Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
13 42
Producent
więcej... mniej

Krople do oczu nawilżają, leczą stany zapalne i schorzenia, a także łagodzą podrażnienia. Krople nawilżające bez recepty to często stały atrybut osób noszących soczewki kontaktowe.


W sklepie internetowym Soczewki365 dostępnych jest wiele rodzajów kropli do oczu od najlepszych producentów. Warto się zaopatrzyć w taki specyfik, jeśli towarzyszy nam suchość i zmęczenie oczu. Pamiętajmy jednak, że jeśli problem się nasila, lepiej udać się do specjalisty. Stosowanie kropli może bowiem opóźniać prawidłowe leczenie.

Krople do oczu "sztuczne łzy"

Tzw. sztuczne łzy to dość bezpieczne preparaty składające się głównie z wody i środków zatrzymujących ją na powierzchni oka. Jednak w zależności od składu produktu, różny jest czas działania kropli do oczu oraz poziom nawilżenia. Najlepsze preparaty zawierają kwas poliakrylowy lub hialuronowy. Większość preparatów ma postać kropli, rzadziej żelu. Jeśli nasze oczy mają skłonność do wysychania, potrzebujemy substancji o dużej lepkości, by mogła utrzymywać się na powierzchni oka. Takie właściwości ma żel, jednak podczas jego stosowania przez krótką chwilę możemy mieć zaburzoną ostrość widzenia.

Dla kogo krople do oczu?

Nawilżające krople do oczu powstały przede wszystkim z myślą o osobach, które często skarżą się na zaczerwienione i piekące oczy. Najpierw jednak warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jesteśmy użytkownikami soczewek, a specjalista stwierdzi zespół suchego oka, będziemy musieć używać kropli regularnie. Zespół suchego oka to schorzenie polegające na produkowaniu zbyt małej ilości lub łez o nieprawidłowym składzie. Jest dość powszechną dolegliwością, stąd wysoka dostępność wszelkich kropli nawilżających do oczu. Niestety zespołu suchego oka nie da się wyleczyć i objawy będą utrzymywać się do końca życia.

Jak zakraplać oczy?

Używając kropli do oczu, należy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy przestrzegać terminu ich ważności  oraz prawidłowej techniki zakraplania oczu. Jeśli nosimy soczewki kontaktowe, pamiętajmy, że krople mogą uszkodzić materiał naszych szkieł. Przed użyciem sztucznych łez trzeba dokładnie sprawdzić ich skład oraz zapoznać się z ulotką. Jeśli w preparacie występuje chlorek benzalkoniowy (BAC), istnieje poważne ryzyko odbarwienia naszych soczewek. Pamiętajmy o takich zasadach jak: niedotykanie zakraplaczem oka, używanie jednej butelki kropli przez jedną osobę oraz zakrapianie odpowiednią ilością płynu.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą