Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

 

Soczewki a doczepiane rzęsy

 

Bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych wymaga przestrzegania restrykcyjnych zasad higieny, aby nie dopuścić do zabrudzenia ich powierzchni, rozwoju bakterii lub drobnoustrojów, które mogłyby wywołać infekcję oczu. Najwyższą ostrożność należy zachować m.in. podczas robienia makijażu. A co z doczepianymi rzęsami? Czy osoby noszące soczewki mogą zdecydować się na zabieg w salonie kosmetycznym, który pomoże im przedłużyć, zagęścić i upiększyć naturalną oprawę oczu?


Z tego poradnika dowiesz się:

• Czy osoby noszące soczewki kontaktowe mogą zdecydować się na doczepianie rzęs?

• Jaką metodę przedłużania wybrać?

• Jakie środki ostrożności zachować?

Soczewki a doczepiane rzęsy
 

 

Czy osoby noszące soczewki mogą doczepić rzęsy?

 

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs pozwala poprawić naturalną oprawę oczu i pięknie się prezentować. Czy osoby, które noszą soczewki mogą skorzystać z zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych? Eksperci nie widzą przeciwwskazań do doczepiania rzęs u klientek noszących soczewki kontaktowe. Przed zabiegiem należy jednak zdjąć szkła, aby uniknąć ryzyka podrażnienia oka. Rzęsy doklejane są klejem, który emituje niewielką ilość oparów – istnieje pewne ryzyko (jest ono minimalne), że mogłyby one zniszczyć powierzchnię soczewek. Po zakończeniu zabiegu, można założyć szkła. Kosmetyczki zalecają, że najbezpieczniej jest przez 1-3 dni po zabiegu nosić okulary i dopiero po tym czasie powrócić do soczewek.

Gdy chcemy zachować najwyższe bezpieczeństwo, warto wybierać kleje dedykowane osobom skłonnym do alergii. Nie zawierają one formaldehydu, który najczęściej jest powodem reakcji alergicznych i mógłby podrażnić oczy. Bardzo ważne jest także zachowanie restrykcyjnych zasad higieny, dlatego rzęsy można przedłużać wyłącznie w renomowanych salonach, które używają certyfikowanych produktów i jednorazowych narzędzi.

 

Jaką metodę przedłużania wybrać?

 

Do przedłużania i zagęszczania wykorzystuje się:

• rzęsy jedwabne,
• rzęsy z futra norek syberyjskich,
• rzęsy syntetyczne.

Rzęsy jedwabne produkowane są z naturalnych protein jedwabiu. Doskonale imitują one naturalne rzęsy człowieka, są lekkie i bezpieczne. Mogą je nosić osoby korzystające z soczewek kontaktowych.

Rzęsy z futra norek syberyjskich mają różne długości, a taką samą grubość, dlatego pozwalają uzyskać naturalny efekt. Warto jednak pamiętać, że mogą one uczulać, dlatego osoby noszące soczewki powinny na nie szczególnie uważać (u osób uczulonych na futro norki mogą wywołać reakcje alergiczne, zaczerwienienie powiek).

Rzęsy syntetyczne mają regularny kształt, różną grubość, długość i stopień podkręcenia, co pozwala uzyskać dowolny efekt przedłużenia. Ich plusem jest to, że nie uczulają, dlatego mogą je wybrać osoby noszące soczewki. Słabszą stroną jest to, że włoski nie są elastyczne i często się plątają.

U osób korygujących wadę wzroku za pomocą soczewek dobrze sprawdzi się metoda 1:1. Polega ona na doklejeniu rzęs jedwabnych do rzęs naturalnych (około 1 mm od krawędzi skóry). W ten sposób klej nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, dlatego ryzyko podrażnienia oczu i reakcji alergicznej jest minimalne.

Metoda 2:1 pozwala wyraźnie zagęścić naturalne rzęsy za pomocą rzęs z futra norek syberyjskich. Jedną rzęsę przykleja się podobnie jak w metodzie 1:1, a drugą u podstawy, dlatego sposób ten wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem reakcji uczuleniowych, które są niebezpieczne przy noszeniu soczewek kontaktowych.

Metoda Blink & Go jest szybsza i tańsza, ponieważ nie przykleja się tutaj pojedynczych rzęs do każdego włoska. Wykorzystuje się jednak klej wolnoschnący, dlatego osoby noszące szkła kontaktowe powinny zachować szczególną ostrożność.

 

Jakie środki ostrożności zachować?

 

Przed zabiegiem trzeba zdjąć soczewki, aby cząsteczki kleju nie osadziły się na ich powierzchni. Bardzo ważne jest także zachowanie najwyższej higieny. Istnieje ryzyko, że sztuczna rzęsa wypadnie podczas czesania. Gdy poczujemy dyskomfort (pieczenie, uczucie ciała obcego w oku, tzw. „piasek pod powiekami”), może okazać się, że drobinka włoska przedostała się do oka. Należy wtedy ostrożnie wyjąć soczewkę i przepłukać ją płynem. Najbezpieczniej nosić szkła jednodniowe, które są bardzo higieniczne.

 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych