Filtruj według

Cena
25 199
Producent
więcej... mniej

Soczewki progresywne miesięczne

Przychodzi moment, zwykle po 40 roku życia, kiedy wzrok naturalnie zaczyna się pogarszać. Można wtedy zaobserwować trudności w widzeniu z bliży (czasem również i z dali). Wynika to z faktu, iż soczewka wraz z wiekiem traci swoją elastyczność i trwa to mniej więcej do ukończenia 60 roku życia. Proces ten ogranicza zdolność przystosowania się oczu do wyraźnego widzenia z różnych odległości. Czy da się temu jakoś zapobiec? Niestety nie, prezbiopia dotyczy w 100% wszystkich osób i jedyną metodą radzenia sobie z tym schorzeniem, jest korekcja wzroku. Najpowszechniejszą metodą są okulary tzw. „do czytania”, lecz coraz powszechniejsze stają się soczewki kontaktowe multifokalne (progresywne).

Soczewki kontaktowe progresywne miesięczne

Dlaczego najlepiej w przypadku prezbiopii wybrać soczewki o miesięcznym trybie wymiany? Jest to najbardziej korzystna finansowo opcja, a jednocześnie całkowicie bezpieczna oraz higieniczna. Jako że szkła służą do wielokrotnego użytku, należy je odpowiednio pielęgnować, czyszcząc i przechowując w specjalnym płynie. Bardzo istotną kwestią jest fakt, iż planowany okres noszenia soczewek - miesiąc - zaczynamy odliczać od otwarcia blistra. Niezależnie od częstotliwości noszenia szkieł po 30 dniach musimy je wyrzucić. Wynika to z właściwości materiału, z którego wykonane są soczewki kontaktowe. Po upływie czasu, do którego są przystosowane, nie nadają się do użycia.

Zalety soczewek progresywnych miesięcznych

Największą zaletą tej metody korekcji wzroku jest możliwość widzenia z bliży i dali bez konieczności zakładania i zdejmowania okularów. Soczewki zapewniają płynne przejścia pomiędzy widzeniem z różnych odległości. Jest to bardzo przydatne w codziennym życiu, gdyż podczas wizyty w sklepie nie trzeba zakładać okularów, żeby sprawdzić cenę bądź etykietę danego produktu. Mało tego, szkła kontaktowe są wykonane z takich materiałów i mają takie właściwości, aby służyły osobom powyżej 40 roku życia. Tacy pacjenci często dopiero po raz pierwszy w życiu spotykają się z soczewkami (jeśli nigdy nie cierpieli na żadną wadę wzroku). Szkła multifokalne są komfortowe, łatwe w użyciu, a także bezpieczne w 100%.

Dla kogo soczewki miesięczne multifokalne?

Ten rodzaj szkieł przeznaczony jest jedynie dla osób powyżej 40 roku życia, dotkniętych starczowzrocznością. Posłuży osobom, które mają dosyć zakładania i zdejmowania okularów do czytania i potrzebują nieco wygody. Zapewnia jednoczesne wyraźne widzenie z bliży oraz dali, umożliwiając płynne przejścia między odległościami. Zapewne duża część osób w średnim wieku, która nie miała styczności z soczewkami, będzie się nieco obawiała tego rodzaju korekcji. Całkowicie niepotrzebnie, gdyż producenci tworząc szkła multifokalne, doskonale zdawali sobie sprawę, dla kogo będą one przeznaczone. Z tej przyczyny w ofertach różnych marek znajdziemy soczewki wykonane z wysoko tlenoprzepuszczalnych materiałów, doskonale uwodnione. Znajdą się także ultra-wygodne szkła całodobowe, które można nosić przed cały miesiąc, bez zdejmowania.

Wybór soczewek miesięcznych progresywnych

Biofinity Multifocalsilikonowo-hydrożelowe soczewki multifokalne przeznaczone do użytku w trybie dziennym bądź całodobowym do 29 nocy i 30 dni.

PureVision2 For Presbyopiasilikonowo-hydrożelowe szkła miesięczne przeznaczone do użytku w trybie dziennym oraz całodobowym. Charakteryzują się wysoką tlenoprzepuszczalnością.

Clariti Multifocal miesięczne szkła silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla osób dotkniętych starczowzrocznością. Służą do użytku w trybie dziennym.

Proclear Multifocal XRhydrożelowe, wysoko uwodnione soczewki przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Korygują wadę wzroku od -20.00 D do +20.00 D, addycja nawet do +4.00 D.

Air Optix Multifocalsilikonowo-hydrożelowe soczewki cechujące się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz uwodnieniem. Niezwykle komfortowe, niewyczuwalne na oku nawet pod koniec dnia.

Proclear Multifocalhydrożelowe soczewki o szerokim zakresie parametrów, włącznie z siedmioma wartościami addycji. Doskonale się sprawdzają wśród pacjentów borykających się z problemem suchości oczu.

Frequency 55 Asphericmiękkie, hydrożelowe soczewki przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Nadają się również dla osób z niewielkim astygmatyzmem.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą