Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze soczewki na astygmatyzm - Ranking soczewek kontaktowych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Osoby cierpiące na astygmatyzm z powodzeniem mogą nosić soczewki kontaktowe. Jednak dla takich pacjentów opracowano specjalny rodzaj szkieł – tzw. soczewki toryczne. Poniżej przedstawiamy ranking soczewek na astygmatyzm, które najchętniej wybierają klienci naszego sklepu.

Ranking soczewek na astygmatyzm

Co to są soczewki toryczne?

Astygmatyzm jest dość często występującą wadą wzroku, której powodem może być niewłaściwa krzywizna rogówki lub soczewki. Z tego powodu wpadające do oka promienie świetlne załamują się nieprawidłowo – zamiast w jednym, skupiają się w dwóch różnych punktach poza siatkówką, powodując widzenie zamazanego obrazu. Do korekcji tej wady wykorzystuje się soczewki toryczne o nieco innej budowie niż standardowe szkła. Soczewki dla astygmatyków charakteryzują się różnymi mocami w przekroju pionowym i poziomym, co pozwala na prawidłowe załamywanie światła i wyraźne widzenie.

Jakie są rodzaje soczewek na astygmatyzm?

Producenci oferują kilka rodzajów szkieł torycznych. Osoby z astygmatyzmem mogą wybrać soczewki np. pod kątem odpowiadającej im częstotliwości wymiany. Wyróżniamy tutaj soczewki jednodniowedwutygodniowe lub miesięczne. Można też spotkać (choć coraz rzadziej) soczewki toryczne o dłuższym trybie noszenia, nawet do 1 roku. Kupując szkła kontaktowe należy też zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wyprodukowane. Soczewki hydrożelowe są dobrze uwodnione i miękkie, dlatego mogą je nosić osoby o wrażliwych oczach. Natomiast silikonowo-hydrożelowe pozwalają na przepuszczanie do oka większej ilości tlenu.

Ranking soczewek torycznych

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór soczewek na astygmatyzm od najlepszych światowych producentów, takich jak Johnson & Johnson, Alcon, CooperVision i Bausch&Lomb. Do poniższego zestawienia wybraliśmy 4 produkty, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów.

1. miejsce: ACUVUE Oasys for Astigmatism

ACUVUE Oasys for Astigmatism

Zdecydowany lider naszego rankingu. Są to soczewki silikonowo-hydrożelowe z technologią HYDRACLEAR, zapewniającą odpowiednie nawilżenie i komfort oczu. Ponadto zawierają filtr blokujący znaczną część promieniowania UVA i UVB. Częstotliwość wymiany wynosi 14 dni.

2. miejsce: Biofinity Toric

Biofinity Toric

Wyjątkowe silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne, które można nosić całodobowo nawet przez 30 dni. Nie ulegają przesuszaniu, a więc świetnie sprawdzą się w przypadku osób pracujących do późnych godzin nocnych, a także przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych lub zadymionych.

3. miejsce: Air Optix for Astigmatism

Air Optix for Astigmatism

Silikonowo-hydrożelowe soczewki o wysokiej przepuszczalności tlenu, zapewniające wyjątkowy komfort. Podczas użytkowania w trybie dziennym częstotliwość wymiany wynosi miesiąc, jednak można je również nosić w trybie przedłużonym do 6 dni i nocy bez zdejmowania.

4. miejsce: 1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism

1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism

Najchętniej wybierany produkt spośród jednodniowych soczewek torycznych. Soczewki wyprodukowano z materiału hydrożelowego o wysokiej zawartości wody (58%). Dzięki technologii LACREON ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka, a oczy będą stale nawilżone.

Na dalszych miejscach naszego rankingu znalazły się takie soczewki, jak jednodniowe Dailies AquaComfort Plus Toric oraz miesięczne SofLens 66 Toric i PureVision 2 for Astigmatism.

Polecamy również szkła Miru 1month for Astigmatism, które są dostępne “od ręki” w naszym sklepie. Są to soczewki silikonowo-hydrożelowe, które wyróżnia wysoki wskaźnik transmisji tlenu (161 Dk/t) oraz zawartość wody na poziomie 40%.

Warto jednak pamiętać, że popularność nie może być głównym kryterium wyboru soczewek. Aby dobrać szkła, które będą najlepiej przystosowane do naszych oczu, należy udać się po poradę do okulisty bądź optometrysty.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych