Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

 

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

 

Szkła kontaktowe gwarantują o wiele wyższą swobodę niż okulary. Nie parują w czasie deszczu, zapewniają doskonałe pole widzenia, skutecznie korygują wady wzroku i pozwalają na naturalny wygląd. Bez problemu można ich używać podczas uprawiania sportu czy w podróży. Wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania ze względu na wyższą cenę. Ile, tak naprawdę, kosztują soczewki kontaktowe?

Z tego poradnika dowiesz się:

• Od czego zależy koszt soczewek?

• Jaki jest koszt soczewek sferycznych?

• Ile trzeba zapłacić za soczewki toryczne?

• Ile kosztują soczewki progresywne?

• Jakie są koszty eksploatacji soczewek?

Ile kosztują soczewki kontaktowe?
 

 

Od czego zależy koszt soczewek?

 

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, muszą wpisać je w stały budżet. Gdy zastąpimy nimi okulary na stałe, należy uwzględnić koszty zakupu szkieł oraz akcesoriów do ich pielęgnacji i przechowywania (płyny do dezynfekcji, pojemniki itp.).

Warto wiedzieć, że koszt soczewek kontaktowych jest uzależniony od ich rodzaju. Klasyczne soczewki sferyczne, które pozwalają korygować krótkowzroczność i dalekowzroczność, są tańsze. Osoby cierpiące na astygmatyzm lub starowzroczność, muszą przygotować się na większy wydatek, ponieważ szkła toryczne i multifokalne (progresywne) są dużo droższe, co wynika z ich skomplikowanej budowy.

Podczas wyliczania przybliżonych kosztów, warto wziąć pod uwagę również typ soczewek – najwięcej wydamy, gdy zdecydujemy się na szkła jednodniowe. Soczewki miesięczne, kwartalne i roczne są o wiele bardziej ekonomiczne, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Ceny soczewek uzależnione są również od producenta. Soczewki znanych marek są droższe od tych wyprodukowanych przez mniejsze firmy. Nie zawsze jednak wpływa to na jakość produktu, dlatego należy doradzić się optometrysty, które marki będą najlepsze w naszym przypadku.

 

Jaki jest koszt noszenia soczewek sferycznych?

 

Soczewki sferyczne są najpopularniejsze. Ich wyróżnikiem jest nieskomplikowana budowa i możliwość dopasowania wygodnych rozwiązań do własnych potrzeb. Takie szkła pozwalają korygować krótkowzroczność oraz dalekowzroczność.

Gdy zależy nam na możliwie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu, warto zastanowić się nad tradycyjnymi soczewkami rocznymi. Są to klasyczne szkła, które można kupić już za około 160 zł (opakowanie zawiera jedną sztukę). Twarde soczewki roczne są mniej wygodne niż miękkie i wymagają zachowania bardzo restrykcyjnych zasad higieny, aby przez cały rok użytkowania były idealnie sterylne.

Soczewki kwartalne można kupić już za około 60 zł za opakowanie (2 sztuki). To rozwiązanie powoli wychodzi jednak z użycia. Najpopularniejsze stają się soczewki miesięczne. Ich ceny są uzależnione od producenta – w tej kategorii panuje bardzo duża konkurencja. Takie szkła można kupić już za około 35 zł za opakowanie zawierające 6 sztuk. Najdroższe modele sięgają nawet 100 zł za podobne opakowanie. Przeciętnie ceny wahają się w granicach 50-60 zł.

Soczewki sferyczne dostępne są także w wersji dwutygodniowej, a ich opakowanie kosztuje około 55 – 60 zł (6 sztuk). 6 soczewek wystarczy na 1,5 miesiąca, co w przeliczeniu na dzienny koszt noszenia szkieł wynosi około 1,50 zł.

Najdroższe są soczewki jednodniowe. Za opakowanie 30 szt. trzeba zapłacić od około 50 do 100 zł. Dzienny koszt noszenia takich szkieł może sięgać nawet 4,50 zł, dlatego rozwiązanie to często wybierają osoby, które soczewki noszą jedynie okazjonalnie (np. podczas uprawiania sportu, na imprezy czy wyjazdy służbowe).

 

Ile trzeba zapłacić za soczewki toryczne?

 

Soczewki toryczne są zaprojektowane z myślą o osobach cierpiących na astygmatyzm. Mają one bardziej złożoną konstrukcję, co przekłada się na wyższą cenę. Za opakowanie soczewek miesięcznych zawierające 6 szt. trzeba zapłacić od około 90 do 150 zł. Koszt szkieł jednodniowych torycznych to około 80-120 zł.

 

Ile kosztują soczewki progresywne?

 

Soczewki progresywne są przeznaczone dla osób, które cierpią na starowzroczność. Tego typu szkła są najdroższe bez względu na to, jakie wady wzroku korygują. Doskonale zastępują one 2 pary okularów, ponieważ pozwalają na patrzenie w bliży i dali. Opakowanie soczewek miesięcznych (zawierające 3 szt.) kosztuje od około 60 do 190 zł. Za soczewki jednodniowe trzeba zapłacić około 90-113 zł.

 

Jakie są koszty eksploatacji soczewek?

 

Do ceny samych soczewek, należy doliczyć potrzebne akcesoria. Szkła kontaktowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W niezbędniku użytkownika musi znaleźć się płyn pielęgnacyjny. Uniwersalne płyny wielofunkcyjne można kupić za około 20 – 40 zł i wystarczą na około 3 miesiące.

Pojemniki często dołączone są do płynów, ale gdy chcemy je zakupić oddzielnie, musimy przygotować się na ceny wahające się w granicach 4 – 9 zł (pojemnik należy wymieniać nie rzadziej niż co 3 miesiące).

 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych