Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najbardziej przydatne akcesoria do soczewek kontaktowych

Kategoria: soczewki kontaktowe

Niektóre są niezbędne, a inne opcjonalne. Ale z całą pewnością jedne i drugie zostały stworzone po to, aby zapewnić nam bezpieczeństwo i wygodę. Mowa o akcesoriach dla osób noszących soczewki kontaktowe. Które z nich warto mieć?

Jakie są akcesoria do soczewek?

Doświadczeni użytkownicy szkieł kontaktowych zdają sobie sprawę, że zakup opakowania soczewek to nie wszystko. Potrzebne są także dodatki, które umożliwią ich bezpieczne i wygodne używanie, a do tego w wielu sytuacjach mogą nam ułatwić życie. Akcesoriów jest wiele. W przypadku osób noszących soczewki wielokrotnego użytku (dwutygodniowe, miesięczne itd.) oprócz płynu do czyszczenia niezbędny będzie także pojemniczek do przechowywania. Poza tym przydatne mogą okazać się lusterka, przyssawki czy zestawy podróżne.

Pojemniczek to podstawa

Pojemniczek do szkieł kontaktowych to bardzo ważny przedmiot, w którym przechowujemy nasze soczewki w nocy, aby następnego dnia były czyste i gotowe do założenia. Czasami nie myślimy o zakupie pojemnika, ponieważ najczęściej jest on sprzedawany w komplecie z płynem. Warto jednak pamiętać, że dla większej higieny jego także należy wymieniać, i to nie tylko wtedy, gdy skończy nam się płyn (najlepiej co miesiąc, a na pewno nie rzadziej niż co 3 miesiące). Pojemniczek może być też fajnym gadżetem cieszącym nasze oczy - oprócz zwyczajnych pudełeczek możemy wybrać różnokolorowe lub takie w kształcie zwierzątek. Pojemniczek (podobnie jak płyn) nie będzie nam potrzebny wyłącznie, jeśli nosimy soczewki jednodniowe.

Akcesoria do zabrania w podróż

O bezpieczeństwo oczu trzeba dbać zawsze i wszędzie. Dlatego nawet gdy jesteśmy w podróży, zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych oraz ich czyszczenie powinno przebiegać z zachowaniem dokładnie takich samych zasad higieny, jak w domowym zaciszu. Nie w każdych warunkach jest to łatwe, dlatego z pomocą przychodzą specjalne akcesoria podróżne, dostępne chociażby w naszym sklepie. Przykładowo wybierając zestaw podróżny z motylkiem lub w kształcie piłki, dostaniemy pojemniczek na soczewki, mini buteleczkę na płyn i plastikową pęsetę zapakowane w praktyczne pudełeczko z lusterkiem w środku. Wybierając się w podróż, często wystarczy zwykła kosmetyczka, do której spakujemy mały płyn do soczewek, pojemniczek i lusterko. Osoby z suchością oczu powinny także pamiętać o zabraniu kropli nawilżających.

Przyssawka do soczewek

Przyssawka to sprytny i pomocny gadżet, ale chyba nie wszyscy użytkownicy szkieł kontaktowych zdają sobie sprawę z jego istnienia. Oczywiście nie jest to przedmiot niezbędny, ale potrafi znacznie usprawnić zakładanie i zdejmowanie szkieł, szczególnie na początku naszej przygody z tą metodą korekcji wzroku lub kiedy odczuwamy pewien dyskomfort, robiąc to palcami. Jak prawidłowo używać takiej przyssawki? To nic trudnego. Wystarczy chwycić ją za trzonek, a końcówką przypominającą niewielki dysk przyssać soczewkę i umieścić na oku (lub ściągnąć z oka, jeśli używamy jej do zdejmowania szkieł). Warto dodać, że koszt takiej przyssawki to zaledwie kilka złotych, a dostępna jest w wersji zarówno dla soczewek miękkich, jak i twardych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych