Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze soczewki progresywne - Ranking soczewek kontaktowych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób z prezbiopią, które z różnych przyczyn nie chcą nosić okularów. Przystosowane do ich potrzeb soczewki multifokalne (progresywne) pozwalają na wyraźne widzenie z każdej odległości. Poniżej przedstawiamy ranking soczewek progresywnych według sprzedaży w naszym sklepie.

Ranking soczewek progresywnych


Co to są soczewki multifokalne?

Prezbiopia (inaczej starczowzroczność) to wada wzroku związana z pojawiającymi się wraz z wiekiem zaburzeniami akomodacji. Oznacza to, że oko ze względu na utratę elastyczności soczewki zaczyna mieć trudności z przystosowaniem się do odległości oglądanego przedmiotu. Na skutek tego, przedmioty znajdujące się w pobliżu widzimy niewyraźnie. Prezbiopia pojawia się najczęściej po 40. roku życia. Do jej korekcji wykorzystuje się soczewki multifokalne (podobnie jak okulary, zwane progresywnymi). Są to szkła wieloogniskowe, które dzięki różnemu rozłożeniu mocy umożliwiają ostre widzenie z każdych odległości – zarówno bliskich, jak i dalekich.

Jakie są rodzaje soczewek na prezbiopię?

Soczewki multifokalne mogą różnić się od siebie pod kilkoma względami. Jednym z nich jest częstotliwość wymiany. W przypadku szkieł progresywnych na rynku dostępne są jednodniowe (najbardziej higieniczne, ponieważ codziennie zakłada się nową parę) oraz miesięczne (bardziej opłacalne, ale wymagają codziennej pielęgnacji). Soczewki mogą różnić się także materiałem. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych szkieł sferycznych można spotkać hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Pierwsze z nich są miękkie i delikatne, nadają się do noszenia przez osoby o suchych i wrażliwych oczach. Drugie są nieco sztywniejsze, ale za to przepuszczają nawet kilkakrotnie większą ilość tlenu.

Ranking soczewek progresywnych

Soczewki na prezbiopię są świetną alternatywą dla okularów. Oferują je najwięksi producenci soczewek kontaktowych na świecie. Ich popularność w naszym sklepie w ciągu kilku ostatnich miesięcy wygląda następująco: 

1. miejsce: Air Optix Aqua Multifocal

Air Optix Aqua Multifocal

Najchętniej wybierane szkła progresywne przez naszych klientów. Są to soczewki miesięczne z materiału silikonowo-hydrożelowego o wysokim wskaźniku przepuszczalności tlenu. Dodatkowo system nawilżający AQUA zapewnia pełen komfort noszenia.

2. miejsce: 1-Day ACUVUE Moist Multifocal 

1-Day ACUVUE Moist Multifocal Jedyne soczewki marki ACUVUE dla osób z prezbiopią. Są to szkła o jednodniowym trybie wymiany, wyprodukowane z materiału hydrożelowego. Dzięki technologii LACREON i zawartości wody 58% potrafią utrzymać nawilżenie przez cały dzień.

3. miejsce: Proclear Multifocal

Proclear Multifocal

Wysokiej jakości soczewki silikonowo-hydrożelowe firmy CooperVision. Technologia PC sprawia, że soczewki mają zdolność zatrzymywania cząsteczek wody, co zapewni maksymalny komfort nawet osobom o suchych oczach. Tryb wymiany wynosi 30 dni.

4. miejsce: PureVision 2 for Presbyopia

PureVision 2 for Presbyopia

Soczewki miesięczne firmy Bausch&Lomb o niezwykle cienkiej konstrukcji, która umożliwia wygodne noszenie. Wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, który charakteryzuje się wysoką tlenoprzepuszczalnością, zapewniającą zdrowy wygląd oczu.

5. miejsce: Dailies AquaComfort Plus Multifocal

Dailies AquaComfort Plus Multifocal

Jednodniowe soczewki hydrożelowe wyprodukowane przez firmę Alcon. Zapewniają wyjątkowy komfort ze względu na bardzo wysoką zawartość wody (69%) oraz obecność specjalnych składników nawilżających, uwalnianych podczas mrugania.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych