Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Producent
więcej... mniej
Cena
6 299
Rodzaj
więcej... mniej
Moc
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej

Nasz sklep oferuje najwyższej jakości soczewki kontaktowe oraz akcesoria z nimi związane. Proponujemy między innymi jednodniowe soczewki korekcyjne. Cena tej opcji będzie wyższa niż szkieł w trybie dwutygodniowym czy miesięcznym, jednak komfort noszenia zrekompensuje te koszty. Nie bez powodu jednorazowe soczewki polecane są osobom, które mają wrażliwe lub suche oczy. Wszystkie produkty, znajdujące się w ofercie sklepu Soczewki365 pochodzą od najlepszych producentów z całego świata.

SOCZEWKI KONTAKTOWE JEDNODNIOWE

Soczewki kontaktowe jednorazowe wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, o wysokim uwodnieniu i tlenoprzepuszczalności. Jednocześnie wszystkie produkty oferujemy w atrakcyjnych, przystępnych cenach. Mimo że cena szkieł kontaktowych jednodniowych uchodzi za jedną z najwyższych wśród dostępnych rozwiązań, to w naszym sklepie znajdziesz godne uwagi oferty, które temu przeczą. Ceny soczewek kontaktowych zaczynają się u nas od około 40 zł. Dodatkowo wyróżniamy się profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień – 24 h.

CZYM SĄ SZKŁA JEDNODNIOWE?

Najnowocześniejsze, najbardziej komfortowe i higieniczne szkła kontaktowe to soczewki jednodniowe. Charakteryzują się tym, że nie wymagają żadnej pielęgnacji. Po prostu zakładamy je rano, zdejmujemy wieczorem i zużyte – wyrzucamy. Następnego dnia wyciągamy nową parę soczewek. W przypadku tego rodzaju szkieł ryzyko zakażenia drobnoustrojami jest najmniejsze. To zwykle osady białkowe na powierzchni soczewki powodują największe podrażnienia oczu. Codziennie wymieniane szkła eliminują to zagrożenie, gdyż po zużyciu są wyrzucane. To jedna z droższych metod korekcji wzroku (cena soczewek jednodniowych to dzienny koszt rzędu kilku złotych), ale też najwygodniejsza. Idealnie sprawdzi się podczas podróży oraz uprawiania aktywności fizycznej.

ZALETY SOCZEWEK JEDNODNIOWYCH

Największą zaletą tych soczewek jest ich jednorazowość. Można ich użyć w ramach testu, okazjonalnie, na specjalną potrzebę czy w wyjątkowej sytuacji. Kupno takich soczewek do niczego nie zobowiązuje – dopóki nie minął termin ważności, możemy je zakładać co dwa dni, co tydzień. Mogą być używane nieregularnie, na zmianę z okularami. Nie bez przyczyny uchodzą one za najmniej infekcyjne – podczas ich używania nie dochodzi do zabrudzeń czy gromadzenia się osadów białkowych. Jeśli cenisz sobie wygodę i higienę, wybierz jednodniowe soczewki zamiast okularów.

DLA KOGO SZKŁA KONTAKTOWE JEDNODNIOWE?

Soczewki jednodniowe są idealnym rozwiązaniem dla osób na co dzień noszących okulary, lecz pragnących jednorazowo z nich zrezygnować. Są doskonałą okazjonalną metodą korekcji – ślub, ważna uroczystość, urlop, trening, wyjazd na narty – tam się sprawdzą. Od innych soczewek różnią się przede wszystkim tym, że nie wymagają pielęgnacji, czyli również zakupienia płynu ani pojemnika do soczewek. Jeśli ktoś nie wyrobił w sobie nawyku czyszczenia szkieł, powinien zaopatrzyć się w te jednorazowe. Jego oczy na pewno na tym nie ucierpią – badania wykazują, że użytkownicy soczewek najwięcej błędów popełniają w trakcie pielęgnacji. Z racji swojej wygody i czystości soczewki jednodniowe służą również alergikom, gdyż nie wywołują reakcji uczuleniowych.

RODZAJE SOCZEWEK JEDNODNIOWYCH

Soczewki jednodniowe jak każde inne miękkie szkła kontaktowe możemy podzielić ze względu na materiał tworzywa, z którego są wykonane. Oferujemy zarówno szkła hydrożelowe, jak i nowocześniejsze – silikonowo-hydrożelowe. Soczewki jednodniowe silikonowo-hydrożelowe cechują się większą tlenoprzepuszczalnością, zaś hydrożelowe są bardziej uwodnione. Szkła jednodniowe mogą również korygować różne wady wzroku: krótkowzroczność i dalekowzroczność (soczewki „plusy” i „minusy”), astygmatyzm (toryczne) oraz prezbiopię (progresywne). Oprócz jednodniowych soczewek korekcyjnych mamy również soczewki kolorowe 1-dniowe. Jednorazowa zmiana koloru oczu czy szaleństwo na Halloween – do tego posłużą idealnie.

PRODUCENCI SOCZEWEK JEDNODNIOWYCH

Gdzie kupić soczewki jednodniowe? Nasz sklep oferuje soczewki jednodniowe od najlepszych i najbardziej cenionych producentów. Stawiamy tylko na oryginał oraz jakość – nie znajdziesz u nas podrobionych produktów. Mamy w swoim asortymencie soczewki takie jak:

Jednodniowe kontaktowe soczewki firmy ALCON:

Soczewki dzienne BARNAUX:

Jednodniowe soczewki kontaktowe BAUSCH&LOMB:

Jednodniowe szkła kontaktowe COOPERVISION:

1-dniowe soczewki EVO2LUTION:

soczewki 1-dniowe HORIEN:

Szkła kontaktowe jednorazowe JOHNSON&JOHNSON:

Soczewki jednodniowe MENICON:

Jednorazowe soczewki firmy ZEISS:

FAQ − NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT SOCZEWEK JEDNODNIOWYCH

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – CO TO?

Co to znaczy soczewki jednodniowe? Określenie to używane jest w stosunku do szkieł kontaktowych jednorazowego użytku, które po jednym dniu noszenia należy zdjąć i wyrzucić, a następnego dnia założyć nowe. Takie rozwiązanie jest bardzo higieniczne i nie wymaga stosowania żadnych środków do czyszczenia soczewek.

JAK DŁUGO NOSIĆ SOCZEWKI JEDNODNIOWE?

Czy soczewki jednodniowe można nosić kilka dni? Zdecydowanie nie! Jak mówi sama nazwa, soczewki te przeznaczone są do noszenia maksymalnie przez jeden dzień. W praktyce oznacza to, że są to soczewki jednorazowe, które zakładamy najczęściej rano, a wieczorem tego samego dnia zdejmujemy i wyrzucamy. Ile godzin można nosić jednodniowe soczewki? Opinie użytkowników na ten temat są podzielone, jednak większość z nich mówi, że maksymalnie do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od właściwości soczewek, kondycji oczu, otoczenia itd. Najlepiej stosować się do zaleceń specjalisty i producenta danych soczewek.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE A MIESIĘCZNE

Nie da się jednoznacznie wskazać które soczewki – jednodniowe czy miesięczne – będą lepsze. Wszystko zależy od oczekiwań pacjenta. Cena soczewek kontaktowych zależy w dużej mierze od częstotliwości ich wymieniania, dlatego miesięczne będą tańsze niż jednodniowa para szkieł. Z kolei jednodniowy okres użytkowania stanowi ogromny komfort – taka jednorazowa soczewka nie wysusza oka, a po całym dniu noszenia wystarczy ją wyrzucić. Jeżeli więc wolisz komfort, wybierz soczewki jednodniowe, a gdy szukasz ekonomicznych rozwiązań postaw na soczewki miesięczne.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – CENA

Ile kosztują soczewki kontaktowe jednodniowe? Cena zależy od rodzaju, marki itd. Koszt noszenia soczewek jednodniowych jest wyższy niż dwutygodniowych i miesięcznych − zaczyna się od ok. 3 zł dziennie. Standardowe opakowanie 30 soczewek jednodniowych sferycznych kupimy w przedziale cenowym między 45 a 100 zł. Soczewki jednodniowe toryczne i multifokalne będą jednak trochę droższe.

Soczewki jednodniowe – cena za parę:

 • - sferyczne soczewki kontaktowe jednorazowe − cena ok. 4,8 zł,
 • - toryczne jednodniowe soczewki kontaktowe − cena ok. 6,25 zł,
 • - progresywne szkła kontaktowe − cena ok. 6,8 zł,
 • - kolorowe szkła kontaktowe jednodniowe − cena ok. 9,00 zł.

Szkła kontaktowe – ceny ze względu na ilość sztuk w opakowaniu:

 • - soczewki jednodniowe 5 sztuk – cena od ok. 10 zł, soczewki kontaktowe (5 sztuk) to zazwyczaj blister startowy,
 • - soczewki jednodniowe 30 sztuk – cena od ok. 40 zł,
 • - soczewki jednodniowe 60 sztuk – cena od ok. 110 zł.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – JAK UŻYWAĆ?

Jak założyć soczewki jednodniowe? Czynność ta wygląda dokładnie tak samo jak w soczewkach o innym okresie wymiany np. miesięcznych. Podczas aplikacji należy przestrzegać zasad higieny i wskazówek specjalisty. Konieczne też będzie sprawdzenie, czy po wyjęciu z blistra soczewka nie jest wywinięta na drugą stronę. Można to ocenić po kształcie lub znacznikach strony, stosowanych w niektórych soczewkach. Po całym dniu zdejmujemy i zużyte – wyrzucamy. Następnego dnia wyciągamy nową parę soczewek.

JAK ZDJĄĆ SOCZEWKI JEDNODNIOWE?

Jak zdjąć soczewki jednodniowe? Dokładnie tak samo jak każde inne miękkie soczewki kontaktowe np. dwutygodniowe czy miesięczne. Trzeba przy tym stosować się do zaleceń specjalisty i przestrzegać zasady higieny (np. pamiętać o wcześniejszym umyciu i wysuszeniu rąk). Zdejmowanie soczewek kontaktowych zostało opisane krok po kroku na naszym ​blogu​.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – KTÓRE WYBRAĆ?

Jakie soczewki jednodniowe wybrać? Doborem soczewek zawsze zajmuje się okulista lub optometrysta, ponieważ soczewki muszą mieć ściśle określone parametry, odpowiadające za dobre dopasowanie. Soczewki jednodniowe mogą się różnić np. ze względu na rodzaj korygowanej wady wzroku, markę, rodzaj materiału itd. Wybór powinien zależeć m.in. od kondycji naszego wzroku i trybu życia. Polecamy nasz ​ranking​ soczewek jednodniowych, który pomoże podjąć decyzję. A jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić szkła kontaktowe, sprawdź naszą ofertę.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE – CZY MOŻNA W NICH SPAĆ?

Czy można zasypiać w soczewkach kontaktowych? Nie, specjaliści jednogłośnie odradzają takie postępowanie. Spanie w soczewkach może powodować nie tylko dyskomfort, pieczenie, zaczerwienienie i ból oczu, lecz także groźniejsze infekcje. Przed snem nie trzeba zdejmować jedynie soczewek całodobowych, których właściwości pozwalają na bezpieczne zasypianie. Więcej na ten temat w naszej strefie wiedzy​.

JAKIE SĄ RÓŻNICE MIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI RODZAJAMI SOCZEWEK JEDNODNIOWYCH?

Czym się różnią soczewki jednodniowe? Istnieją różne kryteria podziału. Najważniejszym jest rodzaj wady wzroku, którą dane soczewki korygują. Wyróżnia się tu:

 • - soczewki sferyczne − na krótkowzroczność i dalekowzroczność, czyli jednodniowe soczewki kontaktowe „plusy” i „minusy”. W zależności od wady wzroku znajdziesz w naszej ofercie soczewki „minusy” o różnej mocy (soczewki 0,5 do 10) oraz soczewki jednodniowe „plusy” (od 0,5 do 6). Niezależnie czy kupujesz soczewki 2,5; 5 czy 6 dioptrii, koszt szkieł; kontaktowych pozostaje ten sam.
 • - toryczne − na astygmatyzm;
 • - multifokalne − wieloogniskowe, na prezbiopię.

Miękkie soczewki jednodniowe można też podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane, a więc:

 • - hydrożelowe,
 • - soczewki jednodniowe silikonowo-hydrożelowe.

SOCZEWKI JEDNODNIOWE A DWUTYGODNIOWE – RÓŻNICE

Soczewki jednodniowe czy dwutygodniowe − które lepsze? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ wiele zależy od oczekiwań pacjenta. Ceny szkieł kontaktowych dwutygodniowych będą niższe, ale ta opcja wymaga codziennego czyszczenia. Z kolei dzienne nie wymagają takiej pielęgnacji i są bardziej higieniczne, ale najtańsze soczewki jednodniowe kosztują około 40 złotych za opakowanie. Więcej różnic między soczewkami jednodniowymi a dwutygodniowymi na naszym ​blogu​.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą