Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

 

Czy można korzystać z solarium z soczewkami kontaktowymi?

 

Nosisz soczewki i zastanawiasz się, czy możesz w nich skorzystać z solarium? Okuliści potwierdzają, że opalanie w szkłach kontaktowych jest możliwe. Dla własnego bezpieczeństwa, należy jednak zachować kilka zasad, które pozwolą cieszyć się piękną opalenizną o dowolnej porze roku, a zarazem uchronią przed przesuszeniem i podrażnieniem oczu.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

• Na co użytkownik soczewek powinien szczególnie uważać w solarium?

• Czy można mieć otwarte oczy podczas opalania?

• Jakie soczewki wybrać do solarium?

Czy można korzystać z solarium z soczewkami kontaktowymi?
 

 

Na co użytkownik soczewek powinien uważać w solarium?

 

W solarium panują specyficzne warunki, które warto poznać, aby móc bezpiecznie się opalać. Użytkownicy soczewek kontaktowych muszą pamiętać, że taka sesja wymaga z ich strony szczególnego przygotowania. Mocne promienie i suchy nawiew nie są przyjazne dla oczu, dlatego solaria zalecają ich zamykanie na czas opalania oraz zastosowanie specjalnych okularów (dostępnych na miejscu).

Nie oznacza to jednak, że przed wizytą w solarium, musimy zdejmować szkła kontaktowe. Byłoby to bardzo uciążliwe, ponieważ soczewki wielokrotnego użytku wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania w specjalnym płynie (na noc należy wkładać je do pojemniczka wypełnionego płynem do pielęgnacji). Konieczność zdejmowania i zakładania szkieł przed wizytą w solarium byłaby więc bardzo uciążliwa i zaburzała cały cykl pielęgnacyjny.

Przed skorzystaniem z solarium, należy zaaplikować krople do oczu. Uchronią one przed przesuszeniem nie tylko nasze gałki oczne, ale także powierzchnię soczewek. Gdy zakończymy opalanie, powinniśmy kolejny raz zakropić oczy i szkła. W ten sposób unikniemy podrażnień.

 

Czy można mieć otwarte oczy podczas opalania?

 

Wokół soczewek kontaktowych narosło wiele prawd i mitów. Wiele nowoczesnych szkieł posiada specjalne filtry UV, które mają chronić wzrok przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. To spowodowało, że wielu użytkowników zastanawia się, czy zamykanie oczu podczas opalania w solarium jest konieczne, gdy noszą takie soczewki z filtrem UV. Warto wiedzieć, że filtry stosowane w szkłach kontaktowych stanowią jedynie wsparcie dla ochrony oczu, a w normalnych warunkach i tak zalecane jest noszenie dodatkowych okularów przeciwsłonecznych. Soczewka, ze względu na swoją charakterystyczną wielkość, nie chroni całej powierzchni oka, dlatego podczas sesji w solarium zawsze należy zamykać oczy i nakładać specjalne okulary, które otrzymamy przed wejściem do kabiny.

 

Jakie soczewki wybrać do solarium?

 

Do solarium najlepiej sprawdzą się soczewki z hydrożelu, które posiadają odpowiedni parametr uwodnienia (np. 1-Day ACUVUE Moist) i dobrze przepuszczają tlen. Osoby, które na co dzień noszą soczewki o niższym parametrze uwodnienia, mogą rozważyć zakup szkieł jednodniowych specjalnie na wizytę w solarium. Powinno się to jednak odbyć pod nadzorem specjalisty, gdyż jeśli komuś zostały przykładowo przepisane soczewki silikonowo-hydrożelowe, zapewne istniał ku temu stosowny powód. Niektórzy zalecają, aby noszone soczewki wielokrotnego użytku (np. dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne) zastąpić jednodniowymi, które zakupimy specjalnie do opalania w solarium, a potem wyrzucimy. Nie jest to jednak restrykcyjny wymóg. Należy jedynie pamiętać, aby zakropić oczy i soczewki po wizycie w solarium.

 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych