Filtruj według

Cena
85 85
Producent
więcej... mniej

Soczewki kolorowe “zerówki” miesięczne

Soczewki kontaktowe można nosić z kilku powodów. Ich najbardziej rozpowszechnionym przeznaczeniem jest niewątpliwie korekcja wzroku, jednakże można ich używać także w celach terapeutycznych oraz kosmetycznych. Szkła terapeutyczne pełnią rolę opatrunku rogówkowego, służą także do nasączania lekiem - występują wtedy także w wersji plano (0.0D).

Zaś głównym zadaniem soczewek kosmetycznych jest ingerencja w wygląd ich użytkownika, czyli zmiana wizerunku, upiększenie, uwypuklenie pewnych cech. Są to szkła kolorowe używane na całym świecie zarówno przez osoby z wadą wzroku, jak i bez. Upowszechniła się bowiem produkcja soczewek kolorowych bez korekcji, tzw. zerówek, które służą jedynie celom estetycznym.

Zerówki miesięczne kolorowe

Soczewki kolorowe występują w różnych wariantach - z korekcją, bez korekcji, jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz roczne. Dzielą się także ze względu na materiał ich wykonania - w sklepach znajdziemy szkła hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe. Najbardziej chyba upowszechniły się kontakty kolorowe miesięczne, gdyż ich cena jest najkorzystniejsza, a wybór największy. Nie wszystkie soczewki kolorowe występują w wersji plano, czasem zdarza się również, że zerówki są droższe niż kolorowe szkła korekcyjne. Mimo że nie korygują w żaden sposób wzroku, ich właściwości są takie same jak tych samych szkieł dla osób z wadą. Mało tego, nie różnią się one w znaczny sposób od soczewek w ogóle, nie tylko tych kolorowych korekcyjnych. Zakłada się je i zdejmuje w taki sam sposób, tak samo trzeba je pielęgnować i czyścić, a także przestrzegać tych samych zasad. Mimo że ich moc wynosi 0.00 D to nadal ciało obce, które wkładamy sobie do oka, nie ma znaczenia, że nie ingerują w nasz wzrok.

Zerówki a bezpieczeństwo

Soczewki “zerówki” to częsty temat na wszelkiego rodzaju forach internetowych, tutorialach na youtube, czy dyskusjach na portalach społecznościowych. Dzieje się tak, gdyż najczęstszym powodem poszukiwania i chęci zakupu takich soczewek, jest chęć przebrania się. Dana osoba szuka konkretnego koloru lub wzoru szkieł, który będzie pasował do wizji stworzonego przez siebie bohatera. Mowa tutaj w szczególności o cosplayerach, którzy w najdrobniejszych szczegółach planują swoje widowiskowe przebrania na różnego rodzaju festiwale. Najczęściej mamy tu jednak do czynienia z zupełnym brakiem znajomości tematu i podchodzeniem do soczewek “zerówek” jak do sukienki czy kapelusza. Pyta się innych użytkowników o to, gdzie znaleźć takie i takie soczewki i najważniejszym kryterium zainteresowanego jest ich wygląd. Gdzie pytania o bezpieczeństwo, komfort, producenta, a także parametry soczewek?

Kolorowe zerówki tylko dla rozważnych

Głównym kryterium wyboru każdego rodzaju soczewek, NAWET zerówek, jest ich bezpieczeństwo. Czy chęć upodobnienia się do ulubionego bohatera naprawdę może spowodować, że zamówicie soczewki nieznanego pochodzenia na AliExpress? Na nic zda się tłumaczenie - to tylko kilka godzin, jakoś wytrzymam, byle dotrwać do końca festiwalu. Takie kilka godzin w nieprzepuszczających tlenu soczewkach, słabo uwodnionych, niedopasowanych przez specjalistę, może wyrządzić mnóstwo szkód. Najczęściej zaś kończy się infekcją oczu: zapaleniem spojówek, a w cięższych przypadkach zapaleniem rogówki. Zapewniamy, że po jednym zapaleniu rogówki więcej soczewek nie założycie, żadnych, bo pozostanie uraz i awersja. Aby mieć pewność, że zerówki są w 100% bezpieczne, należy zakupić je w sklepie optycznym. Tak naprawdę jednak przed tym zakupem powinno się udać do specjalisty i sprawdzić, czy jest się w ogóle uprawnionym do noszenia szkieł.

Dla kogo soczewki miesięczne zerówki?

Miesięczne zerówki kolorowe przeznaczone są jedynie dla osób, które pomyślnie przeszły badanie wzroku pod kątem noszenia soczewek kontaktowych. Wiele osób zapewne powie, że wizyta u okulisty lub optometrysty jest bezsensowna, skoro widzą dobrze. Jeśli będą źle się czuć w soczewkach, po prostu je zdejmą i poszukają innych, koniec sprawy. Nie jest to jednak rekomendowany sposób, gdyż przede wszystkim jest bardzo ryzykowny. Nawet kilka godzin w niedopasowanych soczewkach może wyrządzić sporo szkód i podrażnić oko. Jeśli natomiast ktoś kupuje kolorowe szkła na przebranie, zapewne założy je dopiero chwilę przed daną imprezą/wydarzeniem. Soczewki miesięczne nie są tak cienkie jak jednodniowe i są minimalnie wyczuwalne na oku. Trzeba się do nich przyzwyczaić, nauczyć je zakładać, a także czyścić - tego wszystkiego uczy specjalista podczas badania. Zakłada także próbne soczewki i pod jego okiem pierwszy raz możemy je “ponosić” i opowiedzieć o swoich odczuciach. Dowiemy się wtedy, czy to, że czujemy się tak i tak jest w porządku, czy jednak należałoby poszukać innych szkieł, np. zerówek kolorowych jednodniowych.

Wybór soczewek miesięcznych kolorowych plano

FreshLook® Dimensions - hydrożelowe soczewki kolorowe o uwodnieniu wynoszącym 55%. Przeznaczone są w szczególności dla osób o jasnych kolorach tęczówek.

Air Optix® Colors - rewolucyjne, silikonowo-hydrożelowe soczewki kolorowe o wysokiej przepuszczalności tlenu. Posiadają bardzo dobre właściwości i można je stawiać na równi z soczewkami korekcyjnymi.

FreshLook ColorBlends® - hydrożelowe soczewki kolorowe wyposażone w filtr UV. Zmieniają kolor na naturalnie wyglądający odcień za sprawą technologii 3 w 1, czyli wykorzystania w jednej soczewce połączenia aż trzech kolorów.

FreshLook® Colors - kolorowe soczewki wykonane z materiału hydrożelowego. Przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Dostępne w kolorach:

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą