Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
30 49
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Krzywizna
więcej... mniej

Soczewki kwartalne to jeden z rodzajów miękkich szkieł kontaktowych. Przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji można je nosić nawet do 90 dni, dlatego określane są także jako soczewki trzymiesięczne. Kwartalne soczewki kontaktowe obecnie są coraz rzadziej spotykane, ponieważ wzrosła popularność szkieł miesięcznych. Jednak ich atrakcyjna cena sprawia, że nadal bywają wybierane przez użytkowników, którym zależy na wygodnej korekcji wady wzroku bez konieczności przepłacania. W sklepie Soczewki365.pl znajdziesz starannie dobrane soczewki kwartalne pochodzące od renomowanych procentów, którzy dbają o wysoką jakość wykonania. Dzięki temu są one bezpieczne dla oczu i zapewniają komfort noszenia na co dzień.

Czym są soczewki kontaktowe kwartalne?

Kwartalne soczewki to szkła kontaktowe, które można nosić nawet przez 3 miesiące (90 dni). Były one popularne przed laty, gdy korekcja za pomocą soczewek dopiero zdobywała popularność. Z czasem opracowano nowe technologie i zaprojektowano szkła o częstszym trybie wymiany. Soczewki 3 miesięczne przeznaczone są wyłącznie do użytku w trybie dziennym. Najczęściej są wykonane z materiałów o średnim poziomie nawodnienia i tlenoprzepuszczalności, dlatego zasypianie w nich mogłoby doprowadzić do niedotlenienia rogówki.

Szkła kontaktowe kwartalne wymagają systematycznej wymiany i zachowania restrykcyjnych zasad pielęgnacji. Przy dłuższym okresie użytkowania gromadzi się na nich osad białkowy, są także narażone na zanieczyszczenia bakteriami i innymi drobnoustrojami. Gdy jednak zachowasz odpowiedni poziom higieny, soczewki kontaktowe trzymiesięczne zapewnią Ci dobry komfort widzenia i pozwolą zapomnieć o zdiagnozowanej wadzie wzroku podczas codziennych aktywności.

Soczewki kwartalne – zalety

Szkła kontaktowe kwartalne należą do najtańszych metod korekcji wzroku. Atrakcyjna cena soczewek trzymiesięcznych sprawia, że wielu użytkowników nadal z nich nie rezygnuje – pomimo wzrostu popularności szkieł o częstszym trybie wymiany, które nie wymagają tak restrykcyjnych środków pielęgnacji. Warto podkreślić, że soczewki kontaktowe 3 miesięczne są bardziej higieniczne od rocznych, a jednocześnie ich cena jest niewiele wyższa (w przeliczeniu na dzień użytkowania).

Do podstawowych zalet soczewek kwartalnych można zaliczyć:

  • niskie ceny,
  • dostępność modeli korygujących różne wady wzroku – dostępne są nie tylko tradycje szkła sferyczne dla krótko- i dalekowidzów, ale także soczewki toryczne kwartalne przeznaczone dla astygmatyków,
  • pozwalają korygować nawet nietypowe wady wzroku - produkowane są z szerokim zakresem parametrów, co przy szkłach jednodniowych czy miesięcznych przestaje być opłacalne (te ostatnie najczęściej są dostępne z jedną lub dwoma krzywiznami i średnicami),
  • dobrze dopasowują się do naturalnych krzywizn oka, nie odkształcają się i gwarantują komfort noszenia przez cały dzień,
  • zapewniają ostre pole widzenia niezależnie od warunków oświetleniowych.

  Soczewki kwartalne – dla kogo?

  Niewygórowane ceny soczewek kwartalnych sprawiają, że najczęściej sięgają po nie osoby, którym zależy na ekonomicznym rozwiązaniu zapewniającym pełną swobodę na co dzień. Soczewki 3 miesięczne służą przez 90 dni, dlatego koszt korekcji wady wzroku nie jest duży. Są jednak przeznaczone dla zdyscyplinowanych użytkowników, dla których codzienne płukanie, odkażanie i prawidłowe przechowywanie soczewek nie stanowi problemu. Skrupulatna pielęgnacja jest tutaj o wiele ważniejsza niż w przypadku soczewek o krótszym czasie użytkowania, ponieważ istnieje wyższe ryzyko rozwoju bakterii prowadzących do infekcji oczu.

  Tanie soczewki kontaktowe trzymiesięczne sprawdzą się przede wszystkim dla osób o uregulowanym trybie życia (raczej nie pracujących do późnych godzin nocnych) i niezbyt często wyjeżdżających w podróże (wtedy niezbędne jest zabranie ze sobą wszystkich akcesoriów i dbanie o codzienny rytuał pielęgnacyjny). Soczewki kwartalne polecane są także ludziom z nietypowymi wadami wzroku, którzy potrzebują szkieł o dużej mocy sferycznej.

  Soczewki kwartalne – rodzaje

  Kwartalne soczewki kontaktowe najczęściej wykorzystywane są do korekcji krótko- oraz dalekowzroczności. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości soczewki sferyczne, które możesz nosić przez 90 dni w trybie dziennym. Na rynku dostępne są także soczewki toryczne kwartalne dla osób cierpiących na astygmatyzm. Ceny szkieł torycznych są wyższe niż modeli sferycznych, dlatego tanie soczewki 3 miesięczne mogą stać się dość dobrą alternatywą.

  Innym produktem są kolorowe soczewki kwartalne. Pozwalają pogłębić naturalny odcień oczu lub nawet całkowicie zmienić kolor źrenicy. Soczewki kwartalne kolorowe w wersji korekcyjnej poprawiają widzenie. Dostępne są również typowo kosmetyczne soczewki kolorowe 3 miesięczne w wersji plano (tzw. zerówki). Takie soczewki kolorowe kwartalne pozwalają jedynie zmienić wygląd i nie mają żadnego wpływu na pole widzenia.

  Soczewki kwartalne – sklep internetowy Soczewki365.pl

  Sklep internetowy Soczewki 365.pl oferuje szkła kontaktowe kwartalne dopasowane do potrzeb różnych użytkowników. Niska cena soczewek kwartalnych, wysoka jakość wykonania i związany z nią komfort noszenia sprawiają, że ta tradycyjna metoda korekcji widzenia nadal cieszy się zainteresowaniem Klientów.

  Zapoznaj się z naszą ofertą i sięgnij po soczewki kontaktowe trzymiesięczne dopasowane do swoich potrzeb. Zapraszamy także do kontaktu! Podpowiemy Ci, jakie akcesoria dokupić do szkieł oraz, jak je prawidłowo pielęgnować, aby bezpiecznie korzystać z nich przez długi czas określony przez producenta.

  FAQ – najczęściej zadawane pytania o soczewkach kwartalnych

  Soczewki kwartalne – co to znaczy?

  Zastanawiasz się, co to znaczy, że soczewki są kwartalne? Jest to termin handlowy odnoszący się do szkieł wielokrotnego użytku, przeznaczonych do użytkowania w trybie dziennym. Soczewki trzymiesięczne można bezpiecznie nosić przez 90 dni, ale ważne jest ich zdejmowania codziennie przed snem, bardzo dokładne oczyszczanie i prawidłowe przechowywanie. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci poprawić widzenie bez konieczności częstego kupowania nowych szkieł kontaktowych.

  Soczewki kwartalne – jak wybrać?

  Soczewki kontaktowe trzymiesięczne powinny zostać dobrane przez lekarza okulistę lub optometrystę. Niezbędne jest badanie wzroku, które pozwala dopasować moc, średnicę i krzywiznę szkieł kontaktowych w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią ostrość widzenia, były wygodne w noszeniu i bezpieczne dla oczu.

  Czy soczewki kwartalne można nosić w nocy?

  Nie, soczewki kontaktowe kwartalne stosuje się w trybie dziennym. Należy je każdorazowo zdejmować przed snem, oczyścić za pomocą specjalnego płynu z osadów i umieścić w pojemniczku wypełnionym płynem. Podczas snu do rogówki oka dopływa mniej tlenu, a dzienne soczewki dodatkowo go blokują. Zaśnięcie w soczewkach kwartalnych mogłoby prowadzić do niedotlenienia rogówki, dyskomfortu lub nawet infekcji oczu.

  Na ile wystarczą soczewki kwartalne?

  Soczewki kwartalne można bezpiecznie nosić nawet do 90 dni. Są to soczewki trzymiesięczne, dlatego nie wolno przekraczać czasu podanego przez producenta. Podczas użytkowania na powierzchni szkieł kontaktowych zbiera się bowiem osad białkowy oraz bakterie. Noszenie soczewek kwartalnych dłużej niż 3 miesiące mogłoby narazić Twoje oczy na poważne niebezpieczeństwo spowodowane rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Termin użytkowania zawsze należy liczyć od momentu otwarcia nowego blistra – nawet, gdy nie zakładałeś soczewek kwartalnych codziennie.

  Soczewki kwartalne – cena

  Ceny soczewek kwartalnych to około 60 zł za opakowanie zawierające 2 sztuki. Wystarcza ono na 3 miesiące korekcji obuocznej. To przekłada się na niski koszt użytkowania soczewek trzymiesięcznych w przeliczeniu na dzień.

  Jak pielęgnować soczewki kwartalne?

  Soczewki kontaktowe kwartalne to miękkie szkła, które najczęściej są wykonane z materiału hydrożelowego lub silikonowo-hydrożelowego. Można je bezpiecznie nosić nawet przez 90 dni, ale wyłącznie pod warunkiem bardzo starannej pielęgnacji. Systematycznie musisz usuwać z nich osady białkowe i inne zanieczyszczenia. Soczewki 3 miesięczne wymagają codziennego przepłukiwania, dezynfekowania i przechowywania w pojemniczku ze specjalnym płynem do szkieł kontaktowych.

  Czy soczewki kwartalne mogą zmieniać kolor oczu?

  Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe kolorowe kwartalne, które pozwolą Ci pogłębić naturalny kolor oczu lub nawet całkowicie go zmienić. Producenci wytwarzają modele korekcyjne oraz typowo kosmetyczne (znane jako plano lub zerówki), które dają jedynie efekt estetyczny. Oba typy soczewek trzymiesięcznych powinien dobrać lekarz okulista lub optometrysta, aby były dobrze dopasowane do naturalnej krzywizny oka i bezpieczne w użytkowaniu. Więcej na temat cen soczewek kwartalnych w naszej ​strefie wiedzy​.

  Marki soczewek kontaktowych
  w naszym sklepie

  Marki soczewek kontaktowych