Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Soczewki kontaktowe na wakacjach - o czym pamiętać?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Jeśli jesteśmy użytkownikami soczewek kontaktowych i planujemy wyjazd na upragniony urlop, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podpowiadamy, jak przygotować się na wakacje, aby zapewnić sobie skuteczną korekcję wzroku oraz bezpieczeństwo i komfort naszych oczu. 


Kup soczewki odpowiednio wcześniej

Pierwsza bardzo ważna rada - upewnij się, czy soczewki i akcesoria, które posiadasz, wystarczą na cały wyjazd i nie zabraknie ich, gdy będziesz poza domem. Pamiętaj, że zakup soczewek na wakacjach może stanowić problem, szczególnie gdy przebywamy w niewielkich, typowo turystycznych miejscowościach. Jeśli już znajdziemy w pobliżu salon optyczny, nie mamy pewności, czy dostaniemy tam nasze soczewki lub czy dostępna będzie moc, której potrzebujemy. 

Dlatego warto zamówić soczewki przed wyjazdem (np. przez Internet) i oszczędzić sobie stresowych sytuacji - w końcu wakacje powinny być czasem relaksu, bez zbędnych zmartwień. Pamiętaj jednak, żeby nie odkładać tego na ostatnią chwilę przed urlopem! Warto zrobić to odpowiednio wcześniej, aby nie martwić się, czy paczka dotrze na czas. Większość soczewek sferycznych dostępnych jest “od ręki”, jednak jeśli potrzebujesz soczewek torycznych lub multifokalnych, czas realizacji zamówienia może się nieco wydłużyć (często są to produkty na specjalne zamówienie klienta).

W przypadku soczewek wielorazowego użytku należy pamiętać o zapasie płynu pielęgnacyjnego oraz pojemniczku. Warto także kupić zestaw podróżny z pojemnikiem i lusterkiem, który pomoże zaaplikować soczewki i bezpiecznie je przechowywać. W czasie suchych i upalnych dni oraz podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, niezastąpione będą nawilżające krople do oczu. Wszystkie te produkty kupicie w naszym sklepie internetowym.


Zaplanuj podróż

Kolejna rada - weź pod uwagę czas trwania podróży. Jeśli będzie ona krótka, bez obaw możesz mieć założone soczewki. Jeżeli natomiast potrwa wiele godzin i istnieje możliwość, że zaśniemy, powinniśmy zrezygnować na ten czas z soczewek. Specjaliści odradzają drzemki w szkłach kontaktowych, ponieważ może to doprowadzić do zaczerwienienia, niedotlenienia i wysuszenia oczu, a w niektórych przypadkach nawet do infekcji. Wyjątkiem są soczewki całodobowe, w których można pozwolić sobie na sen.

Najlepszym wyjściem podczas podróży są soczewki jednodniowe. Przed zaśnięciem możemy je zdjąć i wyrzucić, a po przebudzeniu założyć świeżą parę. Zdjęcie soczewek wielorazowego użytku (np. dwutygodniowych i miesięcznych) wiązałoby się z koniecznością ich dezynfekcji w płynie wielofunkcyjnym i umieszczenia ich na jakiś czas w specjalnym pojemniczku. W trakcie podróży, kiedy znajdujemy się w samochodzie, pociągu lub w kabinie samolotu, byłoby to jednak niezbyt wygodne, a do tego mało higieniczne.


Zadbaj o ochronę przed słońcem

Planujesz spędzać dużo czasu leżąc na plaży lub jeżdżąc na rowerze? Jeśli tak, trzeba zastanowić się nad odpowiednią ochroną oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym. Oprócz dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV400, ochronę pomogą zapewnić także niektóre soczewki kontaktowe wzbogacone o filtr UV. Do grupy tej należą m.in. wszystkie produkty Acuvue, soczewki evO2fit, evO2lution one dayMyDay oraz niektóre szkła marki Clariti. Pamiętaj jednak, że soczewka nie przykrywa całego oka, a więc nie daje stuprocentowej ochrony. Dlatego nie należy rezygnować z okularów przeciwsłonecznych na rzecz soczewek - potraktuj je raczej jako dodatkowe wspomaganie


Unikaj pływania w soczewkach

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Bieganie, jazda na rowerze, siatkówka plażowa, wspinaczka górska - to tylko niektóre z wakacyjnych dyscyplin, do których świetnie nadają się soczewki. Wielu z nas zamierza spędzić wakacje nad wodą, więc pojawia się pytanie: czy w soczewkach można również pływać? Niestety specjaliści odradzają to ze względu na obecność w wodzie niebezpiecznych drobnoustrojów (zarówno w morzu, jeziorze, jak i na basenie). Używając szkieł kontaktowych podczas wodnego szaleństwa, narażamy się na infekcję oczu. Niektórzy jednak decydują się na pływanie w soczewkach na własną odpowiedzialność. Należy jednak robić to wyłącznie w okularkach pływackich oraz w soczewkach jednodniowych, które po wyjściu z wody natychmiast zdejmiemy i wyrzucimy.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych