepuszczalności tlenu oraz użyciu najnowszych technologii są niezwykle komfortowe.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą