Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
59 60
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki kwartalne

Nasz sklep oferuje klientom dokładnie takie soczewki i akcesoria, jakich wymagają. Nasz asortyment jest zróżnicowany zarówno pod względem produkcji, cen, jak i przeznaczenia produktów.

Soczewki kontaktowe kwartalne

W naszym sklepie oferujemy soczewki kwartalne, które dziś już coraz rzadziej są spotykane ze względu na rosnącą popularność soczewek miesięcznych. Nasze propozycje artykułów cechują się niskimi cenami oraz wysoką jakością wykonania. Wszystkie soczewki oraz akcesoria z nimi związane są oryginalne i produkowane przez najlepsze na świecie firmy.

Czym są szkła kwartalne?

Kwartalne soczewki to szkła kontaktowe, które nosimy przez 3 miesiące (90 dni), są stosunkowo starsze od innych rodzajów soczewek o częstszym trybie wymiany. Są to soczewki miękkie, zwykle średnio uwodnione, przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Wymagają systematycznej wymiany, gdyż przy tak długim czasie użytkowania na ich powierzchni może znajdować się wiele bakterii. Soczewki kwartalne dziś powoli odchodzą z użytku. Jest to spowodowane wyższym ryzykiem zakażenia drobnoustrojami. Ze względu na długą eksploatację wymagają szczególnej i dokładnej pielęgnacji.

Zalety soczewek kwartalnych

Ten rodzaj soczewek jest z pewnością jedną z najtańszych metod korekcji wzroku. W nowe opakowanie szkieł zaopatrujemy się co 3 miesiące, co również jest swoistą wygodą. W stosunku do soczewek rocznych są dużo bardziej higieniczne, a niewiele droższe. Najczęściej korygują nietypowe oraz duże wady wzroku – takie soczewki produkowane są z szerokim zakresem parametrów. W przypadku szkieł częstszej wymiany taka praktyka nie byłaby opłacalna, więc promień krzywizny i średnica najczęściej są jedne lub dwa. Soczewki kwartalne są wyjątkowo komfortowe i utrzymują oczy we właściwym stanie przez cały dzień.

Dla kogo soczewki kwartalne?

Osoby, które liczą się ze względami ekonomicznymi, na pewno rozważą używanie soczewek kwartalnych. Jest to umiarkowanie higieniczna i wygodna metoda korekcji wzroku. Dobrze pielęgnowane szkła służą przez całe 90 dni, co jest również komfortowe, jeśli chodzi o proces wymiany. Przeznaczone są na pewno dla osób, które skrupulatnie czyszczą swoje soczewki i dbają przy tym o higienę. W przypadku jakiejkolwiek nonszalancji w tym aspekcie, do oczu mogą wdać się drobnoustroje, co skutkuje infekcją. Soczewki kwartalne służą ponadto osobom zmagającym się z nietypowymi wadami wzroku, potrzebującym dużych mocy sferycznych. 

FAQ

Soczewki kwartalne – czym są?

Co to znaczy soczewki kwartalne? Określenie to używane jest w stosunku do szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, które przeznaczone są do użytku maksymalnie przez 90 dni (3 miesiące). Tak rzadka wymiana soczewek jest wygodna i nie wymaga częstego zakupu soczewek, ale z drugiej strony powoduje konieczność ich bardzo restrykcyjnej pielęgnacji.

Czy soczewki kwartalne można nosić w nocy?

Nie, soczewki kwartalne trzeba zdejmować na noc, ponieważ przeznaczone są do noszenia tylko w trybie dziennym. A zatem każdego dnia przed snem soczewki kwartalne należy zdjąć, wyczyścić z użyciem odpowiedniego płynu pielęgnacyjnego i umieścić na noc w pojemniczku na soczewki wypełnionym płynem. Wtedy ich noszenie będzie bezpieczne i komfortowe.

Na ile wystarczą soczewki kwartalne?

Soczewki kwartalne wystarczą dokładnie na tyle, ile wskazuje producent. Jak sugeruje sama nazwa, maksymalny czas noszenia wynosi aż 90 dni. Nie wolno przekraczać tego czasu, ponieważ możemy narazić nasz wzrok na niebezpieczeństwo. Termin ten powinien być liczony od momentu otwarcia blistra z soczewką, nawet gdy soczewka ta nie była noszona każdego dnia kwartału.

Soczewki kwartalne – cena

Ile kosztują soczewki kwartalne? Cena soczewek kontaktowych kwartalnych wynosi ok. 60 zł za opak. 2 szt. Takie opakowanie przy korekcji obuocznej wystarcza aż na 3 miesiące. Przekłada się to na niski koszt użytkowania w przeliczeniu na 1 dzień - porównywalny lub nawet niższy niż w popularnych soczewkach miesięcznych. Więcej na temat cen soczewek kwartalnych w naszej ​strefie wiedzy​.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych