Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ile kosztują soczewki kontaktowe miesięczne?

Kategoria: soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim szerokiej dostępności, a także wyjątkowo korzystnemu aspektowi ekonomicznemu. Występują w różnych wariantach: ze względu na rodzaj korygowanej wady, wykonanie, a także zastosowanie. Bez problemu znajdziemy soczewki miesięczne kolorowe, podkreślające kolor oczu, całodobowe, hydrożelowe, silikonowo-hydrożelowe, toryczne, czy multifokalne. Producenci stale udoskonalają ten rodzaj szkieł, gdyż póki co, nic nie wskazuje na to, żeby te miały wyjść z obiegu albo chociaż stracić na popularności. Jeśli pacjentowi zależy na codziennym noszeniu soczewek oraz szuka taniego rozwiązania – miesięczne kontakty sprawdzą się w 100%. Oczywiście zakładając, że użytkownik nie odczuwa żadnych dolegliwości związanych z noszeniem szkieł, a także z suchością oczu.

Na zdjęciu widać kalkulator oraz rozsypane wokół niego monety wraz z banknotami.

Koszt soczewek miesięcznych

Ten rodzaj soczewek charakteryzuje się dużymi różnicami w cenach poszczególnych produktów. Najtańsze znajdziemy już za 36 zł – np. SofLens59 (nie bierzemy pod uwagę cen wyprzedażowych) za opakowanie zawierające 6 sztuk kontaktów. Najdroższe jednak opiewają na kwotę nawet 200 zł – również za 6 sztuk. Wszystko zależy bowiem od rodzaju korekcji, a także przeznaczenia szkieł. Najtańsze są soczewki sferyczne przeznaczone do użytku w trybie dziennym, zaś kolorowe, multifokalnetoryczne czy całodobowe są stosunkowo droższe. Im bardziej specjalistyczne soczewki, tym mniejszy wybór i wyższe ceny. W najlepszej sytuacji zdecydowanie są krótko- oraz dalekowidze, gdyż z największym prawdopodobieństwem otrzymają dobrze dopasowane szkła przy niskich kosztach.

Porównanie cen poszczególnych soczewek miesięcznych (6 szt.)

Dzienny koszt soczewek

Dzienny koszt pielęgnacji

Suma

Miesięczne sferyczne

0,90 zł

0,30 zł

1,20 zł

Miesięczne toryczne

1,55 zł

0,30 zł

1,85

Miesięczne progresywne

1,96 zł

0,30 zł

2,26 zł

Całodobowe sferyczne

1,05 zł

0,30 zł

1,35 zł

Całodobowe toryczne

1,76 zł

0,30 zł

2,06 zł

Miesięczne kolorowe

2,27 zł

0,30 zł

2,57 zł

Koszt pielęgnacji soczewek miesięcznych

Wszystkie soczewki wielokrotnego użytku wymagają skrupulatnej pielęgnacji. Jednak aby prawidłowo wypełnić ten punkt użytkowania szkieł, należy zaopatrzyć się w płyn pielęgnacyjny oraz pojemnik na soczewki. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest płyn wielofunkcyjny o pojemności 360 ml, który kosztuje średnio ok. 24 zł i starcza na 3 miesiące (polecany przez nas płyn evo2lution soft jest nawet tańszy). Pojemniczek do przechowywania soczewek na noc dołączany jest do preparatu. Również wymaga się, aby wymieniać go minimum raz na 3 miesiące. Dzienny koszt pielęgnacji soczewek wynosi zatem około 0,30 zł. Warto nadmienić, iż czyszczenie kontaktów, a także utrzymywanie ich prawidłowej higieny jest warunkiem koniecznym. Zaniechanie czynności pielęgnacyjnych choćby jeden dzień może stanowić poważne ryzyko infekcji oczu. Źle użytkowane soczewki tracą ponadto swoje właściwości, co prowadzi do skrócenia, a nawet przerwania ich przydatności.

Zdjęcie przedstawia fragment kartki z kalendarza.

Soczewki miesięczne a inne rodzaje soczewek

Jak już wielokrotnie tutaj podkreślaliśmy, soczewki miesięczne są najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla osób pragnących higienicznej oraz taniej metody korekcji wzroku. Jest to niejako kompromis pomiędzy jakością a ceną. Nowoczesne soczewki 30-dniowe są dziś równie wygodne co ich krewniacy o krótszym okresie użytkowania. Na pewno warto zastanowić się nad innym rodzajem szkieł, jeśli nosimy je jedynie okazjonalnie. Czas użytkowania soczewek liczymy od momentu otwarcia blistra. Nie ma żadnego znaczenia, czy w ciągu miesiąca użyliśmy kontaktów 3 razy, czy 30 – po upływie tego okresu musimy je wyrzucić. Spośród soczewek wielokrotnego użytku tańsze od miesięcznych są jedynie szkła roczne oraz kwartalne – obydwa rodzaje wychodzące obecnie z użycia.

Ile kosztują soczewki miesięczne kolorowe?

Jeśli chcemy używać soczewek kosmetycznych o miesięcznym trybie wymiany, musimy liczyć się z dużo większymi kosztami niż w przypadku zwykłej korekcji. O ile w ogóle zamierzamy korygować wzrok – na rynku znajdziemy także soczewki kolorowe w wersji plano – bez korekcji (0,00D). Z tego względu takiego rodzaju szkieł zwykle używa się jedynie okazjonalnie, rzadko występują przypadki, że ktoś chce stale zmieniać swój kolor oczu. Dzienny koszt użytkowania kontaktów kolorowych to 2,57 zł razem z pielęgnacją, która oczywiście również tutaj obowiązuje. Niestety zapominają o tym najczęściej osoby, które nie używały wcześniej soczewek i nie cierpią na żadną wadę wzroku. W takiej sytuacji często się wydaje, że szkła kolorowe to takie prawie nie soczewki, skoro nie korygują wzroku. Nic bardziej mylnego – to ciągle ciało obce, które ingeruje w nasz narząd wzroku i należy o tym bezwzględnie pamiętać.  

button

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych