Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ile kosztują soczewki kontaktowe na astygmatyzm?

Kategoria: soczewki toryczne

Soczewki kontaktowe powszechnie uchodzą za spory wydatek, szczególnie w porównaniu do okularów. Jednak w zależności od korygowanej wady wzroku, rodzaju oraz przeznaczenia mają różne ceny i nieco inaczej rozkłada się ich koszt użytkowania. Przeważnie sprawdza się na przykład następująca zasada: im krótszy okres wymiany, tym wyższa cena szkieł. Zatem stosunkowo najdroższymi soczewkami są szkła jednodniowe, zaś najtańszymiroczne. Podobną rozbieżność cenową można zauważyć w przypadku soczewek sferycznych, torycznych i progresywnych. Z racji bardziej skomplikowanej budowy szkła toryczne oraz multifokalne (progresywne) są droższe od sferycznych. W przypadku tych pierwszych do wyboru mamy zdecydowanie więcej parametrów, a co za tym idzie, także i więcej kombinacji. Nieco trudniejsze jest samo dopasowanie tych soczewek, dodatkowo na rynku soczewek torycznych i multifokalnych istnieje zdecydowanie mniejsza konkurencja.

Soczewki kontaktowe toryczne

Ile kosztują soczewki toryczne?

Soczewki toryczne, korygujące astygmatyzm, z pewnością nie są szkłami najtańszymi, lecz występują w różnych wariantach, które cechuje także inny przedział cenowy. Zdecydowanie najdroższymi kontaktami dla osób z astygmatyzmem są soczewki jednodniowe. Ich dzienny koszt użytkowania wynosi aż 6,25 zł. Jest to jednak najwygodniejsza, najbezpieczniejsza i najbardziej rekomendowana przez specjalistów opcja. Ponadto wiele osób korzysta z soczewek jednodniowych jedynie okazjonalnie, gdyż nie wymagają pielęgnacji i specjalnego przechowywania. Szkła toryczne miesięczne są zdecydowanie najpopularniejsze spośród wszystkich wymienionych w tabeli i oferują najszerszy wybór. Stąd też ich najkorzystniejsza cena w stosunku do gwarantowanej higieny i bezpieczeństwa. Najtańsze w zestawieniu, soczewki toryczne roczne, są produkowane na specjalne zamówienie i używane dziś tylko w wyjątkowych przypadkach. Należą do nich wysokie i skomplikowane wady wzroku, których nie da się skorygować innym rodzajem szkieł.

Porównanie cen poszczególnych soczewek torycznych

dzienny koszt soczewek

dzienny koszt pielęgnacji

suma

toryczne jednodniowe

6,25 zł

-

6,25 zł

toryczne dwutygodniowe

1,90 zł

0,30 zł

2,20 zł

toryczne miesięczne

1,55 zł

0,30 zł

1,85 zł

toryczne roczne

0,96 zł

0,30 zł

1,26 zł

toryczne całodobowe

1,70 zł

0,30 zł

2,00 zł

Koszt pielęgnacji soczewek torycznych

Jeśli nie jesteśmy użytkownikami jednodniowych szkieł dla astygmatyków, musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji soczewek oraz o ich prawidłowym przechowywaniu. To wszystko wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, gdyż nie możemy czyścić kontaktów wodą, lecz specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami. Co najważniejsze, do czyszczenia, dezynfekcji, płukania oraz przechowywania szkieł służy jeden, wielofunkcyjny płyn do soczewek. Występuje on zazwyczaj w pojemnościach 100 ml, 360 ml oraz 500 ml – najmniejszy starcza na miesiąc, średni na 3 miesiące, a największy służy do rodzinnego użytku. Pojemniki na soczewki są najczęściej dołączane do płynów i należy je wymieniać nie rzadziej niż co 3 miesiące. Płyny pielęgnacyjne kosztują od 20 do 40 zł, zazwyczaj droższe są te do soczewek twardych bądź do oczu wrażliwych. Polecany przez nas płyn evO2lution soft 360 ml kosztuje 22,90 zł i wystarcza na około 3 miesiące użytkowania.

ACUVUE Oasys for Astigmatism Air Optix Aqua for Astigmatism PureVision2 for Astigmatism

Gdzie najlepiej kupić soczewki dla astygmatyków?

Przed kupnem soczewek kontaktowych torycznych należy udać się na wizytę do specjalisty: okulisty lub optometrysty. Żadnych szkieł nie powinno się dobierać samodzielnie, lecz w przypadku soczewek dla astygmatyków szanse udanej samoaplikacji są jeszcze mniejsze niż w przypadku chociażby szkieł sferycznych. Aby dobrać soczewki, potrzebujemy danych o takich parametrach, jak moc, cylinder oraz oś cylindra. W płaszczyźnie szkieł torycznych moc nie jest jednakowa we wszystkich miejscach, dlatego niezmiernie ważna jest ich prawidłowa rotacja. Po dobraniu soczewek przez specjalistę, możemy zakupić je w wybranym salonie optycznym bądź sklepie internetowym. W tym drugim przypadku należy jednak uważać, by zakupione szkła były oryginalne oraz przechowywane we właściwych warunkach. W naszym sklepie wszystkie produkty są w 100% oryginalne i bezpieczne dla zdrowia oraz posiadają symbol CE, czyli oświadczenie producenta o spełnianiu wymogów UE.

https://www.soczewki365.pl/190-soczewki-toryczne

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych