Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe należą do wyrobów medycznych, co oznacza, że jedynie te produkty, które spełniają określone wymagania bezpieczeństwa, dopuszczone są do użytku. Wobec tego, nie znajdziemy na rynku kontaktologicznym artykułów, które byłyby niebezpieczne bądź szkodliwe dla zdrowia. Specjaliści jednak często ostrzegają pacjentów przed kupnem nieoryginalnych szkieł kontaktowych. Kupując soczewki z nielegalnych źródeł, narażamy się na zakup wątpliwej jakości produktów. Miejsce nabycia szkieł kontaktowych jest bardzo istotnym elementem całego procesu użytkowania kontaktów, gdyż może zaważyć o zdrowiu pacjenta np. doprowadzić do zapalenia rogówki, które może być przyczyną nawet utraty wzroku.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe

 

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

  • w salonie optycznym

Jest to najbezpieczniejsze i najbardziej rekomendowane przez okulistów i optometrystów miejsce, w którym zakupimy soczewki kontaktowe. Kupując u stacjonarnego optyka, zyskujemy pewność, że szkła są oryginalne i pochodzą od renomowanego producenta. Dodatkowo na miejscu zawsze jest specjalista, który pomoże nam odczytać receptę oraz rozwieje ewentualne wątpliwości dotyczące zakupu. Jedynym minusem salonów optycznych są wysokie ceny oferowanych produktów.

  • w sklepie internetowym 

Według statystyk użytkownicy soczewek kontaktowych obecnie najczęściej kupują szkła w sklepach internetowych. Te oferują największy wybór soczewek, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Liczne promocje, wyprzedaże oraz oferty sezonowe kuszą na każdym kroku. Nabywanie soczewek w e-sklepach jest stosunkowo bezpieczne, warto jednak zwrócić uwagę, czy sklep sprzedaje oryginalne produkty (czy szkła są zapakowane przez producenta, czy nie są sprzedawane na sztuki). 

Gdzie nie kupować soczewek kontaktowych?

  • na aukcjach internetowych

Niestety użytkownicy soczewek kontaktowych bardzo często kupują szkła na aukcjach internetowych. Niezależnie od tego, czy aukcje są polskie, czy azjatyckie (w tym wypadku zrozumiałe jest, że skoro danych soczewek nie ma na rynku europejskim, to być może nie spełniają określonych wymagań i nie są bezpieczne), istnieje poważne ryzyko, iż nie są oryginalne. Klient nie ma żadnej gwarancji, że szkła pochodzą od danego producenta, oraz że były przechowywane we właściwych warunkach. Kupując soczewki nieznanego pochodzenia, pacjent naraża zdrowie swoich oczu.

  • w butikach i drogeriach

Butiki i drogerie nie są odpowiednim miejscem do sprzedaży soczewek kontaktowych, czyli artykułów medycznych. Bardzo często oferują jedynie niewielki skrawek dostępnych na polskim rynku soczewek kontaktowych. Ponadto w takich sklepach nie ma odpowiednich warunków do przechowywania szkieł kontaktowych, a personel nie jest przygotowany do udzielenia pomocy przy zakupie soczewek przez klienta. 

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Przed zakupem soczewek kontaktowych pacjent musi wybrać się na wizytę u okulisty lub optometrysty. Warunkiem koniecznym do stosowania tej metody korekcji wzroku jest uprzednie badanie wzroku oraz pozytywna decyzja specjalisty dotycząca noszenia szkieł kontaktowych. Niestety nie wszyscy pacjenci mogą nosić szkła kontaktowe, istnieją bowiem ku temu poważne przeciwwskazania. Ponadto dopasowanie soczewek wymaga wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu (np. lampa szczelinowa). Pacjent nie jest w stanie samodzielnie dobrać soczewek (ich parametrów, rodzaju, materiału), które byłyby jednocześnie bezpieczne, komfortowe i zapewniające wyraźne widzenie.

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych