Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Nowe soczewki wieloogniskowe - evO2lution monthly lenses multifocal

Kategoria: soczewki kontaktowe

Oferta wieloogniskowych soczewek kontaktowych powiększyła się niedawno o evO2lution monthly lenses multifocal. Czym nowy produkt wyróżnia się na tle innych, jak działa i jak z niego korzystać?


Kilka słów o marce evO2lution

evO2lution to marka dostępna w naszym sklepie internetowym, która zdobywa coraz większą popularność ze względu na rewelacyjny stosunek ceny do jakości. W jej skład wchodzą różnego rodzaju szkła kontaktowe i wielofunkcyjne płyny do czyszczenia soczewek. Jednym z najchętniej wybieranych produktów są silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne evO2lution monthly lenses. Standardowe opakowanie zawierające 6 szt. jest tańsze o ok. 35% od innych markowych soczewek miesięcznych o zbliżonych parametrach. Do tej pory evO2lution monthly lenses dostępne były jedynie w wersji sferycznej, a więc na krótkowzroczność lub nadwzroczność. Teraz jednak oferta marki powiększyła się o miesięczne soczewki toryczne (więcej informacji tutaj) i multifokalne.


Korekcja prezbiopii soczewkami evO2lution

Prezbiopia lub tzw. starczowzroczność to wada wzroku, która pojawia się zazwyczaj po 40-45. roku życia na skutek zmniejszającej się wraz z wiekiem elastyczności soczewki, co z kolei powoduje obniżenie zdolności oczu do akomodacji. Objawia się problemami z dostosowaniem ostrości widzenia do odległości, z której patrzymy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest tzw. syndrom długiej ręki, kiedy musimy wyciągać ją coraz dalej, aby móc odczytać drobniejszy tekst. Korekcję prezbiopii umożliwiają soczewki kontaktowe multifokalne (często nazywane soczewkami progresywnymi od swojego odpowiednika w postaci okularów progresywnych). Są to soczewki wieloogniskowe, a więc posiadające różne moce rozłożone w odpowiedni sposób (w przeciwieństwie do szkieł sferycznych, które są jednoogniskowe). Przykładem są właśnie nowe soczewki evO2lution monthly lenses multifocal, które zapewniają poprawne widzenie z różnych odległości - bliskich, dalekich i pośrednich.


Właściwości soczewek multifokalnych evO2lution

Szkła kontaktowe evO2lution monthly lenses multifocal to nie tylko dokonała jakość widzenia, lecz także długotrwały komfort. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu materiału Asmofilcon A, który zapewnia bardzo dobry przepływ tlenu do rogówki. Poziom przepuszczalności tlenu w tych soczewkach wynosi aż 161 Dk/t i jest jednym z najwyższych na rynku. Ma on pozytywny wpływ na komfort oraz wygląd oczu (nie są przekrwione ani nie wyglądają na zmęczone). Wygodę zapewnia również powierzchnia NanoGloss, dzięki której soczewki są ultra gładkie i właściwie niewyczuwalne podczas noszenia. Ponadto wykazują wyższą odporność na odkładanie się osadów i bakterii.


Jak używać soczewek multifokalnych evO2lution?

Przed pierwszym użyciem soczewek evO2lution monthly lenses multifocal należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, w tym instrukcja korzystania z soczewek. Zakładanie nie jest skomplikowane - delikatne zabarwienie ułatwia manipulowanie soczewką a specjalne znaczniki umieszczone po wewnętrznej stronie wskazują odpowiednie ustawienie. W przypadku soczewek z niską addycją (LOW) jest to znaczek producenta i literka P, które powinny znajdować się na górze. Z kolei w wersji z wysoką addycją (HIGH) jest to trójkąt znajdujący się na boku soczewki, który musi być skierowany w stronę skroni (tak jak na poniższej grafice).

evO2lution monthly lenses multifocal to miesięczne szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, a więc wymagają codziennej pielęgnacji. Przed snem należy je zdjąć, dokładnie wyczyścić i umieścić na noc w pojemniczku na soczewki wypełnionym płynem. Polecamy używanie płynu tej samej marki, a więc evO2lution soft, który dostępny jest w opakowaniach 100 ml, 360 ml i 500 ml.

Soczewki evO2lution monthly lenses multifocal sprzedawane są w standardowym opakowaniu 6 szt. - teraz w super cenie 122,99 zł. Dla osób, które jeszcze z nich nie korzystały, przygotowaliśmy też zestaw startowy zawierający 2 soczewki, mały płyn i pojemniczek.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych