Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ranking soczewek miesięcznych

Kategoria: soczewki miesięczne

Wielu naszych klientów często pyta nas o to, jakie są najlepsze soczewki, jakie byśmy polecili, a także co najchętniej kupują inni. Zawsze odpowiadamy wymijająco, że wybór szkieł kontaktowych jest sprawą indywidualną, uzależnioną od mnóstwa czynników, które niewiele wspólnego mają z popularnością. Przede wszystkim soczewki, jak i płyn pielęgnacyjny, powinny być dobrane pacjentowi przez okulistę lub optometrystę. Ten zrobi to w oparciu o wykonane komputerowe badanie oczu, obszerny wywiad oraz analizę filmu łzowego. Większość soczewek sferycznych ma też obecnie uniwersalne parametry krzywizny oraz średnicy, jednak te różnią się pomiędzy sobą w zależności od marki. Dlatego też „wygoda” czy „komfort” poszczególnych soczewek może różnić się w zależności od osoby. Analogiczną sytuację możemy zaobserwować w przypadku szkieł miesięcznych, wśród których trudno wytypować lidera w zakresie korekcji, łatwo jednak znaleźć najpopularniejszy produkt.

Na grafice przedstawione jest podium, na którym stoją trzy puchary.

Soczewki kontaktowe miesięczne – ranking popularności

Zebraliśmy dane dotyczące sprzedaży soczewek miesięcznych na przestrzeni ostatniego roku. Na ich podstawie opracowaliśmy ranking najpopularniejszych soczewek miesięcznych – tych, których sprzedaliśmy najwięcej przez miniony rok. Uprzedzamy, że nie świadczy on o tym, jak skuteczne i wygodne są dane szkła, lecz jakie cieszą się największym wzięciem w naszym sklepie. Zapewne wpływ na popularność danego produktu ma nie tylko jego jakość, lecz również cena, dostępność oraz niektóre promocje. Istnieje jednakże duża możliwość, że wielu specjalistów przepisuje właśnie jeden określony produkt ze względu na jego nienaganne właściwości. Można powiedzieć, że pewna grupa soczewek miesięcznych jest chętniej kupowana od reszty. Zaś w jej obrębie różnice są naprawdę niewielkie, więc zamiast sugerować się miejscami w naszym rankingu, lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Soczewki kontaktowe Air Optix Aqua

1. Air Optix® Aqua

Od bardzo długiego czasu zdecydowany lider zestawienia i póki co nic nie zapowiada, by jakiś inny produkt poważnie mu zagroził. Soczewki te przeznaczone są do użytku w trybie dziennym, a ich największą zaletą jest wysoka tlenoprzepuszczalność – 138 Dk/t. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na niskie uwodnienie soczewek, bo to wynosi aż 33%. Można zatem powiedzieć, że Air Optix Aqua zapewniają idealny balans pomiędzy nawilżeniem a oddychalnością. Szczególnie poleca się je osobom pracującym przed ekranami lub do późnych godzin nocnych. Okazjonalnie można je nosić w trybie przedłużonym do 6 nocy stosowania.

Soczewki kontaktowe evo2lution

2. evO2lution monthly lenses

Być może jeszcze nie wszyscy znają dostępną w naszym sklepie markę evO2lution. Szkła kontaktowe evO2lution monthly lenses to znakomite japońskie soczewki miesięczne. Bardzo dobrze korygują krótko- i dalekowzroczność, a także zapewniają komfort, ponieważ zostały wykonane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego. Wykazują tlenoprzepuszczalność na poziomie aż 161 Dk/t, natomiast ich uwodnienie wynosi 40%. W szeregach marki evO2lution znajdziecie także soczewki jednodniowe oraz płyny pielęgnacyjne do soczewek w różnych objętościach.

Soczewki kontaktowe PureVision

3. PureVision BC 8.6

Trzecie miejsce w naszym rankingu to żadne zaskoczenie. PureVision o krzywiźnie 8.6 to od dawna jedne z najpopularniejszych szkieł miesięcznych, chętnie polecane przez specjalistów, jak i pacjentów. Przeznaczone są do użytku dziennego lub całodobowego i korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność. Znakomicie sprawdzą się wśród kierowców, gdyż niwelują efekt halo – rozprysku świetlnego wywołanego reflektorami samochodów.

Soczewki kontaktowe SofLens59

4. Soflens 59

Te soczewki wyprodukowane przez firmę Bausch&Lomb to jedne z najstarszych dostępnych obecnie na rynku, lecz o nadal niesłabnącej popularności. Wykonane są z ultra-cienkiego materiału hydrożelowego, bardzo wysoko uwodnionego. Do największych zalet szkieł SofLens59 należy zdecydowanie ich niska cena.

https://www.soczewki365.pl/433-168865-soflens-38-785810242191.html#/

5. Soflens 38

Jedne z najcieńszych szkieł kontaktowych na świecie. Również wykonane z hydrożelu, jednak w porównaniu do soczewek SofLens59 cechują się zdecydowanie niższym poziomem uwodnienia, lecz wyższą transmisją tlenu.

Soczewki kontaktowe Air Optix Night&Day

6. Air Optix® Aqua Night&Day

To bardzo chętnie kupowane soczewki miesięczne całodobowe, przeznaczone do noszenia przez cały miesiąc, bez zdejmowania. Są zdecydowanie jednymi z najwygodniejszych w użyciu szkieł sferycznych. Wszystkich zainteresowanych uprzedzamy jednak, że niestety nie każdy pacjent może nosić szkła w trybie ciągłym, bez zdejmowania. Zależy to od filmu łzowego, a także paru innych czynników, jak np. rodzaj pracy, choroby, alergie.

Soczewki kontaktowe FreshLook Colorblends

7. FreshLook ColorBlends

Interesujące, że dużą popularnością cieszą się w naszym sklepie soczewki kolorowe. Świadczy to o tym, że wiele osób zainteresowanych jest zmianą swojego wyglądu i to najwyraźniej nie tylko w okresie przedhalloweenowym.

Soczewki kontaktowe Biofinity

8. Biofinity

Soczewki silikonowo-hydrożelowe korygujące krótko- i dalekowzroczność przeznaczone do użytku w trybie dziennym lub całodobowym do 29 nocy i 30 dni. Wyprodukowane przez firmę CooperVision. Niezmiernie wygodne – u większości pacjentów prawie niewyczuwalne na oku.

Soczewki kontaktowe PureVision2

9. PureVision2

Te soczewki to nowocześniejsza wersja uplasowanych wyżej szkieł PureVision. Charakteryzują się wysoką tlenoprzepuszczalnością (130 Dk/t) oraz zastosowaniem optyki wysokiej rozdzielczości (HD). Liczne statystyki mówią, że stają się coraz popularniejsze i powoli doganiają swoje poprzedniczki.

Soczewki kontaktowe SofLens66 Toric

10. Soflens 66 Toric

Musimy przyznać, że obecność tych soczewek w naszym zestawieniu nieco nas zaskoczyła. Sprawdzają się tutaj jednak liczne badania wskazujące, że co trzecia osoba w Polsce cierpi na astygmatyzm. Ponadto, to bardzo dobry znak, że astygmatycy zaczynają korzystać z metody korekcji wzroku, jaką są soczewki kontaktowe. Jeszcze kilka lat temu wielu specjalistów dość niechętnie podchodziło do tematu soczewek torycznych i raczej odradzało je swoim pacjentom. Dziś szkła korygujące niezborność zdobywają coraz większą popularność, a ich użytkownicy cieszą się wygodą, jaką zapewniają.

button

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych