Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kontaktowe do gry w tenisa - jakie wybrać?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Tenis ziemny to sport praktycznie dla każdego, nawet osoby z wadą wzroku. Dzięki nowoczesnym soczewkom można cieszyć się jednocześnie wyraźnym widzeniem i swobodą podczas gry. Jakie szkła kontaktowe polecane są tenisistom?


Dlaczego warto grać w tenisa?

Ostatnie sukcesy Igi Świątek i Huberta Hurkacza spowodowały wzrost popularności tenisa ziemnego w Polsce. W rozpoczynającym się sezonie spodziewane jest rekordowe zainteresowanie wynajmem kortów i zapisami do szkółek tenisowych. I jest to bardzo dobra wiadomość! Regularna gra w tenisa przynosi bowiem wiele korzyści: zwiększa wydolność organizmu, spala tkankę tłuszczową, poprawia odporność, zmniejsza poziom stresu, poprawia nastrój, a do tego uczy taktycznego myślenia. Jest to dyscyplina sportu polecana każdemu i to bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.


Soczewki kontaktowe dla tenisistów

Jak się okazuje, nawet duża wada wzroku nie musi być przeszkodą w rozpoczęciu przygody z tenisem. A to wszystko dzięki soczewkom kontaktowym, które są bardzo wygodną metodą korekcji i zapewniają dużo większą swobodę niż okulary. Doskonale sprawdzą się w sportach wymagających szybkich manewrów, takich jak właśnie tenis. Soczewki będą stabilnie leżeć na oku nawet przy wykonywaniu gwałtownych ruchów np. podczas serwisu czy szybkiego zamachu z forhendu lub bekhendu. Nie musimy się zatem obawiać o ich zgubienie lub zniszczenie podczas gry. Oprócz tego soczewki zapewniają szersze pole widzenia (nieograniczone ramkami w przeciwieństwie do okularów), co pozwala na pełniejszą ocenę sytuacji na korcie. Z kolei odpowiednia ostrość wzroku uzyskana dzięki soczewkom pozwala lepiej dostrzec poruszającą się z dużymi prędkościami piłkę i zareagować w krótszym czasie. Warto dodać, że szkła kontaktowe polecane są także do innych sportów rakietowych, takich jak squash, padel, badminton czy tenis stołowy.


Znani tenisiści z wadą wzroku

O zaletach noszenia soczewek kontaktowych przekonują się też zawodowi tenisiści. Soczewki od wielu lat nosi lider rankingu ATP i wielokrotny mistrz wielkoszlemowy Novak Djoković, co jest chyba wystarczającą rekomendacją dla niezdecydowanych. Do noszenia szkieł kontaktowych przyznała się również amerykańska tenisistka Madison Keys, która została nawet ambasadorką marki ACUVUE. Historia tenisa zna też innych zawodników, którzy osiągali ogromne sukcesy pomimo wady wzroku. Należy do nich chociażby słynna Martina Navrátilová, która od pewnego momentu w karierze wychodziła na kort w okularach korekcyjnych. Jednak gdyby w latach 80. soczewki były tak wygodne i zaawansowane technologicznie jak dziś, zapewne i ona wybrałaby “kontakty”.


Jakie soczewki do gry w tenisa?

Dobór soczewek kontaktowych jest kwestią indywidualną. Dlatego przed rozpoczęciem korzystania z tej metody korekcji należy udać się do okulisty lub optometrysty na badanie wzroku. Jeśli specjalista nie stwierdzi przeciwwskazań, dopasuje soczewki odpowiadające naszym potrzebom. Do tenisa, jak i do wielu innych sportów szczególnie polecane są soczewki jednodniowe, które można nosić okazjonalnie np. na czas treningu zamiast okularów. Ponadto są najłatwiejsze w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają czyszczenia (po zdjęciu lub wypadnięciu np. na skutek uderzenia należy je po prostu wyrzucić). Jednak nie ma też wyraźnych przeszkód, aby używać soczewek wielokrotnego użytku (np. dwutygodniowych czy miesięcznych). Trzeba też pamiętać, że w tenisa najczęściej gramy na świeżym powietrzu. Dlatego warto wybrać takie soczewki, które zawierają filtr UV wspomagający ochronę oczu przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych