Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

 

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

 

Chcesz zacząć nosić szkła kontaktowe, ale masz wiele wątpliwości? Podpowiadamy, gdzie kupować soczewki, aby cieszyć się ich wysoką jakością (gwarantującą bezpieczeństwo i komfort noszenia), a zarazem niepotrzebnie nie przepłacać.


Z tego artykułu dowiesz się:

• Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty podczas doboru soczewek?

• Wszystkiego o zakupach soczewek w salonach optycznych.

• Czy warto kupować soczewki w sklepach internetowych?

• Na co uważać podczas zakupu soczewek?

Gdzie kupować szkła kontaktowe?
 

 

Skorzystaj z pomocy specjalisty

 

Zarówno soczewki korekcyjne, jak i kosmetyczne (pozwalające zmienić kolor oczu) najlepiej jest wybierać wspólnie ze specjalistą. Możemy zgłosić się do optometrysty lub lekarza okulisty. Samodzielny wybór szkieł kontaktowych jest trudny, ponieważ niezbędna jest diagnoza wady wzroku i ustalenie na tej podstawie parametrów, które powinny posiadać odpowiednie dla nas soczewki. Warto pamiętać, że moc soczewek często różni się od mocy noszonych okularów.

Zły dobór szkieł kontaktowych powoduje dyskomfort i może pogłębić nieprawidłowości wzroku, dlatego nie warto eksperymentować. Pierwszą parę szkieł najlepiej założyć pod czujnym okiem fachowca, który sprawdzi, jak układają się one na oku oraz, czy zapewniają odpowiednią ostrość widzenia.

Gdy okulista lub optometra pomoże nam dobrać soczewki, musimy zaopatrzyć się w ich odpowiedni zapas. Tradycyjne soczewki roczne (twarde) i kwartalne powoli ustępują miejsca miękkim soczewkom miesięcznym, dwutygodniowym oraz jednodniowym. W praktyce oznacza to konieczność regularnego zaopatrywania się w szkła oraz akcesoria do ich pielęgnacji. Szkła kontaktowe wymagają częstszej wymiany, dlatego ich ceny są wyższe niż okularów (w przeliczeniu na dzień noszenia). To sprawia, że wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej robić zakupy.

 

Zakupy w salonie optycznym

 

Wielu optometrystów posiada swoje gabinety przy salonach optycznych, dlatego pacjenci często to właśnie tutaj kupują swoje pierwsze szkła kontaktowe. Otrzymują specjalistyczną pomoc i porady. Większość soczewek jest dostępnych od ręki, dlatego zakupy są sprawne i szybkie. Niestety ceny w stacjonarnych salonach najczęściej są wyższe niż w Internecie, a wybór marek często pozostaje mniejszy.

 

Czy warto kupować soczewki w sklepie internetowym?

 

Soczewki kontaktowe dostępne są także w wielu sklepach internetowych. Asortyment e-sklepów bardzo często obejmuje dokładnie te same produkty, które dostępne są w stacjonarnych salonach optycznych – okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe, płyny do pielęgnacji soczewek, akcesoria do przechowywania i krople nawilżające.

Zalety zakupu soczewek w sklepach online to przede wszystkim:

• niższe ceny – wiele e-sklepów omija pośredników (soczewki zamawiane są prosto od producentów, a nie w hurtowniach), działa na szeroką skalę, nie ponosi kosztów wynajmu salonu w dogodnym punkcie miasta, co pozwala obniżyć marże,
• komfort – zamówienia można składać 24 godziny na dobę, a przesyłka trafi prosto pod adres podany przez klienta (odpowiednio zapakowana i zabezpieczona na czas podróży),
• oszczędność czasu,
• szerszy asortyment – duże sklepy internetowe posiadają rozbudowane zaplecza magazynowe, dlatego oferują bardzo duży wybór soczewek pochodzących od różnych producentów. Lokalne salony optyczne nie mają szansy zaproponować tak zróżnicowanego asortymentu,
• promocje i programy lojalnościowe – konkurencja na rynku usług e-commerce sprawia, że w sklepach online można znaleźć atrakcyjne promocje i wyprzedaże czy skorzystać z możliwości wymiany uzbieranych punktów na rabat,
• zwrot i reklamacja – polskie przepisy prawne obligują sklepy internetowe do konieczności uznania zwrotów, które zostaną dokonane w terminie 14 dni (bez podawania przyczyny).

 

Na co uważać podczas zakupu soczewek?

 

Przed złożeniem zamówienia na soczewki kontaktowe, należy sprawdzić, czy asortyment wybranego sklepu internetowego jest oryginalny i pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Tylko wtedy możemy być pewni, że wybrane soczewki będą w 100% bezpieczne dla naszych oczu.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych