Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kontaktowe bez zdejmowania na noc - przegląd

Kategoria: soczewki kontaktowe

Jakie rozróżniamy tryby noszenia szkieł kontaktowych i czym muszą się wyróżniać soczewki do noszenia całodobowego? Sprawdź nasz przegląd soczewek niewymagających zdejmowania przed snem.


Czy można zasnąć w soczewkach?

Zasypianie w soczewkach jest odradzane przez specjalistów. Rezultatem takiego zachowania może być m.in. dyskomfort, suchość i zaczerwienienie oczu oraz nadmierne łzawienie. W niektórych przypadkach spanie w soczewkach prowadzi jednak do dużo poważniejszych problemów, chociażby groźnych infekcji wywołanych przez bakterie lub inne mikroorganizmy. Dlatego właśnie należy unikać zasypiania w soczewkach (nawet krótkich drzemek w ciągu dnia). Jeśli jednak nam się to zdarzy, należy jak najszybciej zdjąć soczewki, wyczyścić je i umieścić w pojemniczku z płynem (jednodniowe po prostu wyrzucić). Warto też zrobić sobie kilka dni przerwy od soczewek, a przy odczuwaniu suchości skorzystać z nawilżających kropli do oczu. Ewentualne niepokojące objawy należy zgłosić okuliście.


Jakich soczewek nie trzeba zdejmować na noc?

Większość dostępnych na rynku soczewek kontaktowych nie nadaje się do noszenia dzień i noc. Niektóre jednak dopuszczają taką możliwość, dlatego należy wcześniej zapoznać się z informacjami na temat trybu noszenia danego produktu. Używanie soczewek bez zdejmowania na noc musi być też poprzedzone konsultacją ze specjalistą, ponieważ decyzja zależy też od zdrowia i kondycji naszych oczu.

Tryb noszenia szkieł kontaktowych może być:

  • dzienny - soczewki można nosić tylko w ciągu dnia, a więc przed snem wymagają zdjęcia i wyczyszczenia lub wyrzucenia (w zależności od rodzaju)
  • ciągły - soczewki można nosić całodobowo, a więc bez konieczności zdejmowania na noc nawet przez cały okres użytkowania
  • przedłużony - soczewki można nosić całodobowo, ale przez krótszy okres niż w trybie dziennym (czas ten jest ściśle określony przez producenta).


Soczewki bez zdejmowania na noc - przykłady

Poniżej przedstawiamy soczewki kontaktowe z możliwością noszenia całą dobę z podziałem na tryb noszenia. Wszystkie z nich znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego.

Soczewki do noszenia w trybie ciągłym

  • Air Optix Night&Day Aqua - soczewki zaprojektowane specjalnie z myślą o noszeniu całodobowym, co zresztą sugeruje ich nazwa. Nie trzeba ich zdejmować nawet przez cały miesiąc, co jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału Lotrafilcon A o przepuszczalności tlenu aż 175 Dk/t.

Soczewki do noszenia w trybie dziennym lub ciągłym

Soczewki do noszenia w trybie dziennym lub przedłużonym

Dobra rada: pomimo wszystkich zapewnień producentów na temat możliwości noszenia soczewek bez zdejmowania nawet przez cały miesiąc, warto raz na jakiś czas zdjąć soczewki, wyczyścić je i umieścić na noc w pojemniczku z płynem. W ten sposób nasze oczy trochę odpoczną oraz zapewnimy sobie wyższy poziom higieny.Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych