Filtruj według

Cena
25 240
Producent
więcej... mniej

Soczewki kontaktowe miesięczne CooperVision

Firma CooperVision działa na rynku od 1980 roku, dostarczając soczewki kontaktowe pacjentom na całym świecie. Posiada trzy centra badawczo-rozwojowe, a jej produkty są dostępne w ponad 100 krajach. Na polskim rynku kontaktologicznym obecnie można natrafić na 5 rodzin szkieł kontaktowych wyprodukowanych przez CooperVision. Zaliczają się do nich Biofinity, clariti, Biomedics, MyDay oraz Proclear.

Ich zadaniem jest ochrona wzroku każdego pacjenta, z uwzględnieniem standardów komfortu i bezpieczeństwa. Producent stale opracowuje nowe technologie, które następnie wykorzystywane są w tworzeniu innowacyjnych, jeszcze wygodniejszych produktów. Jednymi z najpopularniejszych, pionierskich soczewek kontaktowych produkowanych przez CooperVision, są szkła miesięczne.

Soczewki miesięczne CooperVision

Miesięczne szkła mają w swojej ofercie trzy rodziny soczewek wyprodukowanych przez firmę CooperVision: Biofinity, clariti oraz Proclear. Korygują one krotko- i dalekowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność. Różnią się między sobą materiałem wykonania, właściwościami oraz grupą docelową. I tak oto szkła Biofinity wykonane są z silikonowego hydrożelu, tak samo jak clariti, natomiast Proclear to soczewki hydrożelowe. Te ostatnie są również nieco tańsze niż produkty dwóch pozostałych marek. Pacjentowi trudno jest sugerować się jedynie parametrami oraz właściwościami soczewki - to leży w gestii specjalisty. To on na podstawie wyników badań oraz wywiadu z pacjentem dobiera najodpowiedniejsze szkła kontaktowe dla jego oczu.

Zalety soczewek miesięcznych CooperVision

Tak naprawdę jeśli ktoś by się uparł, żeby nosić soczewki miesięczne wyprodukowane akurat przez CooperVision, zdaje się to być możliwe. W obrębie każdej z trzech marek oferujących szkła miesięczne znajduje się szeroki wachlarz produktów. Kontakty korygują astygmatyzm, krótko- i dalekowzroczność oraz prezbiopię, a marka Biofinity dodatkowo udostępnia produkty o poszerzonych parametrach. Rodzina Proclear to soczewki dla pacjentów, którzy najbardziej uskarżają się na dyskomfort podczas noszenia szkieł. Wykonane są z hydrożelu, posiadają wysoki stopień uwodnienia i zapewniają pacjentowi wygodę przez cały dzień. Firma CooperVision nie eliminuje żadnej grupy pacjentów, lecz tworzy swoje produkty w oparciu o ich oczekiwania i potrzeby. W jej ofercie znajdziemy zarówno ultranowoczesne soczewki kontaktowe, jak i te nieco starszej generacji, ale posiadające stałą grupę użytkowników.

Dla kogo soczewki miesięczne CooperVision?

Szkła przeznaczone są do użytku przez krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków oraz prezbiopów. Miesięczny okres wymiany jest najbardziej odpowiedni dla stałych użytkowników soczewek, którzy potrzebują korekcji codziennie, a nie przepadają za okularami. Jest to najbardziej zrównoważony pod względem kosztów i higieny rodzaj kontaktów – szkła są bezpieczne, a zarazem tanie. W obrębie artykułów firmy CooperVision również znajdziemy zarówno tańsze soczewki, jak i droższe, bardziej nowoczesne i innowacyjne. Do tych drugich zaliczają się np. szkła miesięczne Biofinity. Nadają się one do użytku w trybie dziennym oraz ciągłym – do 29 nocy i 30 dni noszenia. Cechują się bardzo wysoką transmisją tlenu, przez co dedykowane są w szczególności osobom pracującym do późna, nierzadko przed ekranami.

Wybór soczewek miesięcznych CooperVision

Biofinity:

Biofinity – soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone do użytku w trybie dziennym lub całodobowym do 30 dni i 29 nocy;

Biofinity® Toric – soczewki korygujące astygmatyzm, wykonane z silikonowego hydrożelu, przeznaczone do użytku w trybie dziennym lub całodobowym;

Biofinity® XR – soczewki silikonowo-hydrożelowe sferyczne o powiększonym zakresie parametrów: -20.00D - +15.00D;

Biofinity® Multifocal – silikonowo-hydrożelowe soczewki korygujące starczowzroczność, wykonane z wykorzystaniem technologii Aquaform;

clariti:

Clariti® Elite – soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla krótko- i dalekowidzów, wyposażone w filtr UV;

Clariti® Toric – soczewki toryczne wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, wysoko tlenoprzepuszczalne oraz uwodnione;

Clariti® Toric XR – soczewki silikonowo-hydrożelowe korygujące astygmatyzm; posiadają poszerzony zakres parametrów;

Clariti® Multifocal – soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla osób zmagających się ze starczowzrocznością. Używane wyłącznie w trybie dziennym.

Proclear:

Proclear – hydrożelowe soczewki korygujące krótko- i dalekowzroczność, charakteryzujące się stopniem uwodnienia wynoszącym aż 96%;

Proclear Multifocal XR – soczewki miesięczne wykonane z hydrożelu, korygujące starczowzroczność. Posiadają poszerzony zakres parametrów.

Proclear Multifocal – hydrożelowe soczewki przeznaczone do korekcji starczowzroczności. Charakteryzują się wysokim stopniem uwodnienia oraz wysokim komfortem użytkowania.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą