Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Gdzie kupić soczewki kontaktowe kolorowe?

Kategoria: soczewki kolorowe

Soczewki kolorowe, głównie używane w celach kosmetycznych, są niezwykle popularne nie tylko wśród ludzi z wadami wzroku. Często korzystają z nich również osoby, które jedynie chcą zmodyfikować swój wygląd, upiększyć się. Nie ma w tym nic złego, bowiem szkła kontaktowe kolorowe występują zarówno w wersji korekcyjnej, jak i plano (0,00 D). Dziś ten rodzaj soczewek dostępny jest w różnych wariantach: miesięczne, roczne, kwartalne, a nawet jednodniowe. Ostatnimi czasy powstały również kolorowe szkła silikonowo-hydrożelowe charakteryzujące się większą przepuszczalnością tlenu. Przyda się to zwłaszcza nowicjuszom w temacie, którzy nieprzyzwyczajeni do noszenia soczewek na oku, mogą początkowo odczuwać pewien dyskomfort.

paleta soczewek kolorowych

Soczewki kolorowe jedynie z salonów optycznych

Soczewki kolorowe, mimo że pełnią funkcję dekoracyjną, są wyrobem medycznym. Niestety, coraz częściej można je kupić na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych, w drogeriach, supermarketach, w sklepach z przebraniami. W żadnym wypadku nie powinniśmy kupować szkieł kolorowych (nawet gdy nie mamy wady wzroku) w miejscach innych niż salon optyczny. Soczewki niewiadomego pochodzenia, nieznanych producentów, nieprawidłowo przechowywane i słabej jakości są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na rynku bez trudu znajdziemy oryginalne oraz w 100% bezpieczne soczewki, które nie zrobią krzywdy naszym oczom. Co roku wszyscy specjaliści ostrzegają również przed samoaplikacją szkieł, która może grozić uszkodzeniami rogówki, zapaleniem spojówek, a nawet utratą wzroku.

uliczne stragany

Soczewki kolorowe o mocy 0 D

Aby nosić soczewki kolorowe, nawet w wersji plano (0,00 D), najpierw trzeba udać się na wizytę do okulisty lub optometrysty. Oczywiście niektóre sklepy internetowe usilnie próbują przekonać potencjalnego klienta, że soczewki kolorowe o mocy 0 D to prawie nie soczewki. Cytując jedno z pytań z zakładki najczęściej zadawane pytania: „Czy mogę nosić soczewki kolorowe, czy najpierw powinnam/powinienem zgłosić się do lekarza?”, pragniemy przede wszystkim przytoczyć odpowiedź sklepu: „Oczywiście możesz nosić soczewki kolorowe. Wizyta u lekarza jest konieczna jeśli pogarsza nam się wzrok i okulista musi wtedy najpierw określić wadę wzroku, na podstawie której można dobrać soczewki z odpowiednią mocą. Większość naszych modeli to soczewki z mocą 0, więc przy ich zakupie nie ma konieczności wcześniejszej wizyty u lekarza.” Jest to absolutna bzdura, czy zdaniem „ekspertów” tego sklepu nosząc soczewki kolorowe o mocy 0 D, nie możemy zachorować na zapalenie spojówek bądź uszkodzić rogówki? Wystarczy trochę wyobraźni – wszystkie zasady bezpieczeństwa w aplikacji soczewek dotyczą kontaktu oczu z ciałem obcym, a nie jedynie mocy soczewek.

specjalista

Soczewki - element przebrania

Soczewki kolorowe są dziś popularne przede wszystkim wśród osób poszukujących ciekawych przebrań. Korzystają z nich zwłaszcza cosplayerzy, którzy czasem przedkładają walory estetyczne nad zdrowie i bezpieczeństwo. Kolor oczu, szczególnie postaci z anime, komiksów czy filmów, jest z pewnością istotnym elementem przebrania. Czy jednak warto ryzykować swoje zdrowie? Pod różnymi tutorialami na youtube toczą się dyskusje, gdzie dany cosplayer znalazł soczewki przypominające kolor oczu znanego bohatera. Jeśli wcześniej nie mieliśmy styczności z kontaktami, nie mamy nawet świadomości, że w przypadku złego dopasowania nie wytrzymamy nawet godziny w nowo zakupionych szkłach.

cosplay

Jeśli chcesz kupić kolorowe soczewki, to...

Jeśli chcesz nosić soczewki kolorowe (nawet w wersji 0 D) najpierw umów się na wizytę u specjalisty. On dokona potrzebnych pomiarów niezbędnych do prawidłowego dopasowania soczewek. Sprawdzi także jakość i ilość twojego filmu łzowego oraz podejmie decyzję, czy w ogóle kwalifikujesz się do noszenia soczewek. Szkła kolorowe są nieco grubsze od tych niekosmetycznych, w związku z czym przepuszczają mniej tlenu. Jeżeli masz skłonność do przesuszania się oczu, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz mógł używać jedynie soczewek silikonowo-hydrożelowych. Wtedy najlepszym wyborem będą szkła Air Optix Colors posiadające szeroką gamę kolorystyczną, a dodatkowo oddychające i bardziej komfortowe. W tych hydrożelowych możesz zaś odczuwać dyskomfort, oczy będą zaczerwienione i podrażnione. Możesz również rozważyć zakupienie szkieł kolorowych jednodniowych, które charakteryzują się większą higieną oraz wygodą, ponadto możesz ich użyć okazjonalnie, a następnie wyrzucić. 

button

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych