Filtruj według

Cena
34 199
Producent
więcej... mniej

Soczewki miesięczne całodobowe

Nowoczesne soczewki kontaktowe wykonane są najczęściej z innowacyjnych technologii, które pozwalają na pewne udogodnienia, nie zmniejszając bezpieczeństwa użytkowania. Są dużo wygodniejsze, nie podrażniają oczu, a nierzadko sprawiają wrażenie, jakby ich w ogóle nie było na oczach. Zdaje się, że do tego właśnie dąży większość producentów soczewek – aby ich użytkowanie było tak proste i komfortowe. Na wskutek tego pacjenci zapomnieliby o tym, że ich wada wzroku jest właśnie korygowana. Krokiem ku nowoczesności jest wprowadzenie na rynek miesięcznych soczewek całodobowych, które można nosić bez zdejmowania przez cały miesiąc.

Takie produkty wprowadziły firmy Alcon, Bausch&Lomb oraz CooperVision w niektórych rodzinach soczewek kontaktowych.

Soczewki miesięczne na dzień&noc

Firma Alcon soczewki przeznaczone na dzień&noc przez miesiąc użytkowania wprowadziła do rodziny Air Optix. Przystosowane są do tego głównie szkła Air Optix Night&Day. Pozostałe produkty marki, jak Air Optix Aqua, mogą być stosowane w tym trybie jedynie do 6 dni i nocy. Wynika to głównie z właściwości materiału wykonania soczewek - ich tlenoprzepuszczalności oraz uwodnienia. Rodzina soczewek PureVision firmy Bausch&Lomb może być w całości stosowana w trybie całodobowym, bez zdejmowania. Ostatnią marką szkieł kontaktowych przystosowanych do tego trybu noszenia jest Biofinity, wyprodukowana przez CooperVision.

Zalety soczewek miesięcznych bez zdejmowania

Główną korzyścią wynikającą ze stosowania tego rodzaju soczewek jest niezwykła wygoda i elastyczność. Kupiwszy szkła, sami możemy zadecydować w jaki sposób będziemy je nosić. Oczywiście po uprzedniej konsultacji z okulistą lub optometrystą, bowiem nie każdy pacjent może tak długo nosić soczewki. Często najbardziej problematyczną kwestią jest spanie w soczewkach, gdyż w trakcie snu do rogówki dociera mniej tlenu. Nakładając na nią ciało obce, jeszcze bardziej blokujemy ten niezbędny dopływ i narażamy nasze oczy na przesuszanie. Jeśli specjalista stwierdzi, że nasze oczy nie mają skłonności do wysychania, zakwalifikuje nas do noszenia tego rodzaju szkieł. A wtedy możemy korzystać z całego dobrodziejstwa, które oferują – nie zdejmować soczewek, czy widzieć od razu po przebudzeniu.

Dla kogo soczewki miesięczne do ciągłego noszenia?

Mimo że ten rodzaj szkieł jest niezwykle komfortowy i teoretycznie łatwy w użyciu, w praktyce przeznaczony jest dla osób rozsądnych. Dokładne zasady stosowania soczewek wytyczane są przez ich producenta i często się między sobą różnią. Do tego dochodzą również zalecenia specjalisty, który może na przykład polecić nam zdjęcie szkieł i przemycie ich od czasu do czasu. Niektórzy pacjenci są zmuszeni robić sobie na przykład jednodniowe przerwy w noszeniu soczewek całodobowych. Duży wpływ na poszczególne zalecenia mają nie tylko wyniki badań, lecz także tryb życia. Znaczenie ma rodzaj wykonywanej przez nas pracy, otoczenie, długość dnia i snu, uprawiane sporty.

Wybór soczewek kontaktowych miesięcznych całodobowych

PureVision:

PureVision BC 8.6 – soczewki silikonowo-hydrożelowe sferyczne o promieniu krzywizny 8.6 mm. Przeznaczone do ciągłego stosowania przez 30 dni i nocy.

PureVision BC 8.3 Mm – soczewki sferyczne, silikonowo-hydrożelowe o promieniu krzywizny 8.3 mm.

PureVision2 – innowacyjne szkła kontaktowe korygujące krótko- i dalekowzroczność. Przeznaczone do użytku ciągłego. Charakteryzują się wykorzystaniem optyki HD.

PureVision2 For Astigmatism – soczewki silikonowo-hydrożelowe korygujące astygmatyzm. Charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz wykonaniem w optyce HD.

PureVision Toric – silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe korygujące astygmatyzm. Cechują się stabilną rotacją oraz wysokim poziomem przepuszczalności tlenu.

PureVision2 For Presbyopia – soczewki miesięczne całodobowe przeznaczone dla osób cierpiących na starczowzroczność. Umożliwiają widzenie z bliży i dali.

Air Optix:

Air Optix Aqua Night&Day – cieszące się ogromną popularnością całodobowe szkła miesięczne wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Wyróżnia je wysoka tlenoprzepuszczalność - Dk/t 175.

Biofinity:

Biofinity – soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone do użytku w trybie dziennym bądź ciągłym do 29 nocy i 30 dni. Korygują krótko- i dalekowzroczność.

Biofinity Multifocal – progresywne soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla pacjentów zmagających się ze starczowzrocznością. Niezwykle miękkie oraz komfortowe.

Biofinity Toric – toryczne soczewki silikonowo-hydrożelowe korygujące astygmatyzm. Cechują się optymalną geometrią soczewki torycznej, wysokim nawilżeniem oraz transmisją tlenu. Przeznaczone do użytku w trybie dziennym lub ciągłym do 29 nocy i 30 dni.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą