Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

 

Soczewki podczas podróży

 

Soczewki doskonale sprawdzą się w podróży, ponieważ skutecznie korygują wadę wzroku, gwarantują dobre pole i ostrość widzenia, a zarazem są o wiele wygodniejsze od okularów. Co warto wiedzieć, gdy planujemy wybrać się na urlop lub długi weekend w soczewkach?


Z naszego poradnika dowiesz się:

• Dlaczego soczewki kontaktowe doskonale sprawdzą się w podróży?

• Jakie soczewki najlepiej zabrać w podróż?

• Jak uniknąć podrażnienia oczu w podróży?

Soczewki podczas podróży
 

 

Dlaczego soczewki kontaktowe doskonale sprawdzą się w podróży?

 

Szkła kontaktowe są niewyczuwalne, co zapewnia najwyższy komfort noszenia i pełną swobodę, którą większość z nas tak ceni na wakacjach. Podczas urlopów lub długich weekendów marzymy o oderwaniu się od codzienności, relaksie, morskich kąpielach, opalaniu, zwiedzaniu ciekawych miejsc oraz aktywnym wypoczynku. Okulary nie są najwygodniejsze podczas przemierzania górskich szlaków, długich wycieczek rowerowych, gry w siatkówkę plażową czy jazdy na nartach po stoku. W takich okolicznościach szkła kontaktowe sprawdzą się znakomicie. Nie parują, nie spadają z nosa i pozwalają na swobodę ruchów (bez obaw o zbicie okularów czy uszkodzenie ich oprawek).

 

Jakie soczewki zabrać w podróż?

 

W podróży doskonale sprawdzą się soczewki jednodniowe. Zapewniają one najwyższy komfort, a zarazem nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. To pozwoli nam na wakacjach uniknąć codziennego „rytuału” związanego z dezynfekcją i pielęgnacją noszonych na co dzień soczewek dwutygodniowych czy miesięcznych. Nie będziemy musieli wtedy pakować do walizki pojemnika na soczewki i płynu do ich pielęgnacji. To może okazać się ważne np. podczas podróży samolotem, ponieważ linie lotnicze zwykle ograniczają możliwość przewożenia płynów (zwykle do 100 ml). W zamian płynu do soczewek możemy zabrać ze sobą np. ulubione perfumy. Zaoszczędzimy również wieczorem czas, ponieważ wystarczy zdjąć soczewki i je wyrzucić, by następnego dnia założyć nowe.

Jednorazowe szkła kontaktowe zagwarantują nam nie tylko wygodę, ale i pełne bezpieczeństwo. Unikniemy ewentualności gromadzenia się na soczewkach zanieczyszczeń, które mogłyby wywołać infekcję. Wysoki parametr uwodnienia oraz tlenoprzepuszczalności uchroni oczy przed przesuszeniem i podrażnieniem w klimatyzowanym hotelu. Jeśli podczas wypoczynku planujemy skorzystać z sauny, soczewki jednorazowe będą również w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem. To sprawi, że będziemy cieszyć się pełną swobodą i udanym wypoczynkiem.

Soczewki jednorazowe idealnie sprawdzą się również dla osób, które na co dzień chodzą w okularach. W takim przypadku, należy jednak udać się do optometrysty lub lekarza okulisty, aby specjalista pomógł nam dobrać szkła dopasowane do naszej wady wzroku, posiadające właściwą średnicę i zgodne z pomiarami krzywizny oka.

 

Jak uniknąć podrażnienia oczu w podróży?

 

W podróży idealnie sprawdzą się soczewki jednodniowe. Osoby, które nie chcą rezygnować z okresowych szkieł noszonych na co dzień, muszą pamiętać o spakowaniu do walizki podręcznego zestawu do pielęgnacji, czyli płynu i pojemnika na soczewki (płyn warto włożyć do zamykanego woreczka).

Bardzo ważne jest także pamiętanie o zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Codziennie wieczorem należy zdjąć szkła i umieścić je w pojemniku, aby zdezynfekować pozostałości osadów lipidowych oraz zanieczyszczenia, które mogły osiąść na ich powierzchni. Ważne jest, aby szkła pozostały w płynie co najmniej kilka godzin – w podróży może to być trudne ze względu na to, że będziemy np. spędzać dużo czasu poza hotelowym pokojem.

Warto zabrać ze sobą krople do oczu, które pozwolą nam uniknąć ich wysuszenia. Doskonale sprawdzą się małe jednorazowe opakowania (pojedyncze dawki tzw. sztucznych łez). W miejscach słonecznych oraz na stoku narciarskim dobrze sprawdzą się nowoczesne soczewki z filtrem UV (dostępne są np. w ofercie marki ACUVUE). Przydatny będzie także specjalny żel antyseptyczny, który pozwoli nam dezynfekować dłonie przed zakładaniem i zdejmowaniem soczewek.

Przed podróżą należy zrobić zapas soczewek potrzebnych na czas pobytu poza domem. Na miejscu może być nam trudno dobrać odpowiednie szkła, a dodatkowo ceny zagranicą bywają o wiele wyższe niż w Polsce. Zapas soczewek pozwoli uniknąć sytuacji przedłużenia noszenia szkieł, które jest jedną z najczęstszych przyczyn pojawienie się infekcji oczu.

 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych